Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Ostatní

preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

@drome Líbí se mi.

Samosebně, že s takovýmto růžencem je nejbezpečnější se modlit k nějaké Polské Panence Marii - např. Częstochowské. Naše a potažmo další slovanské PM by s tím taky nemusely mít problém, ale kupříkladu na Německé Panenky Marie bych si s takovým růžencem dal jó Bacha.
PS: "#sorryJáMusel"
Nedobrovolnost hříchu nečiní.
"Naše a potažmo další slovanské PM by s tím taky nemusely mít problém, ale kupříkladu na Německé Panenky Marie bych si s takovým růžencem dal jó Bacha."

Jenže v českých zemích znát nacionální přináležitost té které PM často vyžaduje víc než jen povšechnou místní znalost. Abych nechodil zbytečně daleko - ví někdo s rozumně velkou jistotou, jestli je PM Budějcká spíš česká, nebo spíš německá?
Safra, na to jsem nepomyslel, ale máte pravdu, že případnou pátou kolonu světců a světic Benešovy dekrety asi zcela opomíjejí.
A pak je samozřejmě ještě otázka přizpůsobivosti a inkulturace toho, kterého svatého.
Pánové @dromedar @deFlegmatique díky za vyčerpávající odpověď - to jsem potřebovala slyšet :)). Nezklamali jste. Nevím, nevím, jestli se celý ten čas vlastně nemodlím blbě, když většinou při růženci myslím na život Kristův a na P. Marii skoro zapomenu...

Komentář upraven .

Potřeboval bych sehnat růženec, ale pevný, masivní, těžký. Žádné korálky, co nosí ženský v kabelce. Ideálně z železného kovu ;-)
https://www.bcb.cz/udalosti/extremni-krizova-cesta/ si nepochybně říká o obdobu: Extrémní růženec se někde napevno instaluje (tak, aby se nedal odnést, ale dal se zvedat), zdrávasové korálky z oceli budou vážit 50 kg, otčenášové přiměřeně víc, spojené budou masivním řetězem.

Aby se na růženci mohly legálně modlit i ženy a děti, bude napříč každým korálkem vyvrtaná díra, kterou půjde provléct sochor, takže na zvedání bude moci spolupracovat kajícníků několik.
Mohlo by zajímat i @TetaAni: vedle toho, že některému světci ukradnete (zaživa nebo z rakve) jeho růženec, popř. si ho od něj necháte darovat, jsou i jiné cesty, jak růženec naboostovat na mocný artefakt, díky němuž žádná modlitba nezůstane nevyslyšená:

"This Combat Rosary's use of the Pardon Crucifix, Miraculous Medal and St. Benedict Medal makes it a powerful spiritual assault weapon against evil forces attempting to separate us from the love of God and His will for our lives."

#jáUžBuduHodnej
#jáUžBuduHodnej - však Vy jste pořád hodnej, ne? Jen jste prostě svůj. Už jsem si na Vás zvykla a vždycky čekám co z vás vypadne... :)
Ale víte co mi někdy vrtá hlavou? Tolik (!) času promrhaného planými kecy.....vím, vidím to z pohledu matkykteránevíkamdřívskočit, ale i tak - jsou smysluplnější činnosti.
#sorryJáMusela

"This Combat Rosary's use of the Pardon Crucifix, Miraculous Medal and St. Benedict Medal makes it a powerful spiritual assault weapon against evil forces attempting to separate us from the love of God and His will for our lives."

Tady vidím klíčové to slovo "použití" - pokud použiju k modlitbě jakýkoliv posvěcený růženec, pak se stává silnou duchovní útočnou zbraní. Je tak? Je! Ještě nejlépe - být sám v milosti posvěcující. Je tak? Jest!
Je příjemné i úsměvné vás tady číst. :-)
Mám dotaz. "Ruší se" nějakým znehodnocením posvěcení věci? Např.: vyprala jsem růženec zapomenutý v kapse s prádlem z původní hnědé(dřevěné korálky na šňůrce) téměř doběla.
Já jsem taky nikdy nechápal literární, divadelní, filmovou, hudební (výčetka neúplná) kritiku.
"Tolik času promrhaného planými kecy...."
"Tolik (!) času promrhaného planými kecy.....vím, vidím to z pohledu matkykteránevíkamdřívskočit, ale i tak - jsou smysluplnější činnosti."

Někdo pije, někdo bere drogy, někdo zabíjí čas na Signálech. Samozřejmě to není činnost nijak hodnotná, ale ze všech jmenovaných se (alespoň zatím) zdá mít nejmenší dopady na zdraví nešťastníků, kteří jí propadli.
@inspra Vyprání určitě neruší to posvěcení.
@inspra podobně se ptal jeden táborník kdysi otce arcibiskupa, když k nám dojel na tábor na návštěvu - jestli se ztratí posvěcení ze slavnostního táborového trička, když mu ho maminka doma vypere.

"téměř do běla"
V Beránkově krvi?