Prezident - volby

Václav Vacek
Václav Vacek
Tak co, víte už koho budete volit a proč? Nebo vůbec - jdete k volbám? Je tady někdo, kdo volí MZ? :)
spitfire
spitfire
Nejdu. Od politika je dost málo, když jenom nezpochybňuje setrvání v EU a NATO.
RobinFrantišek
RobinFrantišek
Volím M.Zemana porstě na nic si nehraje..

Komentář upraven .

cpt
cpt
Existují kandidáti, kteří bezpečnost naší země považují za prioritu a přemýšlejí o ní, existují kandidáti, kteří si o bezpečnosti mnoho nastudovali, existuje však jeden kandidát, který v oblasti bezpečnosti pracoval a je odborníkem na evropské úrovni. Ovšem i toho, který chrání sebe na Hradě, mezi kandidáty také najdeme.
Já už jsem si vybrala. Koho budete volit Vy?
PF 2018
Václav Vacek
Václav Vacek
Miloš Zeman není mimo jiné prezident "vhodný pro děti". Takže kdokoliv jiný z kandidátů je lepší volba.
Heléné
Heléné
Zapojili jsme se jako rodina i do kampane...takze jednoznacne Pavel Fisher!
mia-maru
mia-maru
Volim Marka Hilsera. Poznala jsem ho při práci osobně, ale zejména se mi líbí jeho program a názory, az na několik, které ale nepovazuji v prezidentské roli za to nejpodstatnější.
deFlegmatique
deFlegmatique
Jo, Zeman si nehraje na nic kromě toho, že se tváří, že je v pohodě, což není a krom toho všeho ostatního na co si hraje. Neviděl jsem žádnou lékařskou zprávu o jeho zdravotním stavu, ale vidět jej párkrát na videu úplně stačí, takže prezidenstký důchod mu přeju z celého srdce. A volím Fischera - setkal jsem se sice osobně i s Hilšerem (a kdyby nebyl Fischer na skladě, asi bych Hilšra podpořil) ale Fischer mě přesvědčil o tom, že ví o co jde a taky o tom, že bude dobrým příkladem pro společnost. Nikdo jemu podobný nekandiduje - buď jsou kandidáti slušní, ale nezkušení, nebo jsou zkušení, ale jejich morální kredit se limitně blíží nule. Fischer je jediný slušný a zároveň zkušený kandidát a kdo mi nevěří, nechť se o tom přesvědčí sám - do soboty do 14:00 je ještě času dost a materiálů je na ultramaraton.
Merinka
Merinka
Mě nakonec přesvědčil Pavel Fisher. Nejenom svými zkušenostmi, ale především svým vystupováním - sebevědomým a pokorným zároveň.
mistr
mistr
Lidi, co máte pořád s tím Milošem Zemanem ? Vám nestačllo té ostudy za těch 5 let ? U mě to není už prezident ale komediant, to co předvedl včera je děs. Nejlepší volba je Pavel Fischer. Tečka.
deFlegmatique
deFlegmatique
Se Zemanem máme jen a pouze to, že mu nahrávají průzkumy a podle těch se rozhoduje nemalá část občanů. Kdyby se každý člověk jdoucí k volbám zajímal alespoň o programy kandidátů, bylo by každému jasné, že je kandidátů jen 8, protože Zeman žádný program ani vizi do příštích 5 let nemá, tudíž v podstatě nic nenabízí - kromě nudného a zastaralého obrazu směšného až k pláči.
langer-hans
langer-hans
Volím rozumem i srdcem, svobodně. Ale k tomuto postoji jsem dospěla až po dlouhé cestě. Zpočátku jsem byla tak naštvaná na Miloše Zemana, na ty jeho lži, opilosti, neúctu, ohýbání ústavy atd., že mým jediným kriteriem bylo volit někoho, kdo ho porazí. A v té době to byl pro mě jediný možný Jiří Drahoš. Drásalo mě, že se na něm všichni neshodnou a ubíjela mě představa, že tam MZ bude zase znova. A pak se to nějak změnilo. Víc jsem se za to začala modlit a opravdu jsem přestala mít strach, strachj z toho, že nám bude vládnout opět Miloš Zeman. Oproštěna od tohoto strachu jsem začala sledovat předvolební debaty a můj favorit je jasný. Je to Pavel Fischer. Víte, s úctou ke všem kandidátům (opravdu si vážím toho, že do toho šli- je to vpodstatě obnažení se na veřejnosti a budou muset čelit lecjakým lžím), ale nejlépe kompetentní mi k tomuto poslání přijde právě Pavel Fischer. Všechny ty zkušenosti co má ... Přidám jedno přirovnání. Bude kostrbaté, ale když budete majitelem společnosti a budete hledatnějakého vedoucího pracovníka, copak nezohledníte jeho praxi a zkušenosti?
A postřeh nakonec. Ten strach- strach z Miloše Zemana, z nesvobody a z toho, jestli má můj favorit šanci uspět- to je právě ono, co nás nakonec nutí volit nesvobodně, zatemnuje nám to mozek. Takže se hlavně NEBÁT.
KMirjam
KMirjam
Mám vybráno. Ale v současné době si myslím, že snad až na Hanniga je kterýkoliv kandidát lepší, než Zeman. Pochybovala bych též on Hynkovi, Kulhánkovi a Topolánkovi. Ale VSICHNI zbývající , ač samozřejmě žádný z nich není dokonalý, by byli velkou naději pro zlepšení stavu naší politiky.
Václav Vacek
Václav Vacek
K srdci a rozumu se mi líbí první bod: http://pfnahrad.webnode.cz/l/rozumem-nebo-srdcem/
KMirjam
KMirjam
@VaclavVacek chápu. Ale jak píší jinde. Volím po zralé úvaze, a podle svého svědomí. Moje srdce bohužel nebo bohudík v politice nekotvi. Nemám "srdcového krále", a pokud někdy nejaky byl, pak to byl Václav Havel. Ale ten byl jen jeden . Neopakovatelný.
Pavel Fischer je možná pro většinu z nás zde nejlepším kandidátem. Ale " srdcový král" pro mě neni. Není to nic proti němu, jen to tak zkrátka mám.
mistr
mistr
Pavel Fischer musí vyhrát na hrad.
Tofl
Tofl
Měl jsem více kandidátů na výběr (Hilšer, Horáček), ale nakonec dám svůj hlas Pavlu Fischerovi. Znám ho osobně, má za sebou bohaté zkušenosti, je respektovaný v zahraničí, je spolužákem Emmanuela Macrona a halvně si nejlépe vede v prezidentské kampani a diskuzích.
Kromě toho, někteří kandidáti nepřímo vyklidili prostor Pavlovi a už tolik proti němu nevystupují. Např. s ním souhlasí v některých důležitých bodech ohledně fungování státu, nosí tyrkysovu barvu a M.Hilšer si dokonce dal an své sako nálepku PF ;-)

Jinak je v podstatě jedno kdo vyhraje, důležité aby to nebyl pan Zeman, který dělá ve své funkci prezidenta ČR pouze ostudu a nepovažuji ho za kandidáta, protože nebyl schopný vytvořit jednoduchý spot a vůči svým voličů je sprostý a vůběc si je neváží . . .
dobryczlovek
dobryczlovek
Těším se, že třeba jednou přijde doba, kdy budou lidé kriticky přemýšlet a hledat chyby ve svých vlastních názorových bublinách, kterými jsou obklopeni. Kdy přestanou věřit dezinformacím, a to nejen z "alternativních" médií, ale také z těch "oficiálních". Bohužel kolem sebe vidím spoustu lidí, kteří nechtějí připustit, že možná nemají patent na pravdu. Vidím nekritický obdiv k některým politikům, kteří si ho nezasluhují, a současně zbytečné zatracování jiných politků z druhé strany názorového spektra. Těším se, až lidé připustí svou omylnost, vystoupí ze své bubliny a s upřímnou snahou najít pravdu vyslechnou argumenty těch, se kterými se nyní nechtějí usmířit a raději společnost stále více rozdělují.
SkoroPaladin
SkoroPaladin
Jdu, vím koho budu volit (byť je to rozhodování těžší, páč třebas Fischer je mi taky hafo sympatickej) - Drahoš ode mě dostane hlas. A jen doufám že si toho ješitnýho, zlýho, pomstychtivýho "prezidenta" nezvolíme znova. Takhle prezidentskej flek dehonestovat... - halt sme se vrátili do dob komunistickjech prezidentů no. V druhým kole pak budu volit kohokoliv jinýho než Miloše Zemana (pokud bude ten druhej Zeman) - až na Hanniga. Pokud by se stalo Sci-Fi druhý kolo Zeman vs Hannig tak druhý kolo vynechám.
Filipek
Filipek
Hlavně se nebojte se nejít k volbám vůbec. Neustálá masáž tím koho volit, nebo že vůbec volit je jasným podnětem k tomu diktaturu povinnosti volit ignorovat. Na volby se vykašlat a nechodit volit vůbec. Tohle panoptikum, které ústy některých výše citovaných signálníků připomíná volbu předsedy třídy na druhém stupni základní školy, je nejen trapné. Je perfektní ukázkou toho, co provádí s myšlením lidí progresivní liberalismus. Totiž, že vlastně ze strany kandidáta není potřeba formulovat jasný politický program, ale dostatečně se odkazovat na prázdné floskule jako je slušnost, evropanství a dialog.