Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Ostatní

preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

@dromedar Ok, máte pravdu.

Komentář upraven .

@inspra jaké posvěcení máte na mysli?
To jsou nějaké různé druhy? Myslela jsem modlitbou kněze nad ním.
@inspra chtěl jsem se ujistit, že nemáte na mysli např. růženec naboostovaný smočením v krvi mučedníka nebo v myru vytékajícím ze svatých ostatků. Tam by bylo lze uvažovat o zániku "posvěcení" odstraněním (zde sepráním) jeho příčiny, která je povahy materiální.
Požehnání se vypráním normálně neruší. Ovšem kdyby výsledek praní byl takový, že by došlo k podstatné změně (růženec jako takový by přestal existovat - např. by se přetrhla šňůrka a všechny korálky by se kompletně rozsypaly), dle mého soudu je třeba mít za to, že s růžencem by zaniklo i jeho požehnání a po případném znovusestavení růžence z původních korálků by šlo o růženec nový, a tedy nepožehnaný.
@PetrST: Tušil jsem že je to něco pro Tebe...
Celý ten marketingový koncept (krutopřísný růženec v kufru na pistoli, krutopřísný růženec v bedničce na náboje, zbroják na krutopřísný růženec, jsme oficiální růženec Švýcarské gardy!) dělá ze zákazníků infantilní dementy. I kdyby samotný "krutopřísný růženec" byl kvalita sama, kupovat ho od tohohle prodejce mi přijde jako hřích proti vlastní lidské důstojnosti.
Jako dáreček pro někoho blízkého mi to přijde dobré.
@LsAH ideálně hned několik, ať to může obdarovaný podle momentální ranní nálady střídat, jako třeba zbraně v Counter Strike.
Pro mamuty nejmamutovatější by se měl dělat jeden, co vypadá úplně jako nábojový pás do kulometu, akorát v každé desáté nábojnici je kulka dum dum (https://en.wikipedia.org/wiki/Expanding_bullet) nebo jiný hmatatelně atypický náboj. Vyrábět se bude hlavně v patnáctidesátkové variantě, protože pět desátků nestačí ani na nošení kolem pasu, natož kolem krku / přes rameno. (Kupodivu se zdá, že "ammo belt rosary" ještě nikdo nedělá.)
* v každé _jedenácté_ nábojnici
A na každé nábojnici bude nějaký úderně stručný drsnozbožný nápis, srov. https://youtu.be/XsPpAZyQyzU?t=200
"Kill the heretic."
Jo, něco v tom duchu by určitě šlo. Zdobení nábojnic bych preferoval handmade.

Pro nejmamuty by měl být kulometný nábojový pás řazený po desátcích, který by se dal použít univerzálně - v hmotném boji jako náboje, v duchovním jakožto růženec.
A typů projektilů by se mohly lišit i jednotlivá tajemství.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Projektil#St%C5%99ely_pro_vojensk%C3%A9_n%C3%A1boje
"A typů projektilů by se mohly lišit i jednotlivá tajemství."

Nepraktické. V pásu musí být náboje stejného typu. Akorát po každé desítce nábojů bude jeden svítící - což je, pokud vím, u kulometného střeliva víceméně standard, akorát jsem doteď nevěděl, že je to kvůli katolickým kulometníkům, kteří se umí modlit růženec s kadencí 150 zdrávasů za minutu http://www.acr.army.cz/technika-a-vyzbroj/pechotni/-7-62-mm-univerzalni-kulomet-vz--59-89699/

"Nepředstavujte si amatérskou hračičku ze skleněných kuliček. Jde o nástroj specialisty, který dokonale zná své řemeslo. Zrna růžence jsou jako kameny, jimiž bije na nebeskou bránu. Jsou spojena solidním řetězem, dost pevným na to, aby připoutal k milosrdné Matce loď s celým lidstvem. Takový růženec, zdobený jednou či dvěma odborně vybranými medailkami, je zárukou, že se mu v nebi dostane nejvyššího slyšena a jistého vyslyšení." Otec Jeroným, Dobré vlivy (str. 168)
(doháním co to jde)
Ruzenec v ruce krestana je jako prak v Davidove ruce. (Pius XII)

Komentář upraven .

Ach ne - zdá se, že se moje plkací vlákno působením starého plešatého mnicha blahé paměti pomalu zvrhává ve vlákno zbožných citátů o růženci!
Tak dobře, něco osobnějšího. Když se jednou jedné dobré duši ušoupala šňůrka růžence, požádala mne, abych jí ho znovu svázal já. Nikdy jsme se osobně nesetkali, známe se z internetu, ale vím, že růženec jí sloužil při modlitbách mimo jiné i za moje obrácení a že i ta prosba v sobě nesla tuhle naději. Poslala mi ho tedy ze Slovenska do Podkrušnohoří poštou a mohu potvrdit, že vázání růžence je opravdu moc hezká práce. Použil jsem ale šňůrku, jakou jsem doma zkrátka zrovna měl a ta se ukázala být k prošoupání ještě náchylnější než ta původní. Takže za několik měsíců náš růženeček znovu cestoval tam a zpátky, což se vždycky po nějakém čase několikrát zopakovalo a postupně tak nabýval na ceně.

https://www.signaly.cz/fotky/75905/1646616

@dromedar Jestli mohu radit, pořiďte si růženec s hezkými dřevěnými zrnky a až se přetrhne, užívejte si jeho časté vázání snadno ušoupatelnou šňůrkou.