Môže nesmrteľný a neviditeľný Boh zomrieť?

Radi, s Tebou si o tom všem velmi ráda popovídám :-) Já věřim,že Ty mi rozumíš :-) Chapeš, co chci říci? Prostě Pán Ježíš nedal za nás život jen jako obyčejnej člověk...jinakby ta oběť neměla přeci cenu...on se snizil na uroven cloveka alebyl preci zpusobem byti roven Boh ale netrval na tom.Radi,jsi velmi milý a myslim,ze s Tebou si o tom opravdu mohu popovídat a myslím si,že mne chápeš, coctolik toužím říct.Oponent mne hned shodil,ze můj Bůh není biblický.....Ale ja nepotrebuji znat nejakou teologii,biblicke skoly a tak..Ja potrebuji hlavne naseho Jezise,zit s Nim a jeho vrelost,lasku.nic vic...a mit s Nim vrely vztah...to je vse po cem touzim Radi....
radim24
radim24
Lenko, prosím neříkej mi zdrobnělinou. Ale Radi je v pohodě na to jsem taky zvyklý.

"je roven Bohu..." https://biblehub.com/text/philippians/2-6.htm
'ÓS EN MORFÉ THEÚ - který ve formě/tvaru Boží(m)
'YPARCHÓN - EXISTUJÍC (participle present - příčestí přítomné)

ÚCH 'ARPAGMON - (zapor +) cena, hodnota, předmět dychtivé touhy ()
'ÉGÉSATO - (tj.ne)považoval

TO EJNAJ ISA THEÚ- být roven Bohu

* * *

Já poslední dva dny přemýšlím o tom, že Ježíš nás nepovolal, abychom s ním měli vztah, ale abychom byli poslušni Bohu, abychom byli svatí a bezúhonní v lásce a abychom byli dědici jeho království od věků až navždy. Asi se to těžko chápe, ale církev na přelomu tisíciletí zromantizovala evangelium způsobem, který klade menší důraz na pokání a poslušnost Bohu a větší důraz na "vztah" a emoce. Problém je však v tom, že tam chybí strach z Boha. Bůh není náš tělesný partner. Myslím, že toto nepochopení přiživuje fakt, že často se ozývají srovnání mezi člověkem a Ježíšem jako vztah mezi mužem a ženou (nevěstou a ženichem).

Toto srovnání, ale vážně pokulhává, protože on má být především náš učitel a my jeho učedníky. V učednictví pak nejde o romantický vztah. Podobně to můžeš vidět ve vztahu žák <-> učitel nebo zaměstnanec <-> předák.

Komentář upraven před 2 minutami.

Komentář upraven .

Oponent
Oponent
Lenka,....ale ak sa mýliš, môže sa stať, že Ježiš ťa nemusí schváliť. Aj židia si mysleli ako ich Boh miluje a vieš čo sa stalo v roku 70 n.l.,...????
Boh zničil neverné mesto Jeruzalem a dovolil aj spáliť jediný chrám kde sa uctieval. Ale židia stále tvrdili, že Boha uctievajú a milujú! Teda, skús hádať, prečo sa tak stalo?
A pozri sa do prvého, Božieho prikázania!
A Radim v tom vzťahu má pravdu, .... treba tu vyrovnanosť a rozumnosť. Teda,...poslušnosť a lásku!
A tá poslušnosť nás vedie k tomu aby sme poznali čo nám Ježiš vraví a poslúchali ho.Potom bude daná láska rásť obojstranne.