Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Vztahy, láska

Homosexualita

« Předchozí 1 2 3 4 5 Následující »
A navíc, kdyby můj muž byl homosexuál, nemohl by se vyspat se mnou.

Pod tlakem výchovy a okolí může chtít svou sexualitu zapírat a rozhodne se oženit a mít i děti, aby později, kdy ten tlak povolí, on se ke své sexualitě otevřeně přihlásí. Nebyl by první.
A nemyslíte, že by to žena poznala, ještě před svatbou? Že by si v době chození nevšimla, že něco neštimuje?
Ale myslím, že další diskuze by byla dost bezpředmětná.. Oba jsme své názory řekli, teď už dost odbočujeme někam jinam, do teorií a paralelních vesmírů a vůbec se nebavíme o původním tématu.
Hej lidi... Ok tohle je sociální síť která má v propagačních videích a na plakátcích: "Na jedné vlně" :D Nechci nijak srážet hodnoty diskuzí které jste tu vedli, naopak jsem vděčný že jsem mohl nastudovat moudra dalších lidí, ale přece jen mi přijde že tahle diskuze víc lidi rozděluje než spojuje. Což je škoda protože křesťané by přece měli být jednotní :) A navíc k tomuto tématu... Podle mě je to jedno z nejkontroverznějších témat vůbec které by se nemělo řešit přes internet bez emočních projevů, bez výrazu tváře a bez kontaktu přímo s člověkem. Takhle to jen tvoří zbytečně složité konflikty a nesváry. Sorry že to není úplně k danému tématu. :)
K téme a k prvému príspevku a položenej otázke toľko:
Láska má mnoho podôb,.......ale kresťana zrejme zaujíma postoj Boha lásky,tak ako ju definuje Biblia a ako ona odpovedá na nadhodenú otázku./z úvodu/
Tu je jednoduchá odpoveď. Pretože Biblia definuje pravú lásku iba v súžití dvoch osôb opačného pohlavia. Jednoznačne odmieta homosexuálne spolužitie.A tento vzťah považuje za niečo "neprirodzené".
Samozrejme,každý môže mať na to iný názor,ale ja som len tlmočil biblický názor. A ten je nespochybniteľný.
Tu by som chcel ešte dodať,že Biblia ani tak neodsudzuje homosexualitu ako takú, ale homosexuálne správanie.
Príklad: Biblia jednoznačne odsudzuje aj cudzoložstvo,smilstvo. O tom nikto nepochybuje.
A v živote je to tak u nedokonalých ľudí, že nás môže priťahovať iná žena/ak som ženatý/, ale ja musím ovládnuť danú túžbu a byť verný manželke.
A nejak tak je to aj s homosexualitou. Ak mám takú nesprávnu túžbu,musím ju ovládnuť.
Ale dodám, že nikoho nesúdim a akceptujem iný názor. Ale Biblia nedáva priestor v tejto otázke na viac výkladov. V tejto otázke je Biblia jednoznačná!
Když jste u tý homosexuality. Měla bych otázku, jestli znáte někdo tohle https://www.euforikum.cz/5-poppers-10ml Prý to používají homosexuálové při sexu. Má to mít nějaké euforické účinky. A docela nás to s mužem láká. Ale nerada bych šla do něčeho, co by nám mohlo třeba ublížit. Předem díky za zkušenosti nebo rady :)
Neposlúžim vám. Nie som oprávnený radiť v tom , čo nepoznám. Moja "parketa" je biblické rady, kresťanská história, filozofia, vývoj dogiem, a podobne.
Vývoj dogmat je v podstatě modernismus.
Nuž ak 3 až 5 storočie patrí k modernej dobe, tak áno. Pretože hlavne vtedy vznikli skoro všetky, hlavné dogmy "kresťanstva", ktoré len inovovali pohanské náuky.
A že sa tak deje aj dnes,....tak aj to je pravda. Je to tak, že ľudia si radi vymýšľajú na úkor pravdy.
« Předchozí 1 2 3 4 5 Následující »