Dopady "purity culture"

La_Ovejita
La_Ovejita
Zdravím všechny.

Našla jsem zatím jen zahraniční zdroje, proto mne napadlo zeptat se tady. Víte o někom, kdo by otevřeně řešil dopady křesťanské výchovy k "čistotě" na sexuální život, psychiku atd.?

Dokud jsem to téma neotevřela mezi blízkými, měla jsem dojem, že jsme sami, kdo nějaké negativní dopady na intimní (manželský) život zpozorovali.

Nechci se hádat, takže předem říkám, že debatovat na téma "mýlíš se, negativní důsledky to nemá" nechci.

Díky a hezký víkend všem.
dromedar
dromedar
Že by o tom někdo přímo psal články a knihy nevíme.

Před lety na KTF UK nás jeden vyučující zrazoval před nekonečným odkládáním svatby a dlouholetým chozením, že je to proti normální dynamice vztahu a může vést k "negativním dopadům na intimní (manželský) život" (a že beztak sotva hledat lepší dobu k uzavření sňatku než v průběhu VŠ studia) - ale negativní dopady předlouhého chození jistě nelze bez dalšího ztotožnit s negativními dopady "křesťanské výchovy k 'čistotě'".
Hali
Hali
Též všechny zdravím. Co se týče dopadů křesťanské výchovy k čistotě, tak neznám osobně snad nikoho, kdo by to říkal vyloženě otevřeně, ale moji kamarádi a kamarádky, kteří byly v tomto duchu vychovaní v rodinách, jsou v některých ohledech někdy až zbytečně úzkostliví. Takže vliv na psychiku to zcela jistě má. Jinak znám i pár, kterého kněz dá se říct až hnal ke svatbě co nejdříve, co spolu začali chodit a byli do sebe strašně zamilovaní, aby se neprohřešili proti čistotě a dopadlo to bohužel tak, že se za pár let rozvedli.

La_Ovejita: Mohla bych Vás poprosit o ty zdroje? Docela by mě to taky zajímalo.:-)
La_Ovejita
La_Ovejita
Dromedar: Díky za info. To asi nejde, ale já mluvím třeba o vaginismu, naučení se při vzrušení vždy "vypínat" místo organicky pokračovat, traumatech ze zpovědí ap. Těch věcí je celá řada a konkrétně v KC to svatbou nekončí, protože když čtete učení církve a chcete se jím řídit, některá omezení zůstávají. A to ani nemluvím o konzervativnějších tradičních skupinách, které mají těch "pravidel" ještě více.

Hali: Namátkou... Na instagramu i Facebooku najdete v AJ od bývalých evangelikálů taky hodně příběhů. Na YouTube se tomu věnovali Rhett & Link.

https://www.choosingtherapy.com/purity-culture/

https://www.cbeinternational.org/resource/article/mutuality-blog-magazine/my-body-kept-score-what-purity-culture-didnt-know-about

La_Ovejita
La_Ovejita
Dromedar: A ještě bych dodala, že abych já osobně splnila tuto skvělou radu, musela bych se vdát během střední školy. Ne každý pozná svého partnera až na VŠ (a ne každý považuje třeba studium za dostatečně vážný důvod pro předcházení početí, byť povolenou katolickou "supermetodou"). Taky jsem se podle chytrých knih mohla se svým teď manželem rozejít. Pak mi by ve 30 určitě zas kněží řekli, že není divu, že jsem sama, když jsem si nenašla manžela včas ;).
IlsaySton
IlsaySton
Relax, it’s simply a joke! but, even a joke is plain-woven with the thread of truth, and also the truth is that endless assignment help US square measure perpetually ill-natured at you and keeping you up all night long on and on. But don't worry, we will give you the best Take my online class in the world for twenty-four hours, anytime, anywhere. https://www.allassignmenthelp.com/pay-someone-to-take-my-online-class.html

Komentář upraven .