Program Theophilos a jeho doplňky

Baron
Baron
Hledám spolupracovníky, kteří by se chtěli podílet na sepsání tzv. jumplistu (odkazů) oddílů Starého a Nového Zákona pro Theophilos. Vysvětlím nejdříve co je Theopilos. Theophilos je naprosto úžasný program, ve kterém si můžete otevřít bibli a hledat v něm verše v různých překladech. Můžete číst komentáře k veršům apod. Stáhnout si ho můžete zdarma zde: http://theophilos.com . Jumplist je seznam veršů, který chci vytvořit a ke každému verši přidat popisek v tomto stylu:

Příklad.
#Gen 1:1-2 STVOŘITEL A STVOŘENÍ
#Gen 1:3-2:3 TAJEMSTVÍ A DIV STVOŘENÍ
#Gen 1:3-25 Vše pro člověka
atd.

Chci to dělat podle Českého Ekumenického Překladu, který má vzadu uvedený seznam Oddílů. Je to několik stránek rejstříku s krátkým textem a k tomu přiřazeným odkazem. Obsahuje popisy toho co se událo v každé sekci a umožňoval by v Theophilosu hledání v bibli podle popisu událostí či předmětu, o kterém daná část pojednává. Z toho vyplývá že potřebujete bibli v tomto překladu nebo případně že bych musel jednotlivé stránky k opsání oskenovat.

Když seznam dokončím tak ho zveřejním ke stažení, aby si ho mohl každý nahrát do Theopilosu, Bude možné v něm hledat úseky bible podle popisku.

Kdo se přidá, aby nám to šlo rychleji?
JiKu
JiKu
OCR?
jk7
jk7
Sbor Církve bratrské v Karlových Varech už takový jumplist (a další doplňky) nabízí :-)

http://www.cb.cz/karlovy.vary/theo.htm
Baron
Baron
vida, "Nadpisy v CEP.jpm" a "Podobenství PJK.jpm", to by skoro bylo ono. Akorád by to teď ještě chtělo upravit aby tam byl napsaný verš kterým ten oddíl končí. Dík za odkaz.
jk7
jk7
Oddíl končí veršem, který předchází začátku následujícího oddílu, takže stačí skočit na ten a o jeden verš se vrátit. Tedy pokud jde o ty nadpisy podle knižního vydání CEP, u podobenství už člověk musí poznat tak nějak sám, kde končí.
jk7
jk7
Pro mé potřeby docela stačí možnost rychle přejít na začátek oddílu, ale nechci podle sebe posuzovat potřeby jiných.
jk7
jk7
Když jsem psal o vracení se o jeden verš z následujícího oddílu, měl jsem na mysli členění na nejnižší úrovni. Neuvědomil jsem si, že by někdo mohl potřebovat informaci o tom, jak autoři CEP člení vyšší úrovně.
Baron
Baron
Jak poznáte kde končí např. POČÁTEK? Měl by končit na 9:29 to ale nepoznáte... Stačilo by nadepsat tyto oddíly takto: <<< POČÁTEK >>> aby je šlo snadno najít ... To nebyla kritika. SZ mám hotový. V NZ je ještě členění podle: kurzíva číslo ... číselně: 1. První misijní cesta Pavlova atd. Jumplist aktualizován. Teď si počkám jestli to tam nahrajou a pokud ne, tak bych to někam zveřejnil.
Baron
Baron
Posílám odkaz ze kterého si můžete stáhnout aktualizovaný seznam oddílů SZ a NZ dle CEP:

https://ulozto.cz/!mFdnfEX578QM/nadpisy-v-cep-jpm