Pro programátory

radim24
radim24
Nešlo by něco udělat s barvou popisků tady na foru? Ta světle šedá je pro mě ztěží čítelná.

Kdyby to byla aspoň tmavě šedá tak neřeknu, ale proč podporujete design s tak nízkým

kontrastem? Podobně mám problém s komentáři na blogu
https://slachmanek.signaly.cz

který má provedení v zelené barvě a komentáře šedé, špatně čítelné. Nemůže tam dát dobře čítelnou černou barvu?
deFlegmatique
deFlegmatique
"Špatný hrob. Tohle vlákno je poradna od obyčejných uživatelů pro obyčejné uživatele a myslím, že nikdo z RT to tu nečte. Pokud chcete dosáhnout změn v uživatelském rozhraní, je lepší brečet na @podpora, popř. na @novinky pod některým oznámením o novinkách z vývoje.

Samozřejmě pokud jde o @slachmanek -ův blog, můžete zkusit přesvědčit autora, aby přešel na jinou šablonu."
dromedar
dromedar
@deFlegmatique Dovoluji si v jednom bodě nesouhlasit. Tohle vlákno není poradna od obyčejných uživatelů pro obyčejné uživatele, ale pro programátory.
deFlegmatique
deFlegmatique
Omlouvám se za nevhodnou doslovnou citaci.
(Mimochodem, ty komentáře šly upravovat už dříve?)
dromedar
dromedar
Myslím, že ano, ale přesně si to nepamatuji, protože to není moje oblíbená fičura.
MartinaHlavatá
MartinaHlavatá
Ahoj programátoři :) Rozhodla jsem se, že vzhledem k tomu, že teď musím (jako spousta dalších lidí) sedět doma - můj obchod jsem musela na dobu neurčitou uzavřít.. Tak se teď chci co nejvíce zaměřit na webovky a případně i sociální sítě a snažit se svůj obchod udržet při životě alespoň online. Nemám ale s programováním, IT, tvorbou webu žádné zkušenosti. Myslíte, že je dobré se obrátit na pomoc třeba něco takového https://topranker.cz/reklama-na-internetu/ nebo využít volného času a pokusit se něco splacat sama? Asi by to nemělo takový účinek že?
dromedar
dromedar
Signály nejsou úplně nejlepší místo na lovení informací o online podnikání. Každopádně učit se programovat a dělat weby může být dobrá zábava, ale jestli chcete v dohledné době mít web, který Vám generuje zisk, rozhodně si ho nechcete "splácat sama".

Chcete na internetu lanařit zákazníky, aby využili nějakých Vašich offline služeb, nebo přímo prodávat?
Pokud chcete přímo prodávat, udělejte si nejdřív dobrý přehled o dostupných hotových řešeních (nejenom hostované e-shopy typu Shoptet, ale i prodejní portály jako Aukro) a jejich výhodách a nevýhodách. A pak se (spíš než programování) zkuste naučit, co půjde, o internetové reklamě. Stejně si pak nejspíš najmete někoho, aby ji řešil za Vás, ale je dobré něco o tom vědět, aby Vás ten někdo nevodil za nos.
radim24
radim24
MartinaHlavatá:
Za provoz webové stránky zaplatím za rok cca 500 Kč (hosting Endora a doména je .cz). Existuje sice služba webnode.cz, tam si můžete splácat stránku sama - je to velice snadné a dám vám návod, pokud to chcete zkusit. Nicméně ta služba je o dost dražší. Zezačátku můžete začít vytvářet stránku zdarma, ale pak, když svou firmu chcete zviditělnit na netu tak potřebujete přejít na placený program. Dáte si tam název třeba dobre-zakusky.cz, takže to nebude jako dobre-zakusky.webnode.cz

Doufám že ten návod pro vás bude dostatečně zjednodušený a jasný:

https://krestanske-stranky.webnode.cz/vytvoreni-a-sprava-vlastnich-stranek/

PS dá se tam dát i eshop, ale to jsem nezkoušel, protože to nepotřebuju a samozřejmě si připlatíte.
dtto
dtto
Existuje nějaká architektura, která by neměla zvlášť obecné registry a zvlášť (datovou) RAM, ale registry, resp. jejich sady, by se daly volně generovat v RAM, takže při změně kontextu by (RT)OS jen do speciálního registru zapsal kterou dříve generovanou sadu registrů by procesor v daném kontextu považoval za aktivní? Efektivně by se tak nahradil stack, nedocházelo by k jeho porušení a hlavně by se při změně kontextu nebo obsluze přerušení zabránilo opakovaným pomalým PUSH a POP instrukcím. Většina moderních architektur beztak obsahuje hromady rychlé statické RAM, ať už jako systémovou paměť nebo cache, která se co do rychlosti od registrů prakticky neliší.
Objevil jsem Ameriku, nebo si to mám nechat patentovat?
dtto
dtto
Navíc by to šlo použít i jako náhrada za branch prediction, resp. speculative execution - nad každou sadou registrů by ALU pracovaly nezávisle a až by se vyhodnotila podmínka skoku, tak by se chybná sada prostě zahodila a ztráta výkonu by se žádná nekonala. Těch ALU by mohlo být třeba klidně 32 na jádro - RISCové jsou maličké a na čipu zabírají minimum místa. Výhodný by tento postup byl i pro implementaci v FPGA, kde by se na pipeline a výsledky s výhodou využívalo distribuované RAM v okolí jednotlivých ALU a registry by byly v block RAM.
radim24
radim24
Se vám divím že s takovou otázkou nejdete na k tomu určená odborná fora.
wictor
wictor
dtto: Nevím, z čeho vycházíte, ale RAM je řádově pomalejší než cache, což je řádově pomalejší než práce s registrem. Viz např. https://en.wikipedia.org/wiki/Memory_hierarchy. Váše architektura by tak byla zřejmě neporovnatelně pomalejší oproti konkurenci. Kdyby tomu tak nebylo, tak to nikdo tak složitě nedělá - asi by se i vyhodila RAM, když máme přeci tak "rychlé" SSD.
dtto
dtto
Jasně, ale ty cca 4kB rychlé statické paměti by přece nebyl problém doplnit, když už je nechcete obětovat z L1 cache, která má zpravidla 1T přístup, stejně jako registry

Komentář upraven .

wictor
wictor
Z těch prvních komentářů jsem pochopil, že to chcete realizovat v RAM. To, co píšete teď se podobá tomuto https://en.m.wikipedia.org/wiki/Register_file
dtto
dtto
Jasně, zabývám se převážně mikrokontroléry, kde je RAM vesměs synchronní a statická. Jinak moc děkuji za odkaz, díky němuž vím, že můj "vynález" už dávno používá architektura SPARC.
soIipso
soIipso
Zkoušel jste někdo Rust na malých MCU, jak AVR nebo MSP430?
radim24
radim24
Chtěl bych poslat pochvalu programátorům, že konečně opravili ten editor na blogu, aby se dal používat. Vypadá to teď moc pěkně. Včetně náhledu článku a perexu. Jen nevím, jestli je tohle správná diskuse, aby si to přečetli.

Komentář upraven .

dromedar
dromedar
Není.
Schlumpfine
Schlumpfine
Já děkuji prodavačce v supermarketu, že taky dělá svoji práci.