+ Modlím se

dromedar
dromedar
Když někdo klikne na "+ Modlím se", má už svou odměnu? http://biblenet.cz/b/Matt/6#v5
jk7
jk7
Když si dá pozor, aby nikdo neviděl jeho osobní modlitební status na monitoru zařízení, na němž je přihlášen (například je-li přitom o samotě ve svém pokojíku), ví o tom (s jistým optimistickým zjednodušením) jen on a jeho otec na nebesích.
jk7
jk7
Ha :-) Mýlil jsem se, ostatní mohou sledovat má pokusná kliknutí "+ Modlím se" podchycené na mém profilu. Což je humorné - už bych měl svou odměnu, ale protože se ve skutečnosti nemodlím, uvádím tím ostatní v omyl a za to bych nějakou tu "odměnu" zasloužil.
modlitba by se neměla zneužívat pouhým tlačítkem, že si ušetřím čas. Stejně jako nedávám tlačítko "líbí se mi" či smajlíka, tak nikdy taky nevyužiji tlačítka modlím se. Když někdo potřebuje modlitbu, tak snad napíši, že se přidám a skutečně se přidám, protože to povzbudí. Tlačítko mohu zmáčknout klidně omylem a to nechci. Ony některé zlepšováky trochu brání komunikaci a to není dobře.
HelenaH
HelenaH
jk7 má pravdu. To že odkliknutí "modlím se" vidí ten, za jehož problém nebo prosbu se modlím je dobrý. Že ostatní kteří vidí tuto aktivitu a ještě popsanou slovy jk7 se modlí za článek ten a ten je směšný
jk7
jk7
Původně jsem si myslel, že záměrem je zobrazit informaci o aktuálním počtu modlících se bez zveřejnění jejich nicků, což by povzbudilo (či co), aniž by se samotní skutečně se modlící předváděli na nárožích. Pak se ale začala informace o stisku "+ Modlím se" zobrazovat v profilu. Jsem docela zvědavý, jestli a v jaké podobě se ten zvláštní nápad udrží :-)
HelenaH
HelenaH
Dokud to bude takto vidět a případní diváci si pak"modlení se" druhých budou dávat k lepšímu jako srandičku a smajlíčkovat si to, tak je to trochu dost trapné
JiKu
JiKu
Vždy jsem toužil po tom, aby se mohly dávat nejen lajky, ale taky fuje.
A "modlím se za" je krásný fuj.
Je to příspěvek, za který nezbývá nic, než se modlit.

Kdo si tuhle ptákovinu vymyslel?
slu-nicko
slu-nicko
Taky jsem si myslela, že bude vidět pouze počet modlicich se bez zveřejnění, kdo klikl. Je to přesně naopak, bohužel. Sice mi přijde upozornění, že se "ten a ten modlí za můj komentář", ale stejně mi to neukáže, za který (pouze vlákno).
To je k ničemu, používat to nebudu.
slu-nicko
slu-nicko
@JiKu: ještě chybí "hoď kamenem", jak navrhoval myslím @dromedar...
JiKu
JiKu
I když nijak nezpochybňuji důležitost modlitby, modlit se "za něčí komentář" mi připadá naprosto ujeté.
Modlit se za autora - to má smysl.
Modlit se za to, aby autor X a ne Y, to je již na pováženou.
Ale modlit se za komentář? Aby komentář nezapadl? Aby komentář nebyl zesměšněn? Aby autor komentář zase nesmazal?

Mně to připadá, jako duchovní lajk. Kromě lajku světského (líbí se mi) může uživatel udělovat i lajky duchovní, byť netrefně nazvané.
Na tohle křesťanská mládež nepoletí. Nebo poletí?
slu-nicko
slu-nicko
Já tomu rozumím tak, že se pomodlím za zdar toho, o čem autor v komentáři píše, případně za autora. Obdoba toho, když jsem modlitbu slíbila slovy nebo křížkem v komentáři.
HelenaH
HelenaH
Když klikneme že se nám libi nějaký komentář, objeví se to v ohlášce autora komentáře (a taky si musí najít který že komentář to byl:-), ostatní jeho nick vidí jen když rozkliknou počet lajkujících. U modlim se je to vidět jako aktivita na nástěnce modlíciho se, ještě s legračním že ten a ten se modlí za....článek, fotoalbum. Mně připadá že smysl by to mělo jen pokud by to že se za něco modlím viděl jen autor příspěvku v ohlášce. Takhle je to divný,
HelenaH
HelenaH
Ps. Navíc včerejší zkušební modlení se jk7 proběhlo zrovna pod článkem otce Petra Šabaky.....:-(
jk7
jk7
To nebylo modlení se, to byl průzkum nově zavedené nevysvětlené funkce metodou hypotéza-pokus-omyl-poznání-doznání :-)
HelenaH
HelenaH
Já vím. Jen- jestli otec Petr má ted v ohlaskach asi 3x jk7 se modlí za tvůj článek a 3x už se nemodlí, on to nějak dá;-)
Inu svědčí to o zbožnosti Signálů i Signálníků. Měla by být větší.
jk7
jk7
Nebyl bych na Signály tak přísný. Jistě nechtěli zavést nějakou funkci podporující nízkou zbožnost, jen ji asi zatím zcela nedomysleli.

Možnost dát anonymně najevo, že se někdo další modlí za někoho či něco, o čem článek vypovídá, není až tak zavrženíhodný.
jk7
jk7
Tedy za zavrženíhodný nepovažuji ten nápad, pouze to provedení.
Já nikterak nenapadám dobrý úmysl zavést sem něco zbožného. Možná by mohla být i celá ikonka "potřeba aktuální modlitby", tam, kde jsou blogy, fotky, akce, diskuse, společenství, videa, obchod, ohlášky, pošta a tak.

Jako velký nemilovník laiků, škaredů i smajlíků to beru trochu z osobní roviny, že je to k ničemu v našem mateřském jazyce a komunikaci. Chápu, proč to bylo zavedeno, protože to na Signálech není nové, jak ostatně napovídá onen symbol křížku, když někdo prosil o modlitbu třeba na hlavní stránce, mnozí udělali jen ten křížek (ostatně takto to moc práce nepřidělá, protože tak jak tak je to jeden klik jen někam jinam). Že se to vylepší, to jistě ano.

V Signálech se vylepšilo již spousta věcí a osobně jsem také velmi rád za ty diskuse.

Co se však zbožnosti týče, Signály tak jak tak musí být každou sekundou zbožnější podobně jako my, když každým okamžikem jsme blíž a blíž k věčnosti - a stejně jsme jednou nahoře, jednou dole, takže nám nezbývá, než stále více pohlížet na Krista.
  • 1
  • 2