Homosexualita

Jarod
Jarod
Vůbec bych se nedivil, kdyby si srandu nedělal. Taky jsem se tak ptával, asi nějaká výchovou vštípená skrupulosita...

Takže @Pavel_Jan, k čemu máte být užitečný? To Vám nikdo neřekne.
Předpokládám, že nějaké zaměstnání máte, tak ho dělejte co nejlépe, ať už je to právník, kodér, nebo třeba skladník ve šroubárně. Najděte si nějaké "dílo", kterému se budete věnovat, tadyhle @dromedar třeba skládá duchovní hudbu, tak něco takového, nebo jiného.
Žijte rozvážně, spravedlivě a zbožně. (Tit 2,12)
dromedar
dromedar
Když se řekne "skládat duchovní hudbu", myslím, že v tom bývá implicitně obsažen nárok na to, že jde o projev umělecký. V tomto směru tadyhle dromedar neskládá duchovní hudbu, nýbrž toliko pěje chorál český (po hudební stránce všestranně primitivní, neoriginální a zaměřením ryze užitková hudba nevznášející nárok na uměleckost) a má tu drzost svůj chorál český dále šířit.

A samozřejmě to není "k čemu mám být užitečný", ale právě naopak: když jsem před lety nahlédl, že z hlediska "k čemu mám být užitečný" jsem k ničemu, začal jsem se bez výčitek věnovat zbytečnostem, co mi přišly v nějakém ohledu okouzlující a uskutečněníhodné. Některé z nich asi občas nějak pro někoho užitečné jsou, ale to je spíš vítaný vedlejší účinek než sledovaný záměr.
Jarod
Jarod
Děkuji, že jste zcela přesně popsal to, co jsem myslel pod slovem "dílo" - zbytečnost v nějakém ohledu okouzlující a uskutečněníhodná. Něco jako koníček, ale víc, pro pocit vlastního zadostiučinění.
spitfire
spitfire
Proč být užitečný pro společnost, která vás chce předělat?
soIipso
soIipso
Snad proto, že být užitečný je příjemné?
Chinchulín
Chinchulín
Otázka užitečnosti je na místě. Život svobodných ve světě musí být něčím naplněn.

Já být gej tak si najdu nějakou velkou zlou korporaci. Dělal bych tam bez výčitek kariéru od rána do večera. To jste taky mezi lidma a když chcete tak i trochu pro lidi. O dovolenejch bych jezdil provozovat nákladné sporty a zbylou polovinu výplaty bych posílal křesťanům v Sýrii. Nebo bych se stal agenturním pracovníkem na Ukrajině, nebo třeba někde v Libyi. To taky někdo dělat musí.

Komentář upraven .

MartinaHlavatá
MartinaHlavatá
Zdravím, mohla bych na vás s dotazem ohledně vašeho názoru na homosexualitu a i vlastně sexualitu obecně? Z hlediska rodiny, přijde vám to nemorální když spolu chtějí mít třeba 2 gayové děti? A jak se prosím stavíte k podobným přípravkům https://kamagra-pro.net/obchod/cobra-120mg/ které se užívají k podpoře sexuálního života? Moc děkuji, chystám se na tyto témata psát bakalářskou práci.
semlad
semlad
myslim ze v dnesni dobe je jiz na kazdem jakou lasku vyznava, milovat muzeme stejne i opacne pohlavi. dulezite je podle me aby se dva lide navzajem pritahovali, v tom je pro me dulezita i vune, napriklad http://www.slevokurzy.cz/sleva/notino/ nabizi zajimave akce na ziskani vyhodnych moznosti nakupu vuni a parfemu.