dakur

dakur / Daniel Kurowski / 31 let

Ženatý

Přátelé, zajímalo by mě, co si myslíte o mariánských zjeveních, která jsou církevně uznána za pravdivá. Fátima, etc...? Díky za jakoukoliv reakci, jestli to někdo přečte..

Jan Škrášek

Nic moc o nich nevim. Tak si radej nic moc nemyslim.

Václav Plíhal

Soukromá zjevení nejsou něčím, čemu bych musel kvůli "církevnímu schválení" věřit. Chápu, že pokud se na nějakém místě každý měsíc schází spousta lidí, modlí se a zdá se, že nedochází k žádným věroučným úchylkám či modlářství - naopak -, může mít církevní autorita tendenci daný jev přinejmenším nepopřít. Na jejím místě bych asi byl přísnější...

http://www.maria.cz/Maria-a-teologie/Marianska-zjeveni

Renata Svobodová

Já jsem spíše skeptická a opatrná. Upřímně - příliš se o ta zjevení nezajímám. Přijde mi, že mohu žít plnohodnotný křesťanský život i bez nich. :)

Andel

Aby si někdo mohl něco rozumného myslet o mariánských zjeveních, měl by vědět alespoň ty nejpodstatnější informace o tom, kdo je to podle církve Panna Maria, která se tam zjevila, proč a čím je výjimečná a proč se vlastně zjevovala už tolikrát, co lidstvu chce sdělit tak důležitého a proč to nestačilo jednou, ale zjevila se víckrát? A když to církev potvrdila - uznala, že se někde opravdu ukázala lidem Matka Boží, tak na základě čeho? Jaké poselství církvi (lidem) přinesla a jak se k němu církev a lidstvo postavilo? Jenže tyto otázky si dnes skoro nikdo neklade. Myšlení někdy bolí. Ale kdyby se někde zjevili mimozemšťané a některý prezident to uznal - potvrdil, že to byli opravdu oni, to by se hned lidstvo zajímalo, co chtěli. Protože se jich bojíme. Matka Boží se nám nezdá nebezpečná,

Andel

tak to ani mnohé křesťany moc nezajímá, proč přišla a co chtěla. Nechceme to znát. Museli bychom víc přemýšlet o směru a cíli našeho života a o Bohu. Ona vždycky ukazuje na Něj, nikdy ne na sebe. Já mám nejradši ta místa zjevení, která zůstala co nejvíce nekomerční. Nevíte někdo, kolik těch uznaných zjevení vlastně bylo a kde všude? Rád bych ještě některá navštívil, na moc místech jsem nebyl. Rád bych třeba viděl https://cs.wikipedia.org/wiki/Zjeven%C3%AD_Panny_Marie_v_Guadalupe , prý je tam někde k vidění ten plášť, na který Panna Maria vytvořila ten zázračný obraz zvláštní technikou, kterou vědci dosud nedokáží rozluštit. A prý je tam někde i vidět i ta zvětšenina oka Madony, co uviděl fotograf, která překvapila všechny vědce (viz článek). Rád bych to viděl zblízka a na vlastní oči.

Zobrazit 5 komentářů »