Respektuje se zde i jiné náboženství?

Yuri-Ivan
Yuri-Ivan
Poté co jsem přišel zpět do Čech po 20 letech, jsem kvůli válce byl velmi zmatený a neviděl správný směr. Vždycky jsme s přáteli věřili v Boha, ale poté co jsem viděl ty věci co se dějí v tomto krutém světe, jsem byl znepokojen a hledal jsem nový směr, neboli někoho kdo by mě odprostil od tohoto krutého světa a tak jsem se dal na jiné náboženství. A tak se chci zeptat, jestli je to v pořádku.

Komentář upraven .

radim24
radim24
Nevím co myslíte jiným náboženstvím. Zdejší věřící věří, že bible dává ten správný směr. Věříme, že je to Boží slovo... Ostatně to říká i korán. Např. v Koránu je zmínka o tom, že je-li kdo na pochybách má se zeptat lidu knihy, čímž byli myšleni židé a křesťané, kteří měli tu knihu - bibli. Pointa však je v tom, že korán svědčí sám o sobě, že je podvrženou knihou, protože když čtete bibli zjistíte, že korán neuvádí pravdu. Jasně, muslimové často tvrdí, že bible byla změněna. Takoví ale buď neví co mluví nebo záměrně lžou aby oklamali nevzdělané věřící. Korán vznikl až po roku 620, byl sepsán kdy? Oproti tom bible, byla sepsána těsně po Kristu a je zachována v mnoha jazycích jako perština, kopština, latina (Vulgáta), řečtina (Septuaginta) a ještě starští texty jsou v hebrejštině a místy v aramejštině. Díky tomu je možné ověřit, že bible je opravdu spolehlivý historický materiál. Toto Korán nemůže, protože se šířil jen ústní tradicí.
KMirjam
KMirjam
O letošních Velikonocích do naší farnosti přibyla ruská dívka, studentka. Byla pokřtěná v ruské pravoslavné církvi, pokřtěná tedy je, ale po invazi Ruska na Ukrajinu, podpoře a vůbec postojích moskevského patriarchy Kirilla, který ji nazývá svatou válkou, zažádala o přestup do římskokatolické církve. Prošla tedy přípravou, a je z ní katolička. Do Ruska se už nechce nikdy vrátit.
KMirjam
KMirjam
A jaké náboženství nevěří v Boha, "na které jste se dal" ? Ateismus?
kev
kev
Buddhismus nemá Boha
Chlubíčko
Chlubíčko
Ale zase má Buddhu, což žádné jiné náboženství nemá. Na druhou stranu, lepší je mít Boha než Buddhu, protože Buddha člověku nijak neprospěje, kdežto Bůh člověka nezničí, pokud ho nějak nenasere.