preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

soIipso
soIipso
Nebudu zapírat: také mě žádost na Dikasterium nenapadla jako výlučná, ba, ani jako první, možnost.
jk-s
jk-s
Nejlépe by bylo napsat mons. Holubovi
dromedar
dromedar
Kolik růženců v autě na zrcátku vozíte, jakým způsobem se výtvarně doplňují/tlučou/...?

Srov. čas cca 4:08 a dál https://www.seznamzpravy.cz/clanek/trestni-stihani-na-pockani-policejni-znalec-ve-videu-chysta-posudek-na-miru-131843
HonzaPilař
HonzaPilař
Neskutečný! Slovo "páteříky" slyším poprvé...
alveryon
alveryon
Ale je použito dobře? Není páteřík mezikulička na Pater noster?
jk-s
jk-s
Z jakých zvířatek ty obratle asi jsou?
alveryon
alveryon
Z kostelních myší
jk-s
jk-s
Blaze jim ...
dromedar
dromedar
páteříky z páteří
alveryon
alveryon
Třeba chyba v komunikaci mezi zadavatelem zakázky a dodavatelem.

"A chci tam pěkný páteříky"

"OK"
jk-s
jk-s
Konečně tedy víme, jak doopravdy vznikl růženec :-)
deFlegmatique
deFlegmatique
Z myší to není, na to jsou ty obratle moc velké - tipoval bych z koček, nebo krys.

Obrtlá je taky odvozena od obratel - stejně jako obrtlík a obratce.
Ancis
Ancis
V rámci prokrastinace jsem před pár dny narazila na tuhle diskuzi a od tý doby mi ty obratle vrtají hlavou. Po porovnání s kostřičkou, kterou mám doma na poličce (takový ten kabinetový exemplář), bych se klonila k těm myším. Ale řekla bych, právě dle velikosti/tvaru, že jde pouze o obratle bederní (či hrudní, od kterých jsou odlámána žebra), ostatní obratle jsou fakt malé. Pokud by šlo pouze o ty bederní, tak na ten růženec padlo 11 myší.
dromedar
dromedar
Pochytat 11 kostelních myší v jednom kostele by asi nějakou dobu trvalo (ovšem i tady bývá bederní páteř sklapnutím pasti nepoškozená), ale v laboratořích, kde se na myších dělají pokusy, to žádné velké číslo není.
deFlegmatique
deFlegmatique
@ancis máte doma určitě kostru myši? Není to spíš kostra potkana? Nevěřím tomu, že by obratle myši dosahovaly takovýchto rozměrů. Nebyla by fotka? Ideálně v porovnání s padesátikorunovou mincí?
alveryon
alveryon
Deflegma: so tohohle bych se s ancis nepoušťel. Jednou mi ukazovala ledničku plnou myších střev
jk-s
jk-s
Růženeček zhruba 1:1 na formátu A4
http://gasbag.wz.cz/chn/disputace_signaly.pdf

Fotku myší kostry 1:1 nechť laskavě poskytne někdo jiný :-)