Křest dle Svatého písma

jk-s
jk-s
RealToltekDzehenuti: Takže jste si jist, že nejde o křest: jaký je jejich posmrtný osud?
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
Ok, může malé dítě veřit z celého srdce v JK ??? a provést tak právoplatný křest ze svobodné vůle ????
jk-s
jk-s
RealToltekDzehenuti: Nechám vás zatím povídat si s dromedarem, abych netříštil diskuzi.
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
sigis : když duše umře/stává se neživou, duch se vrací k Bohu....a duše jakoby spí a čeká na vzkříšení...tedy čeká na opětovné vdechnutí ducha... ale to zas je na otevření tématu DUCH A DUŠE dle SVatého písma.

Komentář upraven .

RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
jj klidně se ptej :) mě to problém nedělá. Můj učitel je Svatý Duch.
dromedar
dromedar
dromedar přiznává, že se pomalu chystá pro dnešek zdekovat, neboť musí číst na sobotní zkoušku.
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
akorát se budou otvírat nové témata časem, protože jak vím pozemské církve mají pomýlené i ducha s duší atd....
jk-s
jk-s
RealToltekDzehenuti: O tyhle detaily mi nejde, jde mi o vaši představu ohledně spásy nebo zavržení těch nepotopených/pokropených. Ale proberme si to později :-)
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
njn v pohodě :). Tak se uč a jak budeš mít pak čas, tak své tvrzení zkus podložit veršem ze Svatého písma :))).
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
Shodli jsem se tedy na tom, že zdravého člověka katolická církev nepokřtí bez procedur :P. Což je už dle Svatého písma špatně :)...ikdyž bude 1001 vymluvek proc tomu tak je :))).
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
1. musí se to plánovat 2. musí se to evidovat 3. 4...………..10001
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
Sigis : pokud byl člověk podveden "neplatným křtem" třeba z důvodu takového, že ANtikrist rád klame lidi....a pokud ten člověk přijmul z celého svého srdce JK, určitě budu jedním z těch kdo se za ně přimluví. Ale abych byl upřímný tak si myslím, že člověk který to činí z celého svého srdce, brzo přijde na to,že v těch církvích něco nehraje :))))….protože sám vím, jak působí Svatý duch a jak dobře se s ním studuje písmo....není pak vůbec jednoduché aby nás Satan opil rohlíkem.
jk-s
jk-s
Striktně vzato v bibli nic o ponoření za účelem křtu stejně není nic jednoznačného. Ale je od vás hezké, že se budete přimlouvat.
jk-s
jk-s
Třeba se oni zase na oplátku přimluví za vás, že z takových maličkostí děláte otázku zásadního významu :-)
dromedar
dromedar
@sigis "Striktně vzato ..."

Tady musím posloužit jedním argumentem Dzehenutiho straně: "křtít" je slovanský křesťanský terminus technicus, ale NZ používá obecné sloveso, které znamená "ponořit"
http://www.perseus.tufts.edu/hopper/text?doc=Perseus%3Atext%3A1999.04.0058%3Aentry%3Dbapti%2Fzw
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
To že šlo o ponoření a vynoření je zcela jasné.... ale jak jsem psal bylo by to na nové téma co vůbec Křest znamená :). a není tajemstvím, že každá pozemská církev to má opět dost jinak :))).
jk-s
jk-s
Tak ono nakonec nešlo o žádný křest, ale o ponoření.
jk-s
jk-s
Kdo uvěří a přijme ponoření, bude spasen; kdo však neuvěří, bude odsouzen.
jk-s
jk-s
Navrhuji změnit v tomto smyslu název diskuze, aby nedocházelo k satanskému zamlžování.
RealToltekDzehenuti
RealToltekDzehenuti
4Je jedno tělo a jeden Duch, jakož jste byli i povoláni v jedné naději svého povolání; 5jeden Pán, jedna víra, jeden křest; 6jeden Bůh a Otec všech, ten nade všemi, skrze všechny a ve všech nás.