preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

jk-s
jk-s
@dromedar Díky, myslel jsem si, že je to nějaký podvod.
dromedar
dromedar
(Ale byla by to hezká variace na škapulíř pro ultramamuty. Samozřejmě by se nejmenovaly "škapulíř", ale "pancíř," byly by o něco větší, celokovové, prsní a zádový díl spojený řetízkem nebo řemínkem, a jednotlivé modely by se lišily silou. Můj e-shop s krutopřísnými devocionáliemi by pak doporučoval: "Zákazníci kupující 'ammo belt rosary' často kupují také '10mm pancíř PM Karmelská / Věž z kosti slonové'!")
jk-s
jk-s
Ano, tomu malému provedení by se nemělo říkat "škapulíř" an "pancíř", ale hezky poctivě "zázračná medailka" zhotovená v souladu s některým z uznaných zjevení Panny Marie, tak jak to slušnì prodejci dělají.
dromedar
dromedar
Opravdový "pancíř" by patrně nebyl kulatý, ale hranatý - příp. ve tvaru stylisované části plátové zbroje.
JiKu
JiKu
dromedar
dromedar
Pomýšlel jsem na něco poněkud menšího a civilnějšího, co se dá víceméně skrytě nosit pod svetrem (pod košilí asi dva kusy 10cm pancíře spojené řetězem neschováte). Tohle by mohla být luxusní superostentativní varianta. Nejsem si ale jistý, jestli by se daly rozumně navrhnout konfekční velikosti, nebo by se to muselo vyrábět jenom na míru.
HonzaPilař
HonzaPilař
Milí růžencoví příznivci a extrémisté,
zamýšleli jsme se nad dotazem i s kolegyní a přijde nám, že paradoxně za nejodolnější růženec bychom prohlásili plasťák na umělém provázku. Jelikož jsou tam kuličky přímo "navařené, hned tak něco je neodtrhne ani neodžužlá.
Kovové drátky bývají v růžencích prostě jen ohnuté a nedokonale přivařené, takže v tahu neobstojí.
Pokud jsou zrníčka na provázku, provázek se rád třepí, rozvazuje nebo i trhá.

Obecně je to prostě spotřební zboží asi jako ponožky nebo utěrky, takže doporučuji nevázat se citově ni spirituálně na jeden konkrétní kus. Když se roztrhne, koupíte nový...
dromedar
dromedar
"Obecně je to prostě spotřební zboží asi jako ponožky nebo utěrky, takže doporučuji nevázat se citově ni spirituálně na jeden konkrétní kus. Když se roztrhne, koupíte nový..."

HANBA!
Bijte ho! Upalte ho!
jk-s
jk-s
@HonzaPilař "Když se roztrhne, koupíte nový..."

Samozřejmě zase ve Vaší prodejně.
HonzaPilař
HonzaPilař
Kde jinde? :-)
Ne, ale vážně, většina zákazníků se na růženci prostě lehce modlí nebo ho má pověšený v autě. Proto chtějí levný výrobek a nežádají kvalitu. Musíte do těch speciálních růženců "zapálit" větší počet lidí, pak se vám trh přizpůsobí.
Ale speciálně kvůli vám jsem riskoval a zkoušel za pár růženců docela silně škubnout. Ani jeden se neroztrhl. (Ovšem nemohu posloužit mamutími svaly, takže to není vypovídající pokus a doma to s oblíbeným růžencem raději nezkoušejte.)

Ale zkusím vám udělat statistiku oblíbenosti, co se typů růženců týče. Bude vypovídající období jeden rok? Nebo chcete od počátků naší prodejny (est. 2015)?
JiKu
JiKu
Jako vážený člen společenství "životní prostředí a my" zásadně protestuji proti vyhazování nefunkčních plastových růženců.

Bojujme ve smyslu laudato si za biologicky odbouratelné růžence s minimální uhlíkovou stopou, nejlépe neutralitou.
JiKu
JiKu
A to ještě pomíjím fakt, že z plastových se při modlení uvolňují mikroplasty!
dromedar
dromedar
Aby vynaložená námaha stála za to - dozvíme se něco, co se dozvědět chceme?

Já třeba to, že 95% růženců prodaných v knihkupectví KNA v Opavě (nebo kde že to vlastně prodáváte) jsou fosforeskující lisované plasťáky, vědět nepotřebuju, a možná ani nechci.
jk-s
jk-s
"Ani jeden se neroztrhl."

To chce určitý grif.
JiKu
JiKu
Nejspíš se roztrhne, když se na pase zavěšený růženec zachytí o kliku ve dveřích.
dromedar
dromedar
Když jsem navrhoval testovat pevnost růženců jako nosnost ve statickém tahu, bylo to zejm. proto, že ne každý katolický youtuber má doma zařízení, kterým se dá spolehlivě testovat přesně nakalibrované škubnutí. To, že "jsem za růženec silně škubl" (jak jsem ho zrovna držel a jakou jsem do toho zrovna dal sílu) o ničem nevypovídá.
jk-s
jk-s
Test nosnosti ve statickém tahu je sice snadno opakovatelný, ale jakou to má praktickou vypovídací hodnotu? Kdo a jak často se dnes na růženci věsí?
jk-s
jk-s
Mně se líbí ta myšlenka @JiKu s chozením kolem dveří a doufáním, že se to jednou povede i když se o to usiluje.
HonzaPilař
HonzaPilař
@Jiku Vždyť říkám, že jsou plasťáky nejodolnější, z nich jsem ještě žádný roztržený neviděl. A aby se uvolňovaly při modlení mikroplasty, to byste snad musel mít prsty jako struhadlo!
Pro nejnižší uhlíkovou stopu snad jedině to klokočí...