Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Církev, liturgie

Pořad Pošta pro Holuba

Dobrý den, co si myslíte o novém pořadu Pošta pro Holuba? Mně přijde skvělé, že něco takového vzniklo.
A v čem je to podle Vás skvělé?
Když se chce biskup Tomáš Holub angažovat v dialogu pro mladé (křesťany?), proč si nezaloží účet na youtube a nedělá pravidelné, třeba páteční streamy, kde by reagoval na aktuální dotazy. Čím větší packal na Signálech tím větší snaha o formální škrobenost o přepjatou vážnost, až rigidní.


Všichni ti tvůrci "pošty", "kavárny", "církve za oponou"... by měli při každém vzdělávacím cyklu o vizuální tvorbě dostat dřevěnou latí po natažených prackách. Výhody to má dvě. Díky té pronikavé bolesti si budou pamatovat, že jsou zatím packalové a pak taky ta bolest jím zabrání hned brát do těch pazur nějakou kameru. Pokud by to znamenalo, že by mnozí z nich takové "tvůrčí" činnosti zanechali, tak pro svět jen dobře... a pokud dokážou překonávat tu bolest, možná se časem něco naučí.
Přijde mi to také skvělé. Ano, dalo by se mnohem víc a lépe, ale už to, že biskup jde do pořadu pro mládež, konfrontuje se s jejich otázkami a reaguje, je skvělé. Dokonce mluví srozumitelně, na přímo, myslí to vážně a upřímně:) To je prostě posun správným směrem... Nejvíc oceňuji to, že pořad zrealizovali sami mladí. Za mě palec nahoru a pochvala.
Souhlasím, je to paráda. Všechno, čím se ten člověk usvědčuje, je pro budoucnost přínosné.