Jak si představujete že bude vypadat svět v roce 2050?

Šmoulice
Šmoulice
Ja hlavně očekávám, že někdy kolem roku 2050 se dostaví D1.
deFlegmatique
deFlegmatique
naivko
radim24
radim24
V roce 2025 již bude v Česku a na Slovensku diktatura - nový totalitní systém udržovaný neomezenou politickou mocí, v roce 2027 již pevně centrálně řízený Evropskou Unií. Občané Evropy budou brzo zbaveni svých práv. Třeba v Dánsku se už připravuje zákon, který má umožnit orgánům vejít do soukromých bytů pokud existuje podezření že jeho obyvatelé jsou nemocní covidem-19, ti pak budou násilně vyšetřeni i proti jejich vůli a následně (nebo přímo transportování) do záchytných táborů... Kde se samozřejmě mohou skutečně nakazit virem SARS-CoV-2. Mám to ale z druhé ruky. Církve samozřejmě budou uzavřeny, protože práva všech budou silně potlačena. Budete donuceni podrobit se všem vyšetřením a očkováním, které si vláda zamane a vaše jediná volba bude buď podstoupit a přizpůsobit se nebo budete zbaveni svých práv, příjdete o práci atd. Tyhle věci se teď už reálně dějí na Slovensku, takže je to brzká budoucnost, ne ta daleká. Tak si neumím představit, jak bude vypadat ta vzdálená. Ale víra mnohých vychladne, to je jisté.
Oponent
Oponent
Samozrejme, človek plánuje a má svoje zámery, ale ako hovorí Písmo ...."Božia rada, tá bude stáť a splní svoj zámer". To, že nás čaká ťažká doba, to predpovedá aj Písmo/veľké súženie/, ale toho sa musia obávať hlavne tí, čo nerozpoznali dnešnú dobu, ..... nevyšli z Veľkého Babylonu, ..... a nezaujali miesto na strane PRAVDY!
https://milano.blog.pravda.sk/2020/04/12/ako-sa-bezpecne-skryt-pred-stvrtym-apokalyptickym-jazdcom/
EmaRychlá
EmaRychlá
Pokud to chápu správně, tak se tady mnoho lidí obává toho, co přijde za následujících 30 let. No tak já vás mohu lidičky uklidnitl, že ta věčná pohoda, kterou teď nezažíváme, se brzy vrátí, to mi věřte. A ten, kdo se chce připravit na IT budoucnost, by si měl pořídit příslušnou techniku. Třeba https://www.tera.cz/repasovane-notebooky_c1357566.html repasovaný notebook.
radim24
radim24
Sice nevím co bude v roce 2030 ale vím, že velmi brzo hodně stoupnou nároky na RAM počítačů. Není to tak dlouho co 4-8GB bylo v pohodě. Dneska s tím člověk může mít docela problém. Strašně náročný jsou prohlížeče jako firefox a říkám vám, že vývojáři se s šetřením operační paměti vůbec neserou. Například prohlížeče obrázků dneska se programuje tak, že otevřou třeba celý adresář do operační paměti, což může zabrat strašně moc. A programátor si řekne, vždyť to zabere jen 1GB. No dobr... jenže já nemám ani těch 50MB když jsem v krizi. Zlaté ručičky, raději si prohlížeč napíšu sám. Možná že v budoucnu si budeme vyrábět vlastní prohlížeče pomocí AI. A AI? Já myslím, že AI bude integrováno v prohlížečích a operačních systémech, takže to celé bude žrát mnoho giga na disku a RAM. Nároky stoupnou. Už teď aby lidi kupovali PC s 64GB operační paměti pro jistotu (jen pro ty co potřebují spustit Virtuální stroj. Jinak asi stačí 32GB zatím bohatě.). PC s pevným diskem pod 2TB dnes nekupujte. SSD disky tam je lepší vybírat co největší kapacitu. Myslím že se to jmenuje m.2 nejmoderšnější flash paměti SSD disků na PCI expres. Mini paměti. Vlastně bychom měli taky řešit bezpečnost. Bezpečnost je linux. Budoucnost. Windows jen virtuálně s omezeným přístupem k internetu nebo vůbec.

Komentář upraven .

Liora
Liora
Vážení, velice s Vámi všemi souhlasím, avšak bych jen chtěla připojit poznámku, že nikdo nevíme, co bude za minutu či zítra pro jednotlivce..
Rozhodně podotýkám, že systém tohoto světa je bezbožný a spěje do záhuby.
Jediné, co nám zbývá, je vytrvat až do konce a bude velmi záležeti na tom, jak se projeví naše víra vší svou projevitelností a Láskou k JEžíši...
Bude to velmi náročné...
Milý Radime, jsem velmi udivena, jak jste to tady bravůrně rozepsal... Je to síla ale je to fakt, tento svět už nemá žádný zábrany v ničení lidskosti alidských práv...
kvtablochov
kvtablochov
Souhlasím s Tebou, že robotizace bude mít významný dopad na pracovní trh. Mnoho lidí bude muset přeškolit se na nové profese, které budou v budoucnu potřeba.
radim24
radim24
Lioro, děkuji. Na začátku covidu jsem napsal sci-fi povídku, ale neměl jsem čas ji namluvit nebo jakkoliv dále zpracovat. Záměr byl sehnat sfi-fi fotografie - to by i šlo, ta "umělá inteligence" správněji NLP nebo LLM (označení pro druh softwaru pracující s velkou jazykovou databází) existuje aplikace, bohužel placená. Stojí cca 210 kč za měsíc (bohužel na to nemám peníze). Pomocí toho by ta povídka šla ilustrovat. Ta aplikace funguje tak, že vezmu kreslící pero (stylus) a na tablet načrtnu co chci a LLM/NLP mi vygeneruje hotové obrázky. Moc super je to. Nádherné kresby se dají s tím vytvořit.

V povídce jsem fantazii dal fakt volný průchod. Možná by ji někdo chtěl i vylepšit... Sám už na to energii nemám, ale není zveřejněná. A ty obrázky jsem chtěl nahrát do 3D galerie a udělat z toho video, ale někdo by to musel namluvit a to já nezvládnu... nemohu moc dlouho mluvit nebo číst (hodina v kuse je pro mě maximum).
Liora
Liora
:-)
kvtablochov
kvtablochov
O aplikaci, kterou jsi zmiňoval, jsem už slyšel. Je to opravdu zajímavá technologie. Mohla by tvé povídce dodat opravdu jedinečnou atmosféru.
Co se týče samotné povídky, rád bych ji přečetl. Stále píšu články. Je tu pěkný https://www.aktualne.cz/pres-80-spotrebitelu-uvadi-ze-jsou-kupony-hnacim-motorem-jej/r~59ebb452431211ee93abac1f6b220ee8/ Možná bych ji i zkusil vylepšit, pokud bys byl na tomhle otevřený.