preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

TetaAni
TetaAni
@dromedar Ok, máte pravdu.

Komentář upraven .

dromedar
dromedar
@inspra jaké posvěcení máte na mysli?
inspra
inspra
To jsou nějaké různé druhy? Myslela jsem modlitbou kněze nad ním.
dromedar
dromedar
@inspra chtěl jsem se ujistit, že nemáte na mysli např. růženec naboostovaný smočením v krvi mučedníka nebo v myru vytékajícím ze svatých ostatků. Tam by bylo lze uvažovat o zániku "posvěcení" odstraněním (zde sepráním) jeho příčiny, která je povahy materiální.
Požehnání se vypráním normálně neruší. Ovšem kdyby výsledek praní byl takový, že by došlo k podstatné změně (růženec jako takový by přestal existovat - např. by se přetrhla šňůrka a všechny korálky by se kompletně rozsypaly), dle mého soudu je třeba mít za to, že s růžencem by zaniklo i jeho požehnání a po případném znovusestavení růžence z původních korálků by šlo o růženec nový, a tedy nepožehnaný.
Ferenc
Ferenc
@PetrST: Tušil jsem že je to něco pro Tebe...
dromedar
dromedar
Celý ten marketingový koncept (krutopřísný růženec v kufru na pistoli, krutopřísný růženec v bedničce na náboje, zbroják na krutopřísný růženec, jsme oficiální růženec Švýcarské gardy!) dělá ze zákazníků infantilní dementy. I kdyby samotný "krutopřísný růženec" byl kvalita sama, kupovat ho od tohohle prodejce mi přijde jako hřích proti vlastní lidské důstojnosti.
LiedstandarteAH
LiedstandarteAH
Jako dáreček pro někoho blízkého mi to přijde dobré.
deFlegmatique
deFlegmatique
@LsAH ideálně hned několik, ať to může obdarovaný podle momentální ranní nálady střídat, jako třeba zbraně v Counter Strike.
dromedar
dromedar
Pro mamuty nejmamutovatější by se měl dělat jeden, co vypadá úplně jako nábojový pás do kulometu, akorát v každé desáté nábojnici je kulka dum dum (https://en.wikipedia.org/wiki/Expanding_bullet) nebo jiný hmatatelně atypický náboj. Vyrábět se bude hlavně v patnáctidesátkové variantě, protože pět desátků nestačí ani na nošení kolem pasu, natož kolem krku / přes rameno. (Kupodivu se zdá, že "ammo belt rosary" ještě nikdo nedělá.)
dromedar
dromedar
* v každé _jedenácté_ nábojnici
dromedar
dromedar
A na každé nábojnici bude nějaký úderně stručný drsnozbožný nápis, srov. https://youtu.be/XsPpAZyQyzU?t=200
deFlegmatique
deFlegmatique
"Kill the heretic."
Jo, něco v tom duchu by určitě šlo. Zdobení nábojnic bych preferoval handmade.

Pro nejmamuty by měl být kulometný nábojový pás řazený po desátcích, který by se dal použít univerzálně - v hmotném boji jako náboje, v duchovním jakožto růženec.
A typů projektilů by se mohly lišit i jednotlivá tajemství.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Projektil#St%C5%99ely_pro_vojensk%C3%A9_n%C3%A1boje
dromedar
dromedar
"A typů projektilů by se mohly lišit i jednotlivá tajemství."

Nepraktické. V pásu musí být náboje stejného typu. Akorát po každé desítce nábojů bude jeden svítící - což je, pokud vím, u kulometného střeliva víceméně standard, akorát jsem doteď nevěděl, že je to kvůli katolickým kulometníkům, kteří se umí modlit růženec s kadencí 150 zdrávasů za minutu http://www.acr.army.cz/technika-a-vyzbroj/pechotni/-7-62-mm-univerzalni-kulomet-vz--59-89699/

alveryon
alveryon
"Nepředstavujte si amatérskou hračičku ze skleněných kuliček. Jde o nástroj specialisty, který dokonale zná své řemeslo. Zrna růžence jsou jako kameny, jimiž bije na nebeskou bránu. Jsou spojena solidním řetězem, dost pevným na to, aby připoutal k milosrdné Matce loď s celým lidstvem. Takový růženec, zdobený jednou či dvěma odborně vybranými medailkami, je zárukou, že se mu v nebi dostane nejvyššího slyšena a jistého vyslyšení." Otec Jeroným, Dobré vlivy (str. 168)
alveryon
alveryon
(doháním co to jde)
dromedar
dromedar
Díky.
Ferenc
Ferenc
Ruzenec v ruce krestana je jako prak v Davidove ruce. (Pius XII)

Komentář upraven .

dromedar
dromedar
Ach ne - zdá se, že se moje plkací vlákno působením starého plešatého mnicha blahé paměti pomalu zvrhává ve vlákno zbožných citátů o růženci!
jk-s
jk-s
Tak dobře, něco osobnějšího. Když se jednou jedné dobré duši ušoupala šňůrka růžence, požádala mne, abych jí ho znovu svázal já. Nikdy jsme se osobně nesetkali, známe se z internetu, ale vím, že růženec jí sloužil při modlitbách mimo jiné i za moje obrácení a že i ta prosba v sobě nesla tuhle naději. Poslala mi ho tedy ze Slovenska do Podkrušnohoří poštou a mohu potvrdit, že vázání růžence je opravdu moc hezká práce. Použil jsem ale šňůrku, jakou jsem doma zkrátka zrovna měl a ta se ukázala být k prošoupání ještě náchylnější než ta původní. Takže za několik měsíců náš růženeček znovu cestoval tam a zpátky, což se vždycky po nějakém čase několikrát zopakovalo a postupně tak nabýval na ceně.

https://www.signaly.cz/fotky/75905/1646616

@dromedar Jestli mohu radit, pořiďte si růženec s hezkými dřevěnými zrnky a až se přetrhne, užívejte si jeho časté vázání snadno ušoupatelnou šňůrkou.