Dopady "purity culture"

La_Ovejita
La_Ovejita
Zdravím všechny.

Našla jsem zatím jen zahraniční zdroje, proto mne napadlo zeptat se tady. Víte o někom, kdo by otevřeně řešil dopady křesťanské výchovy k "čistotě" na sexuální život, psychiku atd.?

Dokud jsem to téma neotevřela mezi blízkými, měla jsem dojem, že jsme sami, kdo nějaké negativní dopady na intimní (manželský) život zpozorovali.

Nechci se hádat, takže předem říkám, že debatovat na téma "mýlíš se, negativní důsledky to nemá" nechci.

Díky a hezký víkend všem.
dromedar
dromedar
Že by o tom někdo přímo psal články a knihy nevíme.

Před lety na KTF UK nás jeden vyučující zrazoval před nekonečným odkládáním svatby a dlouholetým chozením, že je to proti normální dynamice vztahu a může vést k "negativním dopadům na intimní (manželský) život" (a že beztak sotva hledat lepší dobu k uzavření sňatku než v průběhu VŠ studia) - ale negativní dopady předlouhého chození jistě nelze bez dalšího ztotožnit s negativními dopady "křesťanské výchovy k 'čistotě'".
Hali
Hali
Též všechny zdravím. Co se týče dopadů křesťanské výchovy k čistotě, tak neznám osobně snad nikoho, kdo by to říkal vyloženě otevřeně, ale moji kamarádi a kamarádky, kteří byly v tomto duchu vychovaní v rodinách, jsou v některých ohledech někdy až zbytečně úzkostliví. Takže vliv na psychiku to zcela jistě má. Jinak znám i pár, kterého kněz dá se říct až hnal ke svatbě co nejdříve, co spolu začali chodit a byli do sebe strašně zamilovaní, aby se neprohřešili proti čistotě a dopadlo to bohužel tak, že se za pár let rozvedli.

La_Ovejita: Mohla bych Vás poprosit o ty zdroje? Docela by mě to taky zajímalo.:-)