Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Věda, technika

Pro programátory

« Předchozí 1 2 3 Následující »
Diskuse pro programátory. Neznáte někoho kdo rozumí Delphi a mohl by pomoci s něčím co se týká win32 aplikace s okny? Jedná se mi o zobrazování obrázků, asi maličkost, ale já skoro vůbec Delphi tak nevím jak se to dělá. Jde o aplikaci na výuku hebrejštiny.

Komentář upraven .

Ahoj:-), mám dotaz. Jaké doporučujete SŠ pro budoucí IT pracovníky? Hledám pro bratrance, díky za osobní doporučení:-)
To je jedno. Asi neznám osobně nikoho, kdo se to, co ho živí, naučil _na_ střední škole. Znám hodně lidí, co se to naučili _při_ střední škole (většinou gymnasium nebo průmyslovka) ve vlastní režii. A ty (vesměs soukromé) střední školy v blízkém okolí, co nabízejí IT specialisace, nevypadají moc kvalitně.
Při výběru budoucího zaměstnání ber v úvahu i zdravotní stav. Třeba já už od ZŠ nosím brýle a oči se mi celý život zhoršovaly, z toho důvodu bych programátora profesionálně dělat nemohl, je to příliš časově náročné a kro k tomu má genetické sklony, tak tím sezením u zařízení které vyzařuje umělé světlo se ty oči ničí. Jinak zvážit schopnosti, IT je obor ve kterém se člověk pořád, celý život musí učit a zvládat stres v práci, schopnost dokončit zadání atd. Člověk potřebuje jasné racionální myšlení se schopností udržet si nadhled (rozhled)... Konkrétní školu taky nedoporučím, to záleží čím se chce zabývat. Jestli programovat webové stránky (v tomto oboru je už dost přesyceno, i když stále je o to zájem, ale dělá to dnes i kdejaký amatér) nebo programovat aplikace spustitelné u tebe na počítači se musí rozhodnout sám. Já osobně už bych do programování webových stránek nešel. Žere to strašně moc času a výsledky alespoň u mě nebyly vidět. Delphi mě aktuálně baví více.
Díky za info:-) těším, se, že se diskuze rozrůstá. Třeba se ještě někdo přidá s názorem:-)
Umíte někdo ve Visual Basicu?
Ahoj, dovolím si taky přispět, když už pracuji v IT 10 let. Hodně záleží, co tím IT pracovníkem myslíme - na některé profese není potřeba v dnešní době v rámci veřejného školství nic (admini, sítě, tech podpora apod.), na ty vyšší (reálné programování - aplikace, hry) je nejlepší gympl + technická VŠ (FIT, FEL, MFF atd.).
Jinak zrovna s Delphi bohužel nepomůžu. Ve VB jsem něco dělal, ale necítím se, že bych mohl radit :-)
Já se svojí prací uživim i když pracuji ien jeden den v týdnu - zpravidla v utery. Jsem spravce IT na volné noze. Vzděláním jsem filosof a ekonom.
Pracuju na programu na výuku cizích jazyků, mezi kterými budou i biblické jazyky. Některé data ale budu muset stahovat z internetu pomocí programu, což bude na dlouho, proto by se hodila pomoc. Našel by se někdo kdo by byl ochotný zapůjčit svůj výpočetní výkon ke stahování dat z internetu? Jednalo by se o samostatné spuštění programu na stahování dat legální cestou na vašem počítači.
Ochotný ano, ale chtělo by to větší detail. Je to takový divný požadavek - "stahovat z internetu pomocí programu" :-)
Jedná se o data online, kde je určitý počet slovíček, které potřebuju stáhnout. Normálně bych si to uložil jako html stránky, ale tady to nejde. Takže budu muset napsat program (rozšíření pro Chrome), které by ty věci stáhlo. Pak bych s tím mohl pracovat. Jen dodám, že celý projekt je na delší dobu, například program na stažení těch dat ještě nemám napsaný. Vlastně nevím jak dlouho to bude stahovat, možná to nebude trvat tak dlouho. Ale pak ještě plánuji, že bych chtěl doplňovat slovní zásobu z jiných zdrojů.
Trocha programátorského spamu:

Už popáté běží Hacktoberfest https://blog.digitalocean.com/hacktoberfest-is-back-for-year-5/
a kdyby někdo stál o to, do výzvy se zapojit a jedním nebo více PR přiložit ruku k dílu na nějakém vysloveně křesťanském opensource projektu, celkem hromada úkolů připravených k rozebrání je na mé kalendářové knihovně https://github.com/igneus/calendarium-romanum (která mj. pohání http://calapi.inadiutorium.cz/).

Ruby je jazyk jednoduchý a k začátečníkům vlídný, takže si s většinou úkolů určitě poradí i ten, kdo je doma v jazyce/jazycích jiných.
Je možné do dvou bajtů uložit libovolné číslo v rozsahu větším než [0..0x3FFF] tak, aby v každém případě byly oba bajty nenulové? Já myslím, že ne, ale kdyby přece jen, rád bych to věděl.
Bajt bez nuly je 1-255, tedy dva bajty je 255^2, tedy 65025 různých hodnot, tedy 0 - 6524.
Takže b1= (cislo/255)+1 a b2=(cislo%255)+1 ?
Tomu nerozumím. Jen vím, že způsobů, jak to zakódovat bude tak 65025^2 :-)
Právě proto jsem se ptal. Nebyl jsem si jistý. Teď, když to vidím napsané, tak je to jasné.
Nepoužívá náhodou někdo AVR-GCC?
Já ho trochu znám a používám ho na programování ATMel nebo PIC
« Předchozí 1 2 3 Následující »