Vstupní psychologický test (seminář)

Pavel_Jan
Pavel_Jan
Jednou jsem se dozvěděl, že dřív před vstupem do semináře musel každý projít psychologickým testem. Ten ukázal, jaká je kdo osobnost a jestli je vhodný pro kněžství. Ale už je léta zrušený a kvůli tomuhle chybějícímu sítu to dnes asi vypadá tak, jak to vypadá.

Zajímalo by mě, jestli o tom testu někdo neví víc podrobností. Nebo jestli ho nemá k dispozici.
Škoda, že si ho nejde vyzkoušet. Rád bych věděl, jak bych dopadl a co by mi to o mně samotném řeklo.
dromedar
dromedar
"Jednou jsem se dozvěděl"

Jak jste se dozvěděl?

"Zajímalo by mě, jestli o tom testu někdo neví víc podrobností. Nebo jestli ho nemá k dispozici. Škoda, že si ho nejde vyzkoušet. Rád bych věděl, jak bych dopadl a co by mi to o mně samotném řeklo."

Přinejmenším se dá usuzovat, co za typ testu to asi tak mohlo být. Pokud o to stojíte, nechat si někde udělat důkladný test osobnosti by neměl být problém.
Pavel_Jan
Pavel_Jan
Jak? Dozvěděl jsem se to od kněze, který jím musel tehdy projít.

Když mě by zajímal tenhle test, z církevního prostředí.
dromedar
dromedar
Nepředpokládám, že by na něm bylo něco speciálně církevního. Prostě diagnostika, jak je dotyčný ne/zralý, jestli netrpí nějakou duševní nemocí nebo poruchou osobnosti, a jestli má alespoň nejzákladnější přirozené předpoklady pro studium a výkon daného povolání.
Maja2
Maja2
Tak nevím, jestli máte ověřené informace, protože ještě před 6 lety se testovalo.
Pavel_Jan
Pavel_Jan
@Maja2 Ověřené nejsou, protože nemám přístup a možnost si to sám ověřit. Ale jestli víte cokoliv zajímavého o tom testu, tak sem s tím. :)
soIipso
soIipso
Myslím, že už samotná touha stát se PSSS KHS značí určitý hendikep.
Schlumpfine
Schlumpfine
Já zas slyšela, že do Olomouckého semináře dělají grafologické rozbory. Bohužel od poměrně důvěryhodného člověka. Prosím, vyvratte mi to někdo!
jk-s
jk-s
@Jan_Pavel Poměrně nedávná sdělení, jak to někde probíhá

http://www.munimedia.cz/prispevek/v-pul-seste-vstavame-na-ranni-modlitbu-pres-den-se-ucime-a-od-deviti-hodin-vecer-mlcime-popisuje-svuj-den-budouci-knez-matej-jirsa-14835/
Co musí člověk absolvovat, když se chce stát knězem?
Ze všeho nejdřív musí vyplnit přihlášku a tu následně podat k biskupovi. Já jsem si ji před dvěma a půl lety podal na Arcibiskupství pražské. Po podání přihlášky jsem absolvoval pohovory i celodenní psychologické testy.

https://www.e15.cz/the-student-times/reportaz-s-budoucimi-farari-dnes-uz-nema-cenu-jen-kazat-ale-i-poslouchat-1352323
Na jaře 2017 si podal přihlášku, zajel se představit svému diecéznímu biskupovi a absolvoval přijímací řízení. To se skládalo z ústního pohovoru a náročných šestihodinových psychotestů. „Testy zahrnují třeba lékařskou prohlídku nebo modelovou situaci, kdy například je psycholožka v roli farnice, která za mnou přijde s problémem. Na mně bylo, abych to na to reagoval,“ uvádí Vojta.
jk-s
jk-s
Nebo se můžete optat Jendy
https://www.signaly.cz/jenda/prispevek/625701
Pavel_Jan
Pavel_Jan
@jk-s
Zajímavé. Díky! :)