Díky, mami

Svou mámu jsem neviděla deset let. Naše poslední setkání bylo hrozně nepříjemné. Rozebírala jsem náš vztah často s psychoterapeutem (nestydím se za to, beru to na úrovni chození k zubaři) a je to pro mě bolestná záležitost (ačkoliv už ne tolik jako dřív).

 

Teď po porodu druhého dítěte je mi moc líto, že spolu nevycházíme, že nemám mámu, které bych ukázala vnoučata. Druhá žena mého otce je velmi hodná a mám ji ráda, ale blízký vztah spolu nemáme, vidíme se velmi málo. Na porodním lůžku jsem po porodu Richarda i Syann myslela na svou mámu, protože asi až to je okamžik, kdy pochopíte opravdu plně, co pro vás vaše máma udělala - když porodíte dítě sami.

 

Já jsem se snažila s mámou vyjít, ale prostě jsme každá někde hodně jinde a obávám se, že by to nefungovalo. Možná krátkodobě. Aže bych byla zase jen zklamaná a rozčarovaná. Ale modlím se za mámu a říkám díky, mami - díky za život.

Udělala jsi pro mě velkou věc a necítím vůči tobě nic špatného. Vážím si tě za to. Jsme každá jiná a jinde a to je celé.  

 

Nicméně moc doufám, že to se mnou a mými dětmi bude mít trochu jiný vývoj než s námi dvěma.

 

Zobrazeno 397×
komentáře
Napsat komentář »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.