Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Ostatní

Tip - kde koupit 100% vůz / Nevíte o někom, Kdo by prodal vůz

Zdravím všechny čtenáře, chci se zeptat, jestli někdo nemáte velice pozitivní zkušenost s koupí svého vozu.Popřípadně dodat tip.
Nebo jestli nemáte někdo,nějakého blízkého známého,či vy osobně neprodáváte vůz,nebo o tom neuvažujete. Někdy se stane, že mátě auto po děděčkovi,má malý nájezd , a je garážováno.
Sháníme pro rodinu a manželku auto, na dopravu do školky a obchodu.
Pokoušíme se sehnat auto : od roku 2008, verze Combi, pokud možno 1.majitel, počet km - čím méně, tím lépe ( není podmínkou pochopitelně ), především servisní historie vozidla a pokud možno - > garážováno!.Cena cca do 80 000,-.
Na internetu lidé vůbec neuvádí, jestli je auto garážováno.A autorizovaní prodejci čím méně údajů, tím lépe.Chtěl bych auto pořídit z 1. ruky.
Moc díky za nabídky a případné sdílení

Jsou např.Hyundai i30 Škoda Fabia combi,Octavia combi II, Roomster, Passat, Golf variant, Audi A4, Opel Astra caravan, V.Touran, Ford S max, C max .atd...
Jsi poměrně náročný, takové by chtěl každý :D
Řekl bych, že jen minimum aut je garážovaných.
Tak náročný, na jednu stranu možná ano,protože většinou auta verze combi, jsou rodinná a těměř max.zatěžovaná,tudíž mají najeto...a moc se neprodávají.Ty se případně předávají, i ty v top stavu...
A co se týče 1.majitele. Nikdy bych nebral auto z nějaké třetí ruky,každý jezdí naprosto odlišným stylem a také, se né každy o auto stará,to většinou, když už,tak jen 1.majitel.A tam je pravděpodobnost i oného garážování.
Také mi to tak příjde,že pouze ,,senioři'' auta garážují.Ale já taky všechny své auta garážuji.A to je, ani nemám v plánu prodávat,ale nechávám je dál, rodině,manželce.+ Auta mají pravidelný servis.
A rok?Tak přece jen, je rok 2019...a 10 let, je u některých značek opravdu hraniční,co se týče koroze.Nejlepší zkušenosti mám se zn.Audi.
Mám A3 r.v.2000 a mamka s ní jezdí do teď,ihed po koupi,jsem zajistil výměnu celkových rozvodů.A pravidelný servis.Super auto.
Ale tak, né každý to tak má,je to pouze pokus,neočekávám zahlcenou konverzaci,plnou hodinových příspěvku,ale dík za vlákno:-).a sdílení.
Tak jestli takové auto seženete od někoho jiného než známého, který vám bude chtít udělat "charitu", tak to bude zázrak století:) S těma požadavkama tu cenu musíte pomalu zdvojnásobit, aby se něco našlo.
Z vlastní zkušenosti vím, že je to hodně o náhodě.
Já taky hledal vhodné auto a trvalo to asi rok.
Původně jsem hladal škodovku (Fabia) do 60 000, benziňák a další požadavky.
Nakonec jsem našel přes kamarádku nabídku od známého, který prodával rodinné Mitshubishi. Rok výroby 2001 a v ČR byl prvním majitelem (auto je původem ze Švýcarska a jezdil s ním před tím důchodce v Holandsku).
Původně jsem váhal, jestli ho vzít či ne, ale nakonec po dohodě s manželkou (manželka prodávajícího znala osobně) jsme ho koupili a jsme s autíčkem spokojení. Je jako nové a minimálně několik let se do něj nemusí investovat (rozsáhlý servis a opravy).

Jinak kamarád prodává Ford Combi v naftě. spolehlivé, servisované, černá barva a cena kolem 50 000,-