Čo je najlepšie na zbavenie sa stresu? :)

tondasek
tondasek
zdravim. myslíte že může mit slaba imunita vliv na nadměrny stres? tady https://www.novirus.cz/oslabena-imunita/ se píše že imunita muže ovlivnovat i stres. Je pravda že jsem poměrně často nastydli tak si rikam jestli to neni takovy začarovany kruh. Co by mi mohlo pomoct?..
radim24
radim24
tondasek: Ten článek je ale nějaký divný. Podívej se na divnou konstrukci tohoto úseku:

"Všichni lidé, snad až na pár výjimek, mají imunitní systém, který je chrání před hrozbami zvenčí. Ne každý má ale to štěstí, aby byl ten jeho dostatečně silný. To otevírá dveře autoimunitním chorobám, ale i častější nemocnosti. Jelikož to vše snižuje kvalitu života, povíme si, co se dá v takové situaci dělat."

Věta: "To otevírá dveře autoimunitním chorobám" je divná, protože nenapsali co otevírá dveře ... Je to nelogické. A pak hned: "to vše snižuje kvalitu života"... A nenapsali přitom co "to vše". Při normální logice by měli nejprve napsat, co způsobilo oslabení systému. Ale oni napsali jen když je slabý ... tak to vše znižuje kvalitu a to vše otvírá dvěře... Prostě tam schází předmět či podmět o kterém se píše.

A když se podíváš dolů do článků, tak jako příčinu abnormálního oslabení imunity se uvádí i naprosto normální věci jako stárnutí nebo těhotenství...

Podle mě ten článek je pod úroveň a obsahuje v podstatě nulové informace.

Ke tvé odpovědi, já bych řekl, že je to naopak, že stres způsobuje oslabení imunity. Ale pokud někdo onemocní třeba autoimunitní nemocí tak pochopitelně, že má důvod být ve stresu. Ale to platí obecně o všech nemocích. Čím závažnější je tvá nemoc, čím déle trvá a čím je vážnější, tím je větší tvůj stres. Ale pro nás věřící je to přínos, protože to lidi nutí hledat Boha a duchovní potravu - bibli, která posiluje jejich víru a pomáhá se vyrovnat s následky tělesného stresu způsobeného slabým zdravím. Apoštol Pavel píše o slabosti svého těla (tedy o nemoci):

"A abych se nesmírností těch zjevení nadmíru nepovyšoval, byl mi jako trn do těla dán satanův anděl, aby mě bil, abych se nepovyšoval nadmíru. Třikrát jsem kvůli tomu prosil Pána, aby to ode mne odešlo, ale řekl mi: "Moje milost ti stačí; vždyť má moc se dovršuje ve slabosti." Nejraději se tedy budu chlubit spíše svými slabostmi, aby na mně spočívala Kristova moc." 2 Kor 12:7-9

V naší slabosti spočívá Kristova moc. Skrze bibli a víru, se člověk zbavuje stresu a nalézá pokoj. Má to pozitivní vliv i na zdraví.
LadislavNovak
LadislavNovak
Mě pomáhají antistresové míčky nebo mačkací pérka. Velký výběr mají tady. Faktu super. https://pandakupony.cz/obchod/hop-sport-cz
AlenaModricka
AlenaModricka
Se stresem jsem hodně zápasila. Po tom, co jsem si uvědomila, že všechno plyne jak má a mám se vždycky na koho obrátit, tak jsem klidnější a mnohem spokojenější :)
AlenaModricka
AlenaModricka
Zároveň mě ještě napadlo, že k potlačení stresu je třeba mít zdravější aspekty života. Pro mě bylo klíčové vylepšit svůj spánek. Díky nové matraci, červeným brýlím, heřmánku pře spaním a novým roletám do ložnice se budím plná energie do každého krásného dne. Rolety stačí jen zacvaknout svépomoci https://www.labona.cz/latkove-rolety
Kdyby Vás zajímaly i další tipy, ráda se podělím.
Oponent
Oponent
Ale aj tak platí to, čo je parafrázou viacerých biblických textov a čo hovorí jedno známe príslovie: "Najlepšou poduškou je čisté svedomie"!
radim24
radim24
Poslouchání negativních a lživých zpráv ať už strašidelných konspiračních teorií, nebo nesprávně a účelově zpracovaných statistik a údajú vytržených z kontextu napomáhá k šíření strachu a zhoršení psychiky a mezilidských vztahů. Jakmile se ve společnosti najdou jedinci, kteří chtějí této manipulaci odolat a vzepřít se ji, jsou očerňováni a tím vzniká rozdělení a stres pro obě strany - jak pro zastánce tak i pro odpůrce vládních restriktivních nařízení a to zhoršuje celkovou náchylnost k onemocnění a průběh nemoci (to jsou lékařsky a vědecky ověřené fakta, dlouhodobě/všeobecně známé).

Také způsob jakým se testuje a vyhodnocuje virus SARS-CoV-2 svádí k zastrašování obyvatelstva. Viz články na mém blogu.
EmilValentaj
EmilValentaj
Mně osobně pomáhá od stresu hlavně sport, po práci chodím cvičit ... zapnu hudbu na plně koule a jdu na to
radim24
radim24
Pokud jde o stres z represivních opatření a zastrašování vládou a médií, dost krásně mě uklidnil tento pořad, který byl nejen uklidňující, ale i obohacující:
https://cnn.iprima.cz/ockovat-proti-covid-19-bych-se-nenechala-vir-ma-velke-pr-rika-primarka-3563
SvetlanaKurzova
SvetlanaKurzova
My jsme si koupili s manželem domu nový gril https://vas-pomocnik.cz/grily/plynove/ konkrétne ten Activa Dakota a na tom si grilujeme na záhrade a ti he podle mne nejlepší odbúravač stresu na svete :)
radim24
radim24
tondasek
"myslíte že může mit slaba imunita vliv na nadměrny stres?"
Spíš naopak. Nadměrný stres nebo špatná schopnost zvládat stres (případně problematické duchovní zaměření/vyrovnání může mít vliv na schopnost zvládat stres) má vliv na imunitu.
Pokud chcete poradit s imunitou sledujte můž blog, Rubrika Zdraví, štítky: Zdraví, COVID-19, imunita, vitamín D3 nebo vitamin D ... Pokud mě kontaktujete na sz, poradím vám více.
Na odbourání stresu se musím zrelaxovat, musím si pustit relaxační hudbu a k tomu piji bylinkové čaje. Čaje mi pomáhají zatím nejlépe, ale dočetla jsem se, že se nesmí pít čaj večer, že bychom si nezdravě zasahovali do přirozeného cyklu https://www.lazenskakava.cz/proc-pit-bylinne-caje-a-jak-z-nich-pripravit-napoje-pro-zimni-vecery/
radim24
radim24
Našel jsem na netu:
"Strategie zvládání stresu a úzkosti

Vyzkoušejte tyto, když máte pocit úzkosti nebo stresu:

Udělejte si oddechový čas. Procvičujte jógu, poslouchejte hudbu, meditujte, nechte se masírovat nebo se učte relaxační techniky. Udělat krok zpět od problému pomáhá vyčistit hlavu.
Jezte vyvážená jídla. Nevynechávejte žádná jídla. Mějte zdravé a energeticky vydatné svačiny po ruce.
Omezte alkohol a kofein – mohou prohloubit úzkost a vyvolat záchvaty paniky.
Dostatečně se vyspat. Když jste ve stresu, vaše tělo potřebuje další spánek a odpočinek.
Cvičte každý den, abyste se cítili dobře a udrželi si zdraví. Podívejte se níže na fitness tipy.
Zhluboka se nadechněte . Pomalu se nadechněte a vydechněte.
Počítejte do 10 – pomalu. Opakujte a podle potřeby počítejte do 20.
Dělejte maximum. Místo toho, abyste usilovali o dokonalost, což není možné, buďte hrdí na to, jak blízko jste.
Přijměte, že nemůžete mít vše pod kontrolou. Ani to není zdravé. Vnímejte svůj stres v perspektivě: Je to opravdu tak špatné, jak si myslíte?
Humor. Kvalitní smích léčí. Neberte to tak vážně.
Zachovejte pozitivní přístup. Snažte se nahradit negativní myšlenky pozitivními.
Zapojte se do života. Přihlaste se jako dobrovolník nebo najděte jiný způsob, jak být aktivní ve své komunitě, což vytváří síť podpory a dává vám pauzu od každodenního stresu.
Zjistěte, co spouští vaši úzkost. Je to práce, rodina, škola nebo něco jiného, ​​co poznáte? Když se cítíte stresovaní nebo úzkostní, zapište si do deníku a hledejte vzor.
Mluvit s někým. Řekněte přátelům a rodině, že se cítíte ohromeni, a dejte jim vědět, jak vám mohou pomoci. Požádejte o pomoc lékaře nebo terapeuta.
" zdroj: https://psycholozkazpatehopatra.cz/clanky/co-pomaha-na-stres-a-uzkost/
semlad
semlad
me funguje vyborne na zbaveni se stresu nakupovani, nedavno jsem si koupil s timto slevovym kodem elnino http://www.slevokurzy.cz/sleva/parfemy-elnino-cz/ krasny parfem a kolegove me hned druhy den pochvalili, to mi vzdycky zvedne naladu a zbavi stresu :)
IvanaMrázková
IvanaMrázková
Mně třeba na zvládání a odbourání stresu pomáhá, když jdu někam do společnosti, kde se griluje a lidé u toho ještě popíjí alkohol. Jakmile se totiž někde nachází grily https://www.grilguru.cz/grily a lidé si užívají léta, tak je téměř jistotou, že bude ve vzduchu cítit přátelská atmosféra. A tu si tak nějak spojuji s létem, na nějž se těším po celý rok.
  • 1
  • 2