Diskutuj o víře, ale i všedních věcech

Naslouchej a prohlub své pochopení skrze sdílení s ostatními. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Diskuze » Ostatní

preferované Boty (Značka,spokojenost,kvalita,prodávající)

Zdarte,mám prosbu,celá naša rodina vyzkůšala plno Bot,nikdo není spokojen šecky sa reklamujů...již několikrát...máte zkušenosz,značku,tip,výrobce se kterými jste spokojeni a do teď slouží...
Deichmann,baťa,sportisimo (teď zkouším novou značku) nespokojen...
Pokud Vám jde o to, aby Vás ty boty zanesly do nebe, tak sv. Ignác z Loyoly zřejmě měl za to, že tam nejlépe nesou boty děravé. Nevíme sice, zda a nakolik to bylo díky děravým botám, nicméně do nebe prý došel. Jiní velcí svatí (pravda, převážně - ale nejen! - z jižních zemí) preferovali nenosit boty žádné.
Kdysi jsem nosil běžecké boty New balance (Kdysi pořizovací cena ve slevě 1600-2400 Kč), nyní Millet (pořizovací cena kolem 3000-3600 asi před třema? rokama). Kupuju boty s pevnou podešví a dobře odolnou podrážkou. Žádné boty jsem v životě nereklamoval.

Pozn. jak dlouho si představujete že ty boty mají sloužit? Kolik km v nich denně nachodíte a s jakou zátěží?

Komentář upraven .

Moc děkuju za odpověď na úrovni.
Měl jsem boty které mi vydrželi přes 5 let,pravidelně užívány, mám je do teď (10let)...Nevím kolik nachodím, ale nejsem žádný nordic walking...,,běžný provoz''.zátěž, vetšinou běžná chůze po asfalt.cestě :-).
Představa že by boty mohli vydržet alespoň do vypršení záruky by bylo moc?:-)
Díky

Našel jsem na Vsetíně soukromého prodejce u Jakuba...prý boty vydrží,půjdu vyzkoušet.

Ve sportisimu mi řekli,že kvalitní obuv u nich je - až od řady pohorky...a pouze 2 značky
Ještě dodatek: Podrážka a asi i podešev u Milletu od značky Vibram. Ty boty jsou limitovány tím, že buď se opotřebuje podrážka (na patě se to hodně stlačuje hlavně vzadu na kraji) a potom se opotřebuje látka, která je v místě pod vycpávkou která je vzadu v úrovni kotníku. Tohle se mi ale stane u všech bot, možná kdyby tam byl jiný materiál než látka, tak by to vydrželo. A pod látkou je jakýsi černý "molitan", nějaká pěna... Boty jsem nakupoval u Spartoo a přišlo mi to v krabici poštou z Francie.
Já teď jedu už skoro 10 let na Merrellech. Od Vánoc mám 3. pár - jedny tedy tak 4-5 let. Vždy došly až na prodřenou podrážku a roztrhanou látku uvnitř vzadu nad patou. V běžném zápřahu cca 10 měsíců v roce. Cenově 2-3tis. Na (pře)prodejci, myslím, nezáleží.
wictor:
k vyhodnocení tvé odpovědi je třeba znát několik faktorů které mají na výdrž vliv.
1) chodíš pěšky, jezdíš autem nebo hromadnou dopravou?
2) kolik toho nachodíš (km) za den?
3) v které části je podrážka/podešev nejvíce opotřebovaná?
4) běháš někdy?
5) Kolikrát za den si obuješ boty (ohledně opotřebování látky nad patou).

Myslím, že nejpodstatnější jsou body 1 a 2, případně 3.
Já mám vždy nejvíce opotřebovanou patu, ani te tak prodřenou jako stlačenou podešev.
ad 1 - většinou mhd, v létě na kole či koloběžce
ad 2 - běžný zápřah počítám ~5 km za den (do práce, z práce, nákupy, kroužky, sem tam výlet, kolo)
ad 3 - u palce a na patě - podle toho, jak kdo šmajdá :-)
ad 4 - téměř ne, jen když je potřeba; radši ta koloběžka či kolo
ad 5 - tak 4x
Svou odpověď jsem bral hlavně tak, že se boty za tu dobu nikdy nikde nerozlepily či nerozpáraly (což se mi u asi 2 bot dřív stalo) a jsou dostatečně pohodlné i na větší výlet. Měnil jsem vždy jen tkaničky (vždy alespoň jednou).
Při déhle zátěži ti vydrželi dost dlouho. Příště se po téhle značce podívám :) Dík za odpovědi
chlapi moc diky za odpoveďi:-)
díky za podobnou diskusi:-), taky toto řeším..:-)
Co takovéto botky https://www.inzep.cz/holenova-pracovni-obuv/ máte zkušenosti z koupí bot v obchodech s pracovními oděvy a obuví, nebo z např vojenských obchodů? (vypadají jako dobrá kvalita za přijatelnou cenu)
A podle čeho soudíš tu kvalitu.
Tak se podívej třeba sem (vystužené):
https://www.rucedozadu.cz/pracovni-holenova-obuv/s-vyztuzenou-spickou-a-podrazkou.html
https://www.rucedozadu.cz/protiporezova-obuv-2360-s3-wr-anticut-cardiff.html
Bez vystužení:
https://www.rucedozadu.cz/pracovni-holenova-obuv/bez-vyztuzene-spicky.html
Raději navštiv kamenný obchod např. CXS ten se na to specializuje a poradí ti. Hlavně by obuv měla být pohodlná. Taky zimní obuv bude dražší.

Komentář upraven .