preferované růžence (značka, spokojenost, kvalita, prodávající)

Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
No ze začátku, zda lze vyrábět růžence (vyčteno z netu) z jakéhokoli materiálu - u nás jsou to minerální kameny a chirurgická ocel..?
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
Omlouvám se, jestli to tu bude 2x - nějak se nezobrazil post.
Pro začátek, zda je pravda, že růženec se může vyrábět z jakéhokoli materiálu ?
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
...tak se zobrazily na další stránce
Vyrábíme klasické 50tkové růžence - zda musí být vždy vlastní růženec (5ks) o mnoho větší?
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
@deFlegmatique prodáváme přes eshop
jk-s
jk-s
Podle mého názoru nemusí být zrna růžence odlišena velikostí, pokud je lze snadno rozpoznat hmatem například podle tvaru.
dromedar
dromedar
"No ze začátku, zda lze vyrábět růžence (vyčteno z netu) z jakéhokoli materiálu - u nás jsou to minerální kameny a chirurgická ocel..?"

Ano. Materiál na výrobu růženců není dán např. církevním omezením - akorát jsou materiály pro ten účel obvyklé a méně obvyklé, s tradicí dlouhou nebo ne moc dlouhou, ušlechtilé a méně ušlechtilé.
Kombinace zrnek z minerálů a ocelového drátu je celkem obvyklá a (alespoň v dromedářích očích) poněkud ušlechtilejší než běžnější zrnka dřevěná, skleněná či nedejbože plastová.
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
@dromedar
Přesně todle jsem myslel, zda nejsou církevní omezení či doporučení.
Děkuji za odpověď
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
@dromedar
Je bezproblémové místo drátu použít nylonovou šňůrku/provázek?
Používáme je úspěšně u provázkových náramků - stálobarevné a trvanlivé.
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
@jk-s Děkuji.
Pouze barevné odlišení (různé minerály) nejsou tedy vhodné.
Ale s "různou teplotou na dotek" - černý achát a růžence z chirurgické oceli?
jk-s
jk-s
K rozlišení pouze podle tepelných vlastností jsem skeptický, ovšem má skepse není podložena zkušeností s takovou kombinací. Předpokládám, že se projeví hlavně různou rychlostí změny teploty po delším dotyku, což mi - takto teoreticky připadá nedostatečné.
jk-s
jk-s
Snadnou rozlišitelnost zrnek hmatem lze nahradit rozlišitelností jejich vzdálenosti, výrazně většími mezerami kolem hlavních zrnek. Důležité je, aby rozlišení hmatem nevyžadovalo velkou pozornost.
deFlegmatique
deFlegmatique
@Výrobce-růženců vy asi nejste věřící člověk, co se někdy modlil růženec, že?
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
Ano, máte pravdu - jsme nepraktikující katolíci - věříme v Boha, avšak rodiče jsou ateisti a tak jsme nebyli pokřtěni.
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
@jk-s
K rozlišení pouze podle tepelných vlastností...
Měl jsem na mysli chir ocel, která je při doteku pocitově výrazně chladnější než minerály.

..nahradit rozlišitelností jejich vzdálenosti..
Lze tedy vyrobit - všechny 8mm korálky a u růženců udělat uzel na provázku? Nebo k růženci vložit na obě strany 5mm korálek?
jk-s
jk-s
Osobně bych přijal uzel navíc na provázku než nějaký korálek navíc (pokud to tak snad bylo myšleno), ale i tak bych raději měl zrnka rozlišená i rozměrem či tvarem.

Jde o individuální preference, ale obecně lze říci, že důležité je snadné a příjemné rozpoznávání běžných zrnek od hlavních. Doporučil bych Vám místo dotazování se brát různé růžence postupně do ruky a probírat postupně zrnka prsty bez dívání se, abyste si vyzkoušel, zda se Vám snadno a přirozeně rozlišují pouze hmatem.
lefebvristka
lefebvristka
Já coby opusdeiačka na trhu postrádám trnový růženec, kde se na každém zrnku pořádně bodnu...
dromedar
dromedar
@jk-s "Doporučil bych Vám místo dotazování se brát různé růžence postupně do ruky"

Přesně tak. Začínající výrobce růženců udělá nejlíp, když si pořídí menší sbírku rozmanitých růženců nových i starých a základní věci (třeba právě způsob odlišení otčenášových zrnek) z nějakého existujícího modelu okopíruje. Růženec je přesně ten druh produktu, kde nemá smysl zkoušet ho vymyslet od základu znovu - uživatel má určitá očekávání (formovaná růženci, které používal předtím) a těm je rozumné vyjít vstříc.
Výrobce-růženců
Výrobce-růženců
Dobře, děkuji.
Mohli byste mi sdělit postřehy na tento růženec : https://www.berare.cz/ruzence/originalni-ruzenec-do-auta-otce-nas-modre-tygri-oko--cerny-achat--chirurgicka-ocel/ ?
Je velká chyba ve zlatých malých korálcích?

Komentář upraven .

dromedar
dromedar
Dráždilo by mě, že jsou použité nesystémově (jenom mezi těmito třemi zdrávasy, mezi ostatními ne).
Ale ten růženec je beztak celkově tak škaredý (a při té škaredosti tak drahý), že by mě ani nenapadlo si ho koupit.

Speciálně kříž s anglickým textem otčenáše je divný úkaz sám o sobě, navíc ale má jiné znění, než (to o poznání archaičtější) které mám zažité. A závěr prozrazuje protestantskou provenienci.

Komentář upraven .

deFlegmatique
deFlegmatique
Když jsem šel dneska z práce dom, visela v jednom autě ze zpětného zrcátka rouška, tak jsem si říkal, kam se dostala v těchto pohnutých dnech zbožnost řidičův.

@Výrobce-růženců při letmém nahlédnutí na vaše stránky mám dojem, že byste na růžence mohli mít dva typy zákazníků: řidiče, co si potřebují pověsit nějaký fetiš na zrcátko a pak věřící, co by se na růženci chtěli modlit. Pro ten první typ zákazníků byste mohli mít poměrně solidní nabídku, ale ze svého pohledu nedokážu odhadnout odbyt. Těm druhým si myslím, že se za tu cenu moc nezavděčíte. Já jako váš potenciální zákazník bych byl v té druhé skupině.
S prominutím růženec zakončený urvaným křídlem, nebo rukou s činkou je pro mě vrchol nevkusu.