Jak si představujete že bude vypadat svět v roce 2050?

Lukáš Hala
Lukáš Hala
"A už aj tu som písal, aké je dôležité "presné poznanie pravdy", a tiež "vyjsť z Veľkého Babylonu", spolku falošných náboženstiev!"
Jistě, a ty jsi přesně poznal pravdu, takže už máš ve všem jasno a už jen čekáš na smrt a jisté vzkříšení (a cestou se občas někomu pokusíš vysvětlit, že je na cestě do záhuby, a měl by se sebou něco dělat)

Gratuluju ti. Jdu se jako katolík připravit na anihilaci, zničení a neexistenci :)

PS: já si teda myslím, že poznávání pravdy je úkol na celý život, ale vyvracet ti to nebudu...
Lukáš Hala
Lukáš Hala
@jk-s no, myslím si, že to je jen jiný úhel pohledu na tu stejnou "tradiční nauku" :)
"člověk zvolí" asi není úplně přesné, co jsem chtěl vyjádřit, spíš možná jsem měl napsat "člověk pochopí"
Boží soud si představuju, jako takové zrcadlo a "ukázání" celé pravdy o lidském životě (všech hříchů i dobrých skutků) a z toho jasně vyplyne realita osudu lidské duše. Ale pro ty, kdo Boha zcela vědomě odmítají, tak pro ně v podstatě platí, že si sami volí. Nemyslím si, že Bůh bude jen ukazovat prstem: ty doleva, ty doprava, ty rovně... :)
Lukáš Hala
Lukáš Hala
@radim24 Abychom nebyli jen off-topic (i když autorovi to evidentně nevadí), tak svět v roce 2050 si představuju tak, že ekologie bude na poměrně vysoké úrovni (když to jde například ve Finsku a jinde, tak proč by to nemohlo jít i u nás) a k žádné apokalypse a zničení ekosystému nedojde. Spalovací motory budou zakázané (i u letecké dopravy). Auta budou pouze bez-emisní, jiná nebude možné vyrábět.
Nemyslím si, že se budeme přepravovat vzduchem na osobní úrovni. Stále budou jezdit auta, jak je známe, ale troufám si tvrdit, že bude zakázáno auta řídit. Budou existovat převážně autonomní auta, pro která budou upraveny veškeré hlavní komunikace. IoT (internet of things) bude na velmi pokročilé úrovni a auta spolu budou vzájemně komunikovat a tím předvídat a úspěsně zabraňovat nehodám (proto zákaz řízení).
Vlastnictví auta bude zbytečná rozmařilost, protože budete mít v mobilu aplikaci, přes kterou si jednoduše zavoláte nejbližší volné auto, které vás odveze, kam potřebujete (za nějaký rozumný poplatek blížící se ceně jízdenky na MHD). Taxislužba zanikne, budou pouze firmy provozující síť autonomních aut (možná v kombinaci s carsharingem soukromých vlastníků).

Mobilní telefony budou vypadat o dost jinak. Možná to bude jen nějaké malé elektronické zařízení za uchem, jako dnešní bezdrátová sluchátka typu airpods (pro geeky a "cool teenagery" možnost volby ve formě implantátu pod kůži). Uvidíme, kam se bude ubírat vývoj v oblasti čtení mozkových vln, ale tipuju, že nebudeme potřebovat zařízení s displayem, ale budeme schopni toto zařízení ovládat myšlenkama (případně jednoduchými gesty) a díky AR (augmented reality - rozšířená realita) budete "vidět", to, co virtuálně děláte. S tím ale vzniknou nové bezpečnostní hrozby a problémy (možnost neoprávněného "čtení" vašich myšlenek a soukromých údajů). Možná to zní jako sci-fi, ale věda je v tomhle už docela daleko. Na jednu stranu to může pomoct například ochrnutým pacientům, kteří sice vnímají, ale nejsou schopni komunikovat, na druhou stranu bude naše soukromí ještě více ohroženo.

:)
radim24
radim24
Spalovací motory - myslíš tím i tryskové a raketové pohony? Turbodmychadlové motory ap.? Letecká doprava bude fungovat ještě dlouho. Velkou zátěží pro ekosystém podle mě je i startování raket, každý takový start tak spálí obrovské množství paliva, kolik cisteren... Starty jsou vcelku časté, protože každou chvíli na oběžnou dráhu vynášejí nějaký satelit. Pokud nemluvím o dodávkách zásob na MIR. Nakonec se mluví o vybudování vesmírných sil, to chtějí udržovat světové velmoci...
Lukáš Hala
Lukáš Hala
Myslím si, že za 30 let budou existovat i jiné typy pohonu, které ještě neznáme. A to i pro leteckou a kosmickou dopravu. Minimálně budou ekologičtější.
radim24
radim24
To by bylo krásné :) Říkám si proč nevymyslí například horko-vzdušný balón, že by tu raketu v menším provedení vynesly balónem a pak až by byla dostatečně vysoko by zažehly motory. To by přece taky šlo ne? Kdysy byly Zepeliny a ty taky dokázaly nést velkou váhu.

Komentář upraven .

JiKu
JiKu
@radim24: Nechcete raději zůstat u té své popletené teologie? Popletenou fyziku sem netahejte.
radim24
radim24
Škoda že ve vlastní diskusi nemám právo mazat nenávistné komentáře.

Komentář upraven .

Lukáš Hala
Lukáš Hala
@radim24 Obávám se, že pomocí horkého vzduchu se nedostanete tak vysoko, aby to mělo smysl. Nehledě na to, že si nedokážu představit, jak by technicky musela být vzducholoď konstruovaná, aby ji start rakety spolehlivě nezlikvidoval... A spoustu dalších technických překážek, které by se jen těžko překonávali.
JiKu
JiKu
To nejspíš bude tím, že to není vaše vlastní diskuse.
JiKu
JiKu
@Lukáš Hala: Vůbec by to nemělo smysl. Případné vynešení rakety do 10 km ušetří 1/320 (tj 0,3%) potřebné energie.
JiKu
JiKu
Jinými slovy, na vynesení do výšky oběžné dráhy je potřeba 3% energie a 97% je potřeba na získání takové rychlosti, aby odtamtud zase nespadla dolů.
Strcilin
Strcilin
Pokud vytrvá současný trend (a nic nenaznačuje, že by tomu tak nebylo), stane se islám stejně početným či početnějším náboženstvím než křesťanství. Realistické je proto usilovat o kultivaci jeho extrémních excesů a budovat dialog mezi všemi lidmi dobré vůle (kteří vždy převažují), namísto pěstování zášti a vzájemných přehrad. - Co se týče křesťanství samotného, bude pokračovat přesun jeho těžiště do kontinentů na jih od nás - Jižní Ameriky a Afriky, kde bude nabývat, jak se již reálně děje, podob pro evropského tradicionalistu značně nekonvenčních.
radim24
radim24
Strcilin:
"Realistické je proto usilovat o kultivaci jeho extrémních excesů"
Ty extrémy jsou přece zakořeněné v koránu, co chcete kultivovat? Chcete mazat v Koránu? To neprojde.
Oponent
Oponent
Istý teológ napísal, že "nebyť trojice tak Islam by ani nevznikol". Čo na to hovoríte? Lebo Islam je veľmi alergický práve na túto náuku a preto aj vníma kresťanstvo tak ako vníma!
radim24
radim24
Oponent: Jen to, že jsi mi právě nahrál na smeč. Hledal jsem zrovna, kam že by se hodilo toto poslat.

I řekl Hospodin Bůh: "Teď je člověk jako jeden z nás (...) Genesis 3:22

Kolik jich tam asi bylo, že řekl "ke'echad mimménú"?

Komentář upraven .

Oponent
Oponent
Ty si mne nahral na smeč a nie ja tebe!
Niektorí chápu výraz „jeden z nás“ ako slávnostný plurál, tak ako môže ľudský kráľ povedať „neteší nás“, a pritom hovorí iba o sebe. Poznáme to aj z rozprávok. V súvislosti s 1. Mojžišovou 1:26 a 3:22 však biblický učenec Donald E. Gowan hovorí:..... „V S[tarom] Z[ákone] sa pre väčšinu predkladaných vysvetlení, teda že tu ide o kráľovské ‚my‘... alebo o pluralitu osôb v Božstve, nenachádza nijaká podpora... Žiadne z týchto vysvetlení nedáva veľký zmysel v texte 3:22, kde je použitý výraz ‚jeden z nás‘.“
Môže nám však pomôcť aj podobnosť medzi vyjadreniami v 1. Mojžišovej 1:26 a 3:22. V 1. Mojžišovej 1:26 čítame, že Boh povedal:...... „Urobme človeka na svoj obraz, podľa svojej podoby.“ Komu adresoval tieto slová?
Teda, zjavne Boh hovoril o sebe a o svojom jednosplodenom Synovi v jednom a aj druhom prípade.
Ako vieme,apoštol Pavol povedal:..... „On je obrazom neviditeľného Boha, prvorodený celého stvorenia; pretože jeho prostredníctvom boli stvorené všetky iné veci v nebesiach a na zemi.“ ​(Kolosanom 1:15, 16) A tak sa zdá logické, že v 1. Mojžišovej 1:26 Boh hovoril k svojmu jednosplodenému Synovi, ‚majstrovi v diele‘, ...... "Staviteľovi",....."dielovedúci",..... ktorý bol pri ňom počas tvorenia nebies a zeme. (Príslovia 8:22–31)
Teda,....nevidno tam žiadnu trojicu,....ale náznak dvojice, a ako vieme trojica je zložitá definícia a zahŕňa toho omnoho viac, ako len číselný počet. Boh tvoril skrze Ježiša a toto vysvetlenie je v súlade s celým Písmom.
JIŘÍKRÁTKÝ
JIŘÍKRÁTKÝ
V roce 2050 dojde ropa, což se bude muset nějak vyřešit.
deFlegmatique
deFlegmatique
Jo, kupříkladu chovem skotu na metan.