Zkoušeli jste sníst rtuť?

tlejboj
tlejboj
Já ano, a nic se mi nestalo.
HonzaPilař
HonzaPilař
Já ne.
Co Vás k tomu vedlo?
tlejboj
tlejboj
Zvědavost. Jako dítě jsem byl neskutečně zvídavý a rozbitý teploměr byl prostě příliš velikou výzvou.
Lederhosen
Lederhosen
Co raději zkusit daguerrotypii?
tlejboj
tlejboj
Už tu rtuť nemám :(
Chinchulín
Chinchulín
V kauflandu mají půlkilové plechovky karbidu. Co s tím když venku není sníh?
tlejboj
tlejboj
Karbidem jsme lovili ryby. Do lahve trochu vody, pár kamínků karbidu a láhev zašpuntovat - nejlepší byly takové ty lahve s bílým uzávěrem s gumičkou a drátovou páčkou, jinak se špunt musel ještě přidrátovat jako u šampusu. Flaška se zatížila šutrem, hodila do rybníka a až acetylén se vzduchem v ní dosáhl toho pravého poměru a tlaku, tak to bouchlo a pak už jsme jen omráčené ryby posbírali z hladiny.
Lederhosen
Lederhosen
Nebylo by lepší karbidem svítit při nočních cestách na kole? Bateriové světlo je levicové, karbidová lampa pravicová.
tlejboj
tlejboj
To mi přijde jako škoda karbidu. Správný rekční živel přicvakne kající dynamo a šlape (s láhvemi a karbidem k rybníku).
Lederhosen
Lederhosen
A je větší pokání odpor kladoucí dynamo na plášť, nebo platba za drahé, leč tiché a účinné dynamo nábojové? Sám provozuji to první, ovšem elektřina v každé formě se mi zdá nebezpečná a pokrokářská, plamen je super, nás hřeje, protestanty děsí :-D.
Chinchulín
Chinchulín
To zní fakt lákavě, jen to chce odhadnout kolik dát do láhve vody aby se bezpěčně potopila. Nerad bych tahal z oka bílou zátku s kusem drátu.
Chinchulín
Chinchulín
Ale aspoň už vím co s těma bavorskejma lahváčema s keramickou zátkou, nikdy se mi nechtěli tahat zpátky.
tlejboj
tlejboj
Vody se dává jen troška, flaška se musí zatížit šutrem.