preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

dromedar
dromedar
@LidiLidi Prokrindapána, dyť to je hrozně nebezpečný!
I kdyby ty vaše růžence nešly přetrhnout ani překousnout (a pak spolknout, nebo ještě lépe vdechnout, jejich drobné součástky), kolik na nich musí být bakterií! (Tedy pokud se alespoň občas modlíte a růžence pravidelně nedesinfikujete.)
jk-s
jk-s
Nemůže být žužlání dobře promodleného růžence cosi jako přirozené očkování?
dromedar
dromedar
Cosi jako přirozené očkování s rizikem spolknutí nebo vdechnutí drobných součástek.
jk-s
jk-s
Je pravda, že bych růženec dětem do ruky raději nedával ani já.
LidiLidi
LidiLidi
@dromedar Kdybych měla řešit vše, co synek strká do pusy, tak nedělám nic jiného. Pokud se zrovna nehrabe ve veřejném odpadkáči nebo něčem podobně nechutném (do této kategorie svůj růženec nezařazuju), tak to považuju za normální součást jeho objevování světa a posilování imunity.
Co se týče vdechnutí či spolknutí drobných částeček, v tomto směru zatím spoléhám na kvalitu výrobku a částečně též na jeho promodlenost. A samozřejmě mu to beru z ruky kdykoliv se mu to do ní dostane... nicméně, 24/7 mu za zadkem nestojím a pro růženec kvůli tomu nepolezu po žebříku.
Zato co se týče té ožužlatelnosti, tam musím spoléhat na to, že barvy zrnek či šňůrky nejsou toxické po požití...:-D
dromedar
dromedar
Poselství je jasné: na trhu je prostor pro produkt "bezpečnostní růženec pro rodiče malých dětí." Doporučujeme výrobcům růženců na tuto situaci tvůrčím způsobem zareagovat.
jk-s
jk-s
Nejlépe by bylo vyrábět dětské růženečky na jedno po(u)žití z vhodných pochutin.
dromedar
dromedar
Růženeček toho typu, kterému dědeček říká "pětiletka", by se mohl (v náležitém zvětšení) dělat jako vykrajovátko na perníčky.
dromedar
dromedar
"Pětiletka" vypadá zhruba takhle http://www.artis-art.cz/cz/0-produkt/2257-ruzenec-na-prst-desatek-kovovy-vetsi.html , ale výstupky jsou hranaté a dál od sebe (velmi podobně jako https://images.app.goo.gl/YArbiT6rDg8LzNQW6 )
jk-s
jk-s
Nádhera, na co všechno ty lidi nepřijdou :-)
jk-s
jk-s
http://www.artis-art.cz/cz/0-produkt/2001-skapulir-panna-maria-karmelska--oboustranny-.html Omlouvám se za odbočení od tématu, ale jsem překvapený, čemu všemu se dnes říká škapulíř
jk-s
jk-s
Adalberto
Adalberto
"Nejlépe by bylo vyrábět dětské růženečky na jedno po(u)žití z vhodných pochutin."
Myslíte si, že máte originální nápad? Cha!
https://honzapilar.signaly.cz/1906/bonbonovy-ruzenec-hrbitovni-soutez-a-jine-tradice
jk-s
jk-s
Je jen otázka, jestli Lipo v takovém množství je vhodná pochutina. Motivační potenciál jistě má, ale nebyl by zdravější čerstvý růženeček ze sladkých hrášků a mrkvičky?
JiKu
JiKu
Lipo v takovém množství ...

Jen jeden desátek denně!
jk-s
jk-s
Ale proti tomu jest - alespoň během sezóny - denně 10 růženečků rybízovo-angreštových.
dromedar
dromedar
Ad růženec z růženínů a jeho nabíjení: růženín je slabota, já pro své "energetické blaho" chci jedině šungit https://sungit-shop.cz/produkt/ruzenec-ze-sungitu-krizkem/
jk-s
jk-s
Uvidíme, jestli obchodní řetězce objeví prostor pro nabídku kláštery dodávaných zdravých růženečků hlubice zamražených spolu s křesťanskými hodnotami komerčně zhodnotitelnými.
dromedar
dromedar
@jk-s ten "škapulíř" se jako škapulíř každopádně neuznává. Kdo by nosil dvě medailky a kochal se nadějí, že ho PM Karmelská v nějaký ten kouzelný den chvíli po jeho smrti vlastnoručně vytáhne z očistce, byl by nepochybně zklamán. Škapulíř, co není ani látkový, ani hnědý, určitě není "hnědý škapulíř," ani není způsobilý se jím stát.