Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Ostatní

preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

U mě kdyby se někdy nějaký růženec přešoupal, tak velmi pravděpodobně ne přemírou modlení :)

Každopádně náchylnost k přešoupání je známkou nekvality, bez ohledu na to, jestli si opravování někdo užívá.
Chce-li si kdo častého vázání jednoho a téhož růženečku opravdu užít, měl by se držet těchto pravidel:
1) Použij snadno třepící se šňůrku
2) Vázej uzlíky k zrnkům co nejtěsněji, aby se růženeček volně neohýbal
Díky, to je každopádně cenná rada.
sigis: Myslím, že ta zbožná duše ze Slovenska je naše společná známá. Moc milé vzpomínky.
@JiKu Je to tak :-)
Tak tohle tedy stálo za přečtení. :-D Nabízím se k diskuzi jako autorizovaný prodejce růženců. Můžete se mě zeptat na pokoutní praktiky nebo oblíbenost jednotlivých typů růženců. Udělám vám třeba statistiku. Jen tohle vlákno nenechte zaniknout a vezměte mě do debaty, prosím! :-D
V rámci diskuse o kvalitních růžencích by mě od prodejce růženců zajímalo předně co mi nabídnete, kdybych přišel do Vaší prodejny a dožadoval se "růžence, ale hlavně aby byl kvalitní, žádný šmejd".

Pak by mě taky trochu zajímalo, nakolik Váš sortiment určuje obchodní řetězec a nakolik si můžete dodavatele sjednávat sám.
@HonzaPilař
Byl byste schopen zákazníkům požadujícím trvanlivé zboží nabídnout místo klasického růžence modlitební pomůcku v této praktické formě?

https://rosarycard.net/images/D/d_612-66-02-01.jpg

https://rosarycard.net/holy-communion-rosary-card-rcne10506.html

Přiznávám, neznal jsem. Ale chybí mi tam něco jako pozlacené provedení z neohnutelné oceli, takže "rosary card," jakkoli některé motivy jsou neodolatelně bizarní, z úvah o "kvalitních růžencích" prozatím vyřazuji.
Vlastním tento (odkaz níže), dostala jsem jej jako dárek. Je to asi nejkvalitnější růženec, co jsem měla, kovem nesmrdí a netrhá se, i když jej nosím třeba v kapse (zatím se mi všechny kovové vždy trhaly.) Potom mám ještě klasický dřevěný s provázkem.

https://shop.worldfatima.com/centennial-items/335-fatima-centennial-rosary.html
Díky za doporučení.
Na testování růženců by si někdo taky mohl otevřít Youtube kanál. Každý díl by byl prostříhaný úryvky z toho, jak se na testovaném modelu teatrálně modlí, ale hlavní náplní by bylo měření základních parametrů:

- je dobře vidět i z dálky? (aby někdo nepřehlédl, že se modlím)
- chrastí dobře a libě? (aby to někdo nepřeslechl)
- chrastí dobře o kostelní lavici?
- jak rychle se opotřebovává? (srovnání fotek nový - po deseti - stu - tisíci - deseti tisících protočení)
- kolik unese ve statickém tahu (při jakém zatížení se přetrhne nebo jinak vážně poškodí)?
- jak těžké je ho po přetržení vkusně opravit?
(- smrdí z něj ruce?)

(Na co jsem zapomněl?)
"Na co jsem zapomněl?"

- Poměr cena/vyslyšené modlitby
@dromedar Technicke vzdelani a humor se nezapre (staticky tah atd)
@Ferenc Připomněl jste mi jednoho kolegu, který se vrátil z WC do naší konstrukční kanceláře a informoval nás, že překročil pevnost toaletního papíru v tahu
Smrdí z něj ruce svědčí spíše na chemika.
Jenom simuluju. Domněle kontextově vhodný termín, který jsem někdy někde slyšel, doufám, že ho používám správně, a publikum to ocení. Ve skutečnosti žádné technické vzdělání nad rámec gympláckých osnov nemám.

(Když jsem končil KTF UK, nebyl jsem úplně rozhodnutý, jestli pak nepůjdu na FIT ČVUT na softwarové inženýrství, ale pak jsem vzal dráhu, jakou jsem vzal, a na doplnění manka formálního technického vzdělání již více nepomýšlím.)
@JiKu "Smrdí z něj ruce" je Adalbertovo, viz (o hodně) výše.
Přidám svou čerstvou zkušenost. Náš roční Tonda asi před 14 dny objevil v šuplících našich nočních stolků růžence, a staly se jeho oblíbenou hračkou. Sice ne hračkou k modlení, ale na žužlání je to evidentně dost zajímavá věcička.
Takže bych si dovolila rozšířit @dromedarův seznam parametrů o další - a to odolnost vůči ožužlávání.
@LidiLidi A zdravotní nezávadnost pro žužlající uživatele.