Výchova ve víře

BarboraSvobodová
BarboraSvobodová
Jak vychovávat dítě ve víře,aby to nebralo jako nátlak a neodpadlo ?
Jak mu předat víru, když manžel nevěří?
Maminky, které to prožívate stejně,jak to řešíte ?
dromedar
dromedar
S ohledem na to, že Váš prvorozený syn je dosud věku kojeneckého, obavy z apostase jsou poněkud předčasné.
soIipso
soIipso
Někde v koutě postavit hraničku a kůlek s řetízky a mimíska postupně připravovat na to, co by ho čekalo, kdyby odpadl.
EvaHavlátová
EvaHavlátová
Nedávno jsem na ŽMM skupině zde na signálech (konkrétně blogu této skupiny) narazila na inspiraci: http://wormovi.blogspot.com/search/label/C%C3%ADrkevn%C3%AD%20rok

Komentář upraven .

dromedar
dromedar
Pokud jde o dobře míněné domácí dramatisace biblických textů, v necelém roce přichází v úvahu víceméně jenom texty jako Žalm 131, 2 a další podobné.
Ale jako na aktivní prevenci apostase bych stejně vsadil spíš na tu domácí hraničku.
Clara
Clara
Jak to máte nastavené s manželem?
Atisa
Atisa
Já to vidím tak, že je důležité se zaměřovat na svoji víru, prohlubovat svůj vztah s Bohem. No a to dítě to vidí. Prostě úplně přirozeně spolu mluvit o Bohu, jaký máte vztah. Modlit se s dítětem samozřejmě také. Nějaké aktivity, četba Bible, mše... také. Můj manžel je nevěřící, ale nemá s tímto mým přístupem problém. A aby dítě neodpadlo od víry? Nechala bych to na jeho svobodném rozhodnutí. Určitě se může stát, ale věřím, že Bůh by si jej někdy přitáhne zase zpátky, stejně jako snad toho manžela. Prostě odevzdat děti (i manžela) do rukou Božích.
TomášWega
TomášWega
Dobrý den, chápu, že je to diskuze trochu mimo, ale moc by se mi hodila rada. Potřeboval bych pro dcerku nový notebook. Zatím jsem se koukal jen na repasované notebooky na web https://www.tera.cz/repasovane-notebooky_c1357566.html, ale abych byl upřímný, tak vůbec nevím na co se dívat. Ocenil bych rady. Díky.
semlad
semlad
Kazdy ma svuj zpusob vychody a nelze rict ze jeden je spatny a druhy dobry. Za me je nejdulezitejsi mit sve deti rad a travit s nimi volny cas, venovat se jim. Obcas je taky trochu rozmazlim a koupim jim nejaky darek treba na Feedo https://www.slevokurzy.cz/sleva/feedo/ , ale nesmi se to samozrejme prehanet. Vse je o balancu a vyrovnanosti jak ve vztazich tak materialnu.
EvaHavlátová
EvaHavlátová
k výchově dětí k víře je toho spoustu na blogu: https://www.signaly.cz/zeny-matky-manzelky
Cindy4love
Cindy4love
Ahoj můj nejdražší,

Do You Speak English? těší mě, že vás poznávám. Jmenuji se Sherri Gallagher. Jsem americký vojenský důstojník. Rád bych se s vámi seznámil. Jsem romantický a je se mnou zábava. Čtu váš profil a opravdu chci vám naznačit můj zájem . Hledám opravdové a smysluplné intimní vztahy s láskou, vášní a romantikou. Budu rád, když mi pošlete e-mail na mou soukromou e-mailovou adresu ([email protected]) . Pošlu vám své obrázky a řeknu další o sobě a o svých plánech do budoucna. Spoustu lásky  ,                                          od ).
[email protected]
S díky a pozdravy.