Seznamování katolíků

Hedvik
Hedvik
Hezký den všem. Založili jsme iniciativu Moravskloslezští katolíci, která si klade za cíl pomoci se seznamováním katolíků v našem kraji, kteří hledají životního partnera. Myslíme si, že osobní setkání věřících lidí je lepší varianta než seznamka. Co si o tom myslíte? Využili byste takovou příležitost? Případně máte nějaké nápady, jak o této iniciativě informovat nezadané? Moc děkujeme za názory a pomoc. Můžete se podívat sem: https://moravskoslezsti-katolici.webnode.cz/
dromedar
dromedar
Nejsem cílová skupina, ale kdybych byl, svoje osobní údaje bych tajnůstkářskému webu bez identifikace provozovatele nesvěřil. Web je v zásadě pěkný, dobře komunikuje svůj účel, ale kulhá pokud jde o vzbuzování důvěry.
xja
xja
Jsem cílovka, tak jsem se zaregistroval.. potencionální zisk převýšil nedůvěru.

Komentář upraven .

Sigedto
Sigedto
Byť nepatřím asi ani k jedné skupině, asi bych k tomu byl trochu opatrnější, nicméně jako nápad je to vskutku slušný, a pokud by to vše bylo v pořádku a já patřil do skupiny,, asi bych se i přidal.
radim24
radim24
Naživo určitě lepší, ale stále jsou to lidi z internetu tak bacha. Někteří katolíci ani nejsou spasení, jsou jen oklamáni nebiblickými naukami. Viz naše právě probíhající diskuse o pekle. A proč nepoužijete existující křesťanské seznamky, máte to bezpečnější a spolehlivější.
Fasolla
Fasolla
@xja: Kdybyste o sobě něco napsal na signálech a neměl všechno skryté, tak byste třeba měl šanci nějakou hodnou pracovitou holku s trochou kindrštube ulovit i tady.

Jinak se mi aktivita líbí, ale web, za nímž stojí jen anonymní e-mailová adresa, nepovažuji za důvěryhodný a své osobní údaje bych mu v žádném případě nesvěřil, i kdybych měl zemřít jako panic.
Hedvik
Hedvik
Dobrý den, moc děkujeme za Vaše názory. Samozřejmě chápeme, že z anonymního emailu "nic nezjistíte". Ale změnilo by se něco, pokud bychom tam uvedli své osobní e-maily?? Správa registrací i celého webu je přehlednější tím, že máme jeden email a jeden účet, kam se zájemci registrují.

Co se týče osobních údajů, vyžadujeme jméno, věk a bydliště nebo farnost z toho důvodu, že máme stanovená pravidla, pro koho tady jsme - a přesto, že je máme několikrát na webu uvedeny, se nám přihlašují lidé, kteří některé kritérium - věk a kraj - nesplňují. Právě proto, že chceme zabezpečit splňování podmínek, potřebujeme tyto údaje. Email potřebujeme k tomu, abychom mohli dotyčné osobě registraci potvrdit a pozvat ji na setkání. To plánujeme teprve tehdy, když je přihlášeno dost účastníků obou pohlaví, aby to mělo nějaký smysl.
dromedar
dromedar
"Ale změnilo by se něco, pokud bychom tam uvedli své osobní e-maily??"

Ideálně ne jenom osobní e-maily, ale jednoznačná identifikace provozovatele: "Vaše osobní údaje bude spravovat ta a ta firma, IČO I, sídlo tam, nebo fysická osoba ta a ta, tady kontakt a tady adresa."

Pro mě (kdybych o Vaše služby stál) by se toho změnilo hodně. Byl/a byste o pořádný kus důvěryhodnější.
radim24
radim24
Proč prostě nezorganizujete setkání nezadaných křesťanů v rekreačním středisku nebo na chatě, mějte spolu skvělý čas, seznamujte se, poznávejte se a sdílejte svoje osobní problémy, protože o tom je život. Vykompenzujete tím to co schází v církvi. Na to není třeba mít osobní údaje myslím jen kontakt pro domluvu.

Komentář upraven .

Hedvik
Hedvik
Reaguji:

Nejsme žádná společnost, abychom uváděli adresu, IČO atd. Zkrátka jsme měli nápad a ten se jako jednotlivci snažíme realizovat. Údaje přihlášených nikde nezveřejňuje, ale máme respekt nejen k jejich soukromí, ale také svému. Proto naše jména a adresy z logických důvodů ma webu nenajdete.

Jak už bylo vysvětleno výše, chceme garantovat splnění podmínek a to bez údajů jako je věk a bydliště (nikoli adresa, stačí město např. Ostrava) nejde. Rovněž chceme zaručit, že se akce zúčastní vyrovnaný počet osob. Zkrátka to tak máme nastaveno a kdo má zájem, tak to zkusí. Ale chápeme Vaše argumenty a děkujeme za ně. Tohle jsou zase naše argumenty.
radim24
radim24
Z hlediska právního nemůžete provozovat seznamovací agenturu bez toho aniž byste založili nějaký druh právní společnosti, například neziskovou společnost, protože se stáváte správcem osobních údajú. Někteří správci na to sice kašlou, zejména u těch dobrovolných křesťanských seznamek, porušují tím ale zákon a vypovídá to o jejich nedůvěryhodnosti. Také je třeba si uvědomit že mezi křesťany i mezi katolíky existují podvodníci (osobní zkušenost) a lidé, kteří porušují zákon, takže i vy se můžete snadno nevědomě stát zprostředkovatelem takové činnosti. Z toho důvodu je nejlepší osobní styk s lidma, zprostředkování srazu a tam hned poznáte kdo na tom jak je s vírou, jaké má názory a podle toho se dá i usoudit na to zda někdo ještě je nebo není křesťan. Nemusím ale dodávat, že katolíky nepovažuji za křesťany, stejně jako svědky jehovovy.
dromedar
dromedar
@radim24 "Nemusím ale dodávat, že katolíky nepovažuji za křesťany, stejně jako svědky jehovovy."

Nemusíte. Každý, kdo Signály trochu sleduje, dávno Ví, koho ne/považujete za křesťany. A všem, možná kromě Toltéka, je to úplně ukradené.
radim24
radim24
@dromedar: to si nemyslím, jinak byste na mě nereagoval :-)
xja
xja
Hedvik: Takových iniciativ už bylo. Nejste první ani poslední. Přeju všechno nej, ale Ameriku neobjevujete. Doporučuju nedělat nějaké velké cavyky a hrát si na důležité, prostě uspořádat setkání a bude to.
jirilaskacz
jirilaskacz
nějaká slečna z východnich cech ?
deFlegmatique
deFlegmatique
Moravskoslezské Východní Čechy bych rád viděl naživo.

Cech východních neznám, kdyby náhodou přeci jen byla pravdivá nepravděpodobná interpretace výše zaznamenané věty.

MS katolící
To je nějaké myslivecké sdružení obhospodařující restituované lesní majetky v Moravskoslezském kraji? (Podotýkám, že slušní lidi se vtipu zasmějou a reagují maximálně přidáním svého.)