Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Česká zemědělská univerzita v Praze (ČZU)

Studenti České zemědělské univerzity v Praze (ČZU). Podrobnější členění najdeš po kliknutí na fakultu v pravém menu. Více o společenství »

Johana Bartoňová

Ahoj! Ráda bych vás pozvala na pravidelné mše svaté, které se každé úterý v semestru konají v rámci duchovní správy na ČZU. Mše sv. se pravidelně konají v učebně na SICu (č. 236A – tzv. Zelený salonek) a slouží je P. Matúš Kocian, který za námi už několikátý rok jezdí z Českého Brodu. V úterý začíná mše v 18 hodin a poté se většinou spolu s ostatními studenty scházíme ve společenství v místnosti na blízkých kolejích. Program bývá většinou různý, jde spíš o to, jak se domluvíme (momentálně je ale snaha jej trochu více sjednotit) :) V průběhu roku a prázdnin pak občas pořádáme nějaké výlety,… Zobrazit více

Ahoj! Ráda bych vás pozvala na pravidelné mše svaté, které se každé úterý v semestru konají v rámci duchovní správy na ČZU. Mše sv. se pravidelně konají v učebně na SICu (č. 236A – tzv. Zelený salonek) a slouží je P. Matúš Kocian, který za námi už několikátý rok jezdí z Českého Brodu. V úterý začíná mše v 18 hodin a poté se většinou spolu s ostatními studenty scházíme ve společenství v místnosti na blízkých kolejích. Program bývá většinou různý, jde spíš o to, jak se domluvíme (momentálně je ale snaha jej trochu více sjednotit) :) V průběhu roku a prázdnin pak občas pořádáme nějaké výlety, víkendovky, případně další „hurá akce“ :)

Takže 11. 10. 2016 se na všechny těšíme v 18 hodin v Zeleném salonku (místnost č. 236A; 2. patro) na SICu, ČZU!

Další info na webu: http://dsczu.cz

Kathu

Hledáme spolubydlící (slečnu) do sdíleného nezařízeného pokoje na Jugoslávských Partyzánů (Praha 6), cena 3300kč/měs.vč poplatků + vratná záloha při nástupu 2000kč. V blízkosti tram.zastávka Zelená,bus Čínská a metro (A) Dejvická. Blízko na ČVUT, VŠCHT a ČZU. Pozn.v bytě s námi bydlí dva psi.
Další info: miculkovakaterina@gmail.com

děsítko
děsítko

stránky spolča na fcb jsou https://www.facebook.com/KatolickespolconaCZU
jinak jeste existují oficiální stránky http://www.dsczu.cz/index.php

děsítko
děsítko
děsítko

stránky o společenství na CZU: https://www.facebook.com/KatolickespolconaCZU

děsítko

S účinností ode dne 1. března 2012 byla kardinálem Dominikem Dukou OP, arcibiskupem pražským, zřízena Duchovní správa pro akademickou obec České zemědělské univerzity v Praze. Využívat bude kapli sv. Václava v Praze – Suchdole. ČZU se tak připojila k trendu běžnému v ostatních evropských zemích, kde samozřejmou součástí univerzitního prostředí je prostor pro rozvoj duchovní stránky člověka, pro hledání absolutních hodnot života či hledání pomoci a orientace v obtížných životních situacích. V naší zemi kromě akademické farnosti u kostela Nejsv. Salvátora v centru Prahy, fungují další farnosti… Zobrazit více

S účinností ode dne 1. března 2012 byla kardinálem Dominikem Dukou OP, arcibiskupem pražským, zřízena Duchovní správa pro akademickou obec České zemědělské univerzity v Praze. Využívat bude kapli sv. Václava v Praze – Suchdole. ČZU se tak připojila k trendu běžnému v ostatních evropských zemích, kde samozřejmou součástí univerzitního prostředí je prostor pro rozvoj duchovní stránky člověka, pro hledání absolutních hodnot života či hledání pomoci a orientace v obtížných životních situacích. V naší zemi kromě akademické farnosti u kostela Nejsv. Salvátora v centru Prahy, fungují další farnosti či duchovní správy, např. v Hradci Králové, Olomouci či na pražské ČVUT.

děsítko Pravidelné katolické bohoslužby pro univerzitní obec ČZU (i pro širokou veřejnost) se budou konat v kapli sv. Václava od 18.00 každé úterý v průběhu akademického roku, počínaje 9. říjnem 2012. Po bohoslužbě se bude vždy od 19.15 konat studentské společenství v budově SIC, v místnosti 259 v 1. patře. Na rozhovoru či svátosti smíření se lze dohodnout kdykoli na níže uvedeném kontaktu.

děsítko
Vedením akademické duchovní správy byl pověřen P. RNDr. Matúš Kocian, Ph.D. Vystudoval Přírodovědeckou fakultu UK v Praze, obor systematická zoologie a postgraduální studium ekologie na LF ČZU. Poté absolvoval studium teologie na Papežské lateránské univerzitě v Římě. Jako biolog působil ve Výzkumném ústavu rostlinné výroby v Praze-Ruzyni. Publikoval v oboru užité i systematické entomologie, např. světovou monografii brouků rodu Ischnosoma. Rovněž publikoval několik knih a mnoho prací jakožto vědecký ilustrátor. V současné době působí jako administrátor Římskokatolické farnosti Český Brod a na FŽP ČZU přednáší Etiku životního prostředí.

děsítko
Duchovní správa pro akademickou obec ČZU je primárně určena pro katolické křesťany, avšak je otevřena všem. Na setkáních bychom chtěli kromě duchovního obsahu mluvit o všech naléhavých problémech naší doby a budeme zvát zajímavé hosty. Prostor dostane i posezení u dobrého nápoje...

Těšíme se na vás.


P. RNDr. Matúš Kocian Ph.D.
rektor akademické duchovní správy
tel. 720340265
matus.kocian@volny.cz
www.matuskocian.cz
www.farnostbrod.cz

cailin-grian

mám takovou otázku nemáte někdo zkušenosti s doktoranským studiem?

děsítko

chci se zeptat, zda na CZU, je nějaké společenství...

cailin-grian :-( hmm tak to mi mrzí, vždycky něco bylo a teď nic, to je fakt zvláštní, no zkusím se zeptat jedné kamatrádky, co je taky věřící a studuje ještě, jestli o něčem neví

děsítko děkuju moc, mozna je to tím, že toho mají hodne... nebo ja fakt nevim a nebo koukam kam nemam