Môže nesmrteľný a neviditeľný Boh zomrieť?

Oponent
Oponent
Radim, ...... si naivný a si vo veľkom nebezpečenstve. Takmer v každom náboženstve/okrem JS/ sú isté dary/teda aj jazykov/ aj vo vodoo a podobne. A tiež poukazujú ,že práve oni máju dar ducha! A ako to ty rozoznáš, ktoré sú pravé? Nijak, lebo všetky sú od toho zlého. A to hovorím s absolútnou istotou. Kresťania sú poznateľní podla lásky a nie podla nejakých nezrozumiteľných zvukov!
Pozri: https://idnes.cz/zpravy/zahranicni/jezisovi-vojaci-krestanstvi-extremismus-evangelik-evangelici-nabozenstvi-evangelikalismus-brazilie-l.A191209_153544_zahranicni_dtt
radim24
radim24
Oponent:
Jsi lhář a satanův posel. Posíláš videa, která nemají s pravou církví nic společného. Psal jsem ti už opakovaně, že se od takovýchto projevů a sekt distancuji a že se distancuji od těchto věcí, které nemají nic společného s jazyky. Bible říká

Přísloví 26:4  Neodpovídej hlupákovi podle jeho pošetilosti, abys nebyl jako on.

A tímto se chci řídit, neboť očividně ignoruješ co jsem ti říkal.

PS: Poslední kapka je tvůj odkaz na tzv. křesťanské vojáky, kteří s učením Ježíše Krista nemají nic společného, než název. Jsi opravdu ubohý hlupák. A to ti neříkám v nenávisti, ale v pokoře s autoritou Ježíše Krista mající Ducha Svatého v srdci.

Komentář upraven .

S nejhlubší Vřelostí Vás oba moc zdravím 🤩🤩🤩🤩🤩🤩
Já si myslím,že všechno je o tom, jak milujeme Krále a věřím, že ty dary, který máme, v nás jsouvšechny, protože On, Ježíš, žije v nás celistvě, to značí, máme-li Krista, máme vše :-)
:-)
Ale nebudeme si tu přeci nadávat do satanů a lhářů, protože každý někdy zbloudí z cesty nebo ne každému je dáno vždy to úplné poznání a věřím, že Láska Kristova je nad veškeré poznání :-)
Fakt je,že jsou mezi námi falešní učitelé a falešní proroci a falešní lžimesiášové...A dokonce též andělé od toho zlého v přestrojení za anděly Světle..... Avšak nikdy bych se neodvažovala člověka nazvat satanem....Na druhé straně jsou děti Boží a také jsou i děti ďábla a ..POznáme to jak? Po ovoci to poznáme :-)*
Se Světlem v srdci Tvořilka Lenka :-)
Boží bojovníci v armádě Boží, to je naprosto v pořádku :)
radim24
radim24
TvořilkaLenkaCitlivěnka: To nebyla nadávka ani útok, pouhé konstatování pravdy. Špatně čteš. Nenazval jsem ho Satanem, ale jeho poslem, tj. služebníkem. A to je velký rozdíl. Jsou děti světla a děti tmy. Potažmo synové Boží a synové ďábla. Ti kdo nepoznali Ducha Svatého a vykládají, že Duch Svatý je jen energie, nebo ti kdo vykládají že Otec, Syn a Duch Svatý je vlastně jedna a tatáž bytost jen v různých podobách či formách prostě zbloudili z cesty.

Toto tvrzení se opírá o bibli, neboť každý kdo káže falešné evangelium je proklet, tj. není z Boha. Evangelium je jen jedno a to to původní. Pravda bývá nepohodlná, ale také je nutné ji říkat. Znát pravdu je důležité, ale bohužel ne vždy to vede ke spasení. Neboť mnozí i když pravdu slyšeli, si stejně vyberou cestu do pekla.

Komentář upraven .

Náš Bůh je trojjediný... :-)
Oponent
Oponent
Lenka, môže byť,....ale to nie je biblický Boh! Trojica vznikla v 4 storočí, a vtedy sa zmenili monoteistické kresťanstvo na polyteistické!
„Formulácia ‚jeden Boh v troch Osobách‘ sa nepresadila a určite nebola úplne pojatá do kresťanského života a do kresťanského vyznania viery skôr ako koncom 4. storočia. Ale je to práve táto formulácia, ktorá si môže ako prvá oprávnene nárokovať označenie dogma o Trojici. Medzi apoštolskými Otcami nebolo nič, čo by sa aj len vzdialene približovalo takémuto spôsobu uvažovania alebo takejto predstave.“ — New Catholic Encyclopedia , 1967, zv. XIV, s. 299
Trojica je len pokresťančená triáda.
Oponent
Oponent
Radim, ty s "pokorou nazývaš" iných čo s tebou nesúhlasia ako "klamárov, satanových poslov" a podobne. To je viac ako zaujímavý , "kresťanský" postoj.
Vieš, videl som toľko videí o "jazykoch,uzdravovaní", a viem ,že také nechutné teátro by Ježiš nikdy nerobil. Tam sa ľudia stvorení na obraz Boha, ponižujú, a správajú sa ako nerozumné zvieratá. Dokonca doslova : "štekajú, kotkodákajú, erdžia, krochkajú a podobne". Ak to niekto nevidí a nevie rozpoznať, tak si potom nevidí ďalej od nosa. Takéto správanie/padanie, pľuvanie, plazenie, škreky, vulgárna reč, premety, atd/ je urážkou ľudskej dôstojnosti a navyše kresťania nechodia "videním".
ale - "duchom a vierou!"
Z daných videí je aj zrejme, že satan sa tu vysmieva ľudskej naivite a hlúposti! Prví kresťania "dar jazykov", používali na iné veci a úplne inak! Z desiatok videí čo som videl, je vidieť satanizmus v priamom prenose! A to netvrdím len ja, ale mnohí, čo to zažili, preto je v týchto hnutiach taká veľká fluktuácia!
radim24
radim24
Souhlasím, že pojem trojjediný je nebiblický. Ono je více pojmů, které křesťané používají a jsou nebiblické. Třeba pojem vztah s Bohem je nebiblický. A přesto o vztah jde, když nás Bůh nazývá otcem. Včera jsem hledal a nenašel jsem jediné slovo, které by v hebrejské hebrejštině či novozákonní bibli bylo použité a ekvivalentní slovu "vztah". Bible naopak poučívá pojmy jako poslušnost, pokora, úcta, láska.

Jak jsem již řekl, máš hodně zkreslenou představu o tom co jsou to jazyky. Pleteš dohromady dvě věci, co jsou jazyky a co jazyky nejsou, protože to nechápeš, ale nechci se s tebou přít, protože nepoužíváš rozum a neakceptuješ argumenty - fakta - která jsem ti předložil.

Komentář upraven .

Oponent
Oponent
A k tomu "ovociu",....ktorá jediná skupina kresťanov sa nikdy neuchýlila k násiliu, k vojne?
------------------------------------------------
Kniha The Theory and Practice of Hell (Teorie a praxe pekla) uvedla: „Člověk se nemůže zbavit dojmu, že z psychologického hlediska se SS nikdy zcela nevyrovnalo s problémem, který představovali svědkové Jehovovi.“
"Opravdu, svědkové Jehovovi s podporou Božího ducha bitvu vyhráli". Christine Kingová, historička a rektorka univerzity v Staffordshire, v Anglii, popsala protivníky v tomto konfliktu takto: „Jeden [nacisté] obludný, mocný, zdánlivě nepřemožitelný. Druhý [svědkové] velmi, velmi nepatrný . . . pouze s vírou, bez jakékoli jiné zbraně . . . Svědkové Jehovovi morálně zvítězili nad mocí gestapa.“ Potrebuje to komentár?
JÁ ŽE MLUVÍM O NEBIBLICKÉM BOHU?CHCEŠ ŘÍCI,OPONENTE,ŽE KRÁLE NEZNÁM? :( ŽE NEZNÁM JEHO VRELOST LÁSKU?MYSLÍŠ ŽE POTŘEBUJI MLUVIT VZNOSNĚ A VZLETNĚ?MYSLÍŠ,ŽE POTŘEBUJI TEORII TEOLOGIE NEBO LÁSKU K JEŽÍŠI?
MLUVÍTE TU PÁTÉ PŘES DÉVÁTÉ! PROTOŽE TROJJEDINNOST V BIBLI JE ZAZNAMENÁNA.
Oponent
Oponent
Bez presného poznania Biblie nemôžeš si vypestovať skutočnú lásku k Bohu a k jeho synovi! A to netvrdím ja, ale Biblia. Ak tvrdíš, že Boh je trojjediný a že Ježiš je všemohúci Boh, tak ho naozaj nepoznáš. Vieš, aj židia deklarovali svoju lásku k Bohu a tvrdili že ho dobre poznajú, ale ked prišiel jeho syn, tak ho zabili. Tiež, ak kresťania v mene Boha zabíjali iných kresťanov/a mysleli si ,že majú lásku/, tak Biblia tvrdí niečo iné: "že kto nemiluje svojho blížneho,/ktorých vidíme/, tak v skutočnosti nemiluje Boha ktorého nevidí"! To sú spojené nádoby. Samozrejme, dnes mnohí nemusia ísť do vojny a tam dokazovať svoju lásku k Bohu a blížnemu,..... ale tú lásku dnes nevidno takmer nikde.Známym sa stalo heslo: "Ukážte mi kresťana, ja som ešte žiadneho nevidel".
A ak si myslíš, že nemám pravdu, tak poznám mnoho výrokov katolíckych učencov a kňazov , čo tvrdia to isté! Katolícky kňaz Porubčan v knihe "Apokalypsa"/str.14/ napísal .....: "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry".
Tento kňaz dal do zátvorky slová..."ako by aj mohol"?
Skutočne,....iba človek ,čo nepozná históriu a zaviera oči pred pravdou môže tvrdiť niečo tak nepravdivé!
Ak to povie sám vzdelaný kňaz,spisovateľ na svoju cirkev, že sa nemôže chváliť láskou,....tak ak to tvrdia iní? Dnes to už každý vníma! Porubčan aj vyslovil istú repliku na známy výrok o prvotných kresťanoch/"Pozrite sa ako sa milujú"/, o súčasných kresťanoch/aj tých minulých/, ale opačne: "Pozrite sa ako sa nenávidia"? A takto on často vnímal matrikových "kresťanov".
Lenka, tým som chcel povedať, že láska nie je len nejaká emócia jazyka, ale ona sa musí dokazovať skutkom. A musí byť podložená správnym poznaním Písma, a teda aj Boha!
Pavol píše: ... "A modlím sa za to, aby vaša láska čoraz viac rástla v pravom poznaní a vo všestrannom chápaní, 10 aby ste vedeli rozoznať, čo je lepšie, a aby ste boli čistí a bez hany pre Kristov deň," Fil.1,9-10.
A Lenka, do konca 3 storočia nikto z kresťanov nepoznal trojicu a pre nich jediným všemohúcim Bohom bol Otec Ježiša Krista, Boh Jahve! Ježiša mnohí označovali za "anjela",..."najsvätejšieho anjela",....za "Michaela" a podobne. Všetci do konca 3 storočia boli - subordinacionisti!
Trojica je naozaj len pokresťančená, pohanská triáda.https://youtu.be/YnoyUz9sqd8 - Pohanské korene trojjediného Boha. Všimni si tie pohanské symboly aj na prvkoch katolicizmu a na iných. Je to viac ako veľavravné! https://milano.blog.pravda.sk/2019/01/11/rje-jezis-naozaj-rovny-bohu/
----------
https://milano.blog.pravda.sk/2019/01/24/jedenaste-prikazanie/
Oponent
Oponent
Nie je trojica v Písme Lenk, a..... to opäť tvrdia mnohí kňazi a učenci, hlavne z minulosti. Samozrejme, dnes ju tam už mnohí vidia všade. To je ale "kamufláž, dodatočná úprava", ako píše teológ Harnack.
Tu je všetko o trojici, aj o tom, čomu verili prví kresťania, cirkevní otcovia a podobne?! https://jedinyboh.webnode.sk/clanky/
"Hlavou Krista je Boh,Otec". A "Boha nikto nikdy nevidel",....a "Boh nikdy nemôže zomrieť"! Ale Ježiša mnohí videli, lebo žil na zemi,...a aj zomrel. Môže ale "nesmrteľný Boh zomrieť"?
VY NEVÍTE,CO ŘÍKÁTE PROTOŽE BŮH V KRISTU SE SVĚTEM UZAVŘEL MÍR A ONI JSOU VSICHNI TRI JEDNO.
JEZIS REKL:DRIVE NEZ BYL ABRAHAM,JA JSEM.A JA JSEM ZNAMENÁ,ZE ON JE OD VECNOSTI OD POČÁTKU...JEŽÍŠ JE BOHEM A DŮKAZŮ O TOM JE V BIBLI SPOUTU,JEN PÁTRAT A ZKOUMAT...
Oponent
Oponent
Ale tam nie je ani jeden dôkaz o tom, že je Ježiš všemohúci Boh! Ak vieš kde tam niečo také je uveď to. A daný rečník nič takmer nehovorí o trojici, on tam poukazuje len na poukazuje na proroctvá splnené na Ježišovi. Vieš, Biblia tvrdí že ježiš je "boh" /3 krát v celom Písme/, ale o jeho Otcovi je to nespočetne veľa krát. Lenže aj satan je v Písme pomenovaný ako "boh",...aj Izraelskí sudcovia sú v Písme pomenovaní ako "bohovia", alebo aj anjeli/Boží synovia/ sú - "božskí,bohovia". Ale nie všemohúci Bohovia. Dokonca v Písme aj anjeli vystupujú ako zástupci Boha Jahveho a hovoria o sebe ako o "pravom Bohu",....alebo aj menom sa predstavujú ako "Jahve", a predsa ide tu o anjelov. Napríklad, Mojžišovi sa v horiacom kry zjavil Boh a aj to o sebe tvrdil. Ale iná správa tvrdí, že sa mu tam zjavil "anjel". Teda, ako to chápať? Nuž tak, že daní anjeli , čo sa zjavovali ľuďom, mali právo hovoriť v "mene Boha Jahveho". Ale ako vieš, Boh nemôže prísť na zem, je "neviditeľný" a je "večný Duch", ako aj katechizmus tvrdí. Tak ako mohol byť aj v tele? To je nemysliteľné! Boh nikdy nemôže prísť na zem, tak ako to bolo v prípade Ježiša, jeho syna. "Boha nemôžu obsiahnuť samotné nebesia" /ako tvrdí Písmo/ a nie že by ešte zobral na seba hmotné telo!
A Ježiš sa nikdy nerobil Bohom. Slová ako "Ja som",/ego eimi/ je trinitárska úprava. Iba židia to tvrdili, keď on povedal, že je Boží syn/nie Boh/. Podotýkam, že daný rečník klame, lebo nenájdeš jednu vetu v Písme, kde by Ježiš tvrdil ,že je Boh! Ak vie niekto , kde je to v Písme, nech to uvedie!
A tak si pozri ako k Jánovi 1,1:https://www.diskusneforum.sk/tema/ako-chapat-verse-kde-je-pan-jezis-nazvany-bohom-jan1-1
A tiež k tomu akože menu-"Ja som". https://diskusneforum.sk/tema/rozbor-jana-8-58-a-vyrazu-ja-som-ego-eimi
radim24
radim24
Milá Lenko, slovo trojjedinost v bibli se nevyskytuje, zavedli ho až katoličtí biskupové, nevím v kterém století, to ti poví "teolog" oponent.

Líbí se mi verš:
Jan 17:11 "Já už nejsem na světě, ale oni jsou na světě a já jdu k tobě. Svatý Otče, zachovej je ve svém jménu, jež jsi mi dal, aby byli jedno jako my."

Když mluví o "my" pak je jasné že jde minimálně o dvě osoby :-)

Ale je tu ještě mnohem silnější verš:
Jan 17:20-21  "Neprosím však jen za tyto, ale i za ty, kteří ve mne uvěří skrze jejich slovo, aby všichni byli jedno, jako ty, Otče, ve mně a já v tobě, aby i oni byli jedno v nás, aby svět uvěřil, že jsi mě poslal."
Když se Ježíš modlil, neměl na mysli učedníky viz první 4 slova. Ježíš jasně rozlišuje dvě osoby, Otce a sebe. To co oponent prezentuje osciluje s esoterickými směry, tj. s orientální naukou o univerzálu či o kosmickém vědomí, ve kterém např. podle buddhismu se má duše rozplynout pokud dojde Nirvány. Ježíš nic takového nevyučuje. Duše se nerozplyne v Bohu, každý spasený a ospravedlněný bude Boha chválit a uctívat v nebi sám za sebe a všichni společně. Jednotou se myslí jedno smýšlení, nikoliv jedna osoba. Jedno smýšlení, jedna cesta, jedna víra, jedno poznání. Ježíš řekl, kdokoliv chce jít za mnou ať se zřekne sám sebe a následuje mě. Jak by mohl někdo následovat Ježíše, pokud by se rozplynul a spojil s kosmickým vědomím, které esoterici chápou jako Boha?

Komentář upraven .

Já vím,milý Radimku,že oni jsou tři chapces?ja vim ze je Stvoritel,Syna Duch Svaty..ale oni jsou preci jedno,Radimku.