Jak si představujete že bude vypadat svět v roce 2050?

radim24
radim24
Jaké technologie budeme používat v roce 2050? Budou ještě existovat mobilní telefony? Lidé prý budou místo mobilních telefonů chodit s brýlema, kde uvidí veškerou komunikaci před sebou. Jak si představujete, že se změní architektura ve městech? Jak doprava na zemi i na nebi? Jaké změny nastanou v otázkách bezpečnosti? Podle mě lidé, kteří dnes pracují v montovnách příjdou o práci, protože budou nahrazeni roboty. Roboti zvládnou všechno lépe a neprotestují proti ničemu. Mohou pracovat 23 hodin v kuse bez nutnosti přestávky. Není třeba jim platit a motivovat je k práci nebo je hlídat jestli pracují. Budou větší rozdíly mezi chudými a bohatými - bohatí budou ještě bohatší a chudí chudší. Vzdušná i pozemská doprava je čím dál vytíženější, více hluku, více emisí, více odpadu. Každé letadlo, které spadne a každá nákladní loď, která se potopí za sebou zanechává tuny odpadu, včetně kontejnerů, které jsou časovanou bombou, protože nikdo neví co v nich je. Nemluvě o znečištění moří přepravovaným palivem či plasty. Jak asi bude vypadat řešení kanalizací a zpracování odpadu v roce 2050? Jak budou husté zástavby a jak bude řešena doprava ve městech?

Komentář upraven .

radim24
radim24
Jak si představuju, že bude vypadat náš svět za pár desítek let, možná dřív. Budeme létat do práce v dronech, v menší výšce nad zemí řekněme nad úrovní pouličních lamp. Budou existovat oficiální trasy, kudy se smí létat a kudy je to bezpečné. Cesta do práce pro jednoho člověka v dronu by tak byla kratší, jednodušší a rychlejší. Přistávat se bude na střechách budov k tomu určených. Budou existovat mimoúrovňové křižovatky, aby se omezilo riziko srážek. Nějaký pohled do blízké budoucnosti umožňují články na

https://aircargoworld.com/allposts/tag/cargo-drones/
Oponent
Oponent
Ak budeme pokračovať v tomto tempe s ničením zeme a všetkého čo je na nej,...tak tie drony nám len poslúžia na to,aby sme sa kochali nad tým,ako sa nám za takú krátku chvíľu podarilo zničiť našu krásnu planétu..A tu nám nepomôžu ani vyhlásenia - Únie znepokojených vedcov a ani premárnené konferencie na tému životného prostredia a klimatických zmien. Hovoriť,rečniť vieme,....ale skutek utek.
Ale riešenie existuje. Biblia/Zjavenie/ poukazuje ,že Boh v patričnom čase "zničí tých čo kazia zem".
A to ako po morálnej,duchovnej,duševnej a aj fyzickej stránke.
radim24
radim24
Největším znečišťovatelem země je velkonákladní námořní doprava + velkokapacitní turistické lodě. Je pravda, že se to ví, ale nikdo s tím opravdově nechce nic dělat, protože by vlastníci lodí museli vyměnit motory třeba za elektrické a to by stálo mění. Ale na postavní nových gigantických lodí peníze mají...
Oponent
Oponent
Dané lode sú len jedným článkom vedúcim k znečisteniu. A takých a aj väčších sú na tisíce. A je nemožné aby ľudia,vlády ,vedci zvrátili tento deštrukčný chod ,ktorý vedie ku kolapsu zeme. Aj preto musí Majiteľ zeme/Boh/ prv zasiahnuť aby sa táto planéta dala ešte zachrániť. A je isté,že sa blížime k tomu "bodu zlomu".
deFlegmatique
deFlegmatique
Evropa bude uhlíkově neutrální.
JiKu
JiKu
vlastníci lodí by museli vyměnit motory třeba za elektrické a to by stálo mění.

To je blbost.

V těch motorech lze spalovat cokoli, co teče. Klidně by se dalo použít lepší palivo (nafta), které je k životnímu prostředí šetrnější. Ale právě proto, že v nich hoří vše, se používají odpady z rafinace ropy, které mají spoustu síry a dalších sajrajtů.

Žádné investice, museli by jen natankovat něco lepšího a tedy i dražšího.

Nejlépe, kdyby nějaký zelený mozek vymyslel, že mají jezdit na kokosový olej (což lze).
radim24
radim24
To by pak zase ničili pralesy kvůli kokosovým palmám.
medofil
medofil
Nebo na slzy bílého heterosexuálního muže.
deFlegmatique
deFlegmatique
Kravský prdy!
JiKu
JiKu
Kolik krav by museli mít na palubě, aby jejich (100% pochytané) prdy poháněli loď rychlostí cca 20 uzlů?

Osobně se domnívám, že na palubu by se nevešly a dávat je do podpalubí a upřít jim denní světlo by bylo týrání zvířat.
JiKu
JiKu
Sorry. Poháněly.
Oponent
Oponent
Mne naozaj pripadá nerozumné, zapodievať sa tým, ako budeme o 50 rokov cestovať,....alebo či a ako budeme kolonizovať Mars a podobne, ak sa nevieme spratať do kože tu, na zemi a ničíme všetko na čo siahneme! My si najprv musíme uvedomiť, že musíme rešpektovať istý návod, NORMU/Bibliu/, ktorá nás robí spôsobilými pre život na tejto zemi, a vážiť si svoj domov, ktorý si teraz ničíme! Teda, dnes musíme riešiť svoj hodnotový systém a svoju záchranu, lebo je blízko naplnenie slov z Písma: ..... "Lebo priami, tí budú bývať na zemi, a bezúhonní budú na nej ponechaní. 22 Zlí, tí budú zo zeme odrezaní; a zradní, tí budú z nej vytrhnutí." Príslovie 2,21-22
radim24
radim24
Oponent: já ale nepsal o kolonizaci Marsu což si myslím taky že je Blbost s velkým B, ale o zcela praktických otázkách vyplývajících z toho, že tato generace určuje jak se bude mít ta následující mladá generace... My to sice nevyřešíme, ale jsou vědci, kteří se těmi otázkami snaží vážně zabývat a pak jsou i firmy, které se tato řešení snaží prakticky implementovat. Ale je vcelku pochopitelné, že křesťan se jimi zabývat nechce protože takový křesťan vlastně nemá žádný kořen, žádnou domovinu na které by mu záleželo neboť pravý křesťan myslí jen na věcí nebeské a těší se na návrat domů, což ale může svádět k nezodpovědnému chování... Oproti tomu takový žid, který jehož domovinou se stala země zaslíbená, země Izraelská má povinnost se o ní starat a tím padem také uvažovat o tom, jak směřovat dění ve společnosti tak, aby se dobře měly i ty budoucí generace. Naopak ale vůbec neshledávám přínosný váš komentář, který se drží jen vágních křesťanských klišé. Jsou-li takový všichni křesťané (nepraktičtí) pak se není co divit, že křesťané (alespoň v naší zemi) ničeho nedosáhli. Ve srovnání s židy a jejich zemí zaslíbenou (která mimochodem je zaslíbena i křesťanům, jen oni to jaksi ignorují), mě prostě židé přijdou mnohem víc rozumější a praktičtější, ale to je díky kořenům, tradicím a mnohatisícileté tradici, která se předává až dodnes.

Komentář upraven .

deFlegmatique
deFlegmatique
"pravý křesťan myslí jen na věcí nebeské a těší se na návrat domů"
to je kravina jak dům!
radim24
radim24
"to je kravina jak dům!"
Tak nejsi pravý křesťan :)
JiKu
JiKu
Tak nejsi pravý křesťan :)

"to je kravina jak dům!"
deFlegmatique
deFlegmatique
Asi jsem levý křesťan. Ale to jsme tu tuším oproti @radimovi24 všichni.
Vianney
Vianney
"Hlavně neztratit trpělivost a víru v zázrak, soudruzi." (Šimek a Grossmann: Večer pro otrlé)
jk-s
jk-s
"Asi jsem levý křesťan. Ale to jsme tu tuším oproti @radimovi24 všichni. "

já ne