Výsledky Signály Awards 2020

V živém vysílání televize Noe dnes odpoledne vyhlásil komunitní ekumenický portál signály.cz vítěze Signály Awards 2020. Celkově bylo možné hlasovat ve třech kategoriích: Blog roku, Instagram roku a Videokanál roku. Nominováno bylo celkem 28 blogů, 38 video kanálů a 51 instagramových účtů. Hlasování se mohl účastnit kdokoliv v termínu od 1.6.2020 do 19.6.2020. Během hlasování bylo celkem uděleno 4 740 hlasů.

Foto: Martin Boltižiar

Pojďme se podívat na výsledky: 

 

BLOG ROKU

1. Deník farářky

2. Tomáš Halík

3. RollBlog

 

INSTAGRAM ROKU

1. @swetllushprior

2. @vzdysbohem

3. @bile_misto

 

VIDEO KANÁL ROKU

1. Pastoral Brothers 

2. Brno Worship 

3. City House Brno 

 

Výsledky hodnocení odborné poroty (blog roku) budou známé příští týden. 

 

Anketa má ukázat na ty, kteří veřejně prezentují křesťanství v digitálním prostoru, představit příklady dobré praxe a motivovat ke službě evangelizace. Dnešním dnem také startuje nová služba na webu signály.cz a tím je SignályTV. 

 

Chtěli bychom poděkovat všem nominovaným. Věříme, že pro mnohé byla nominace výzvou a inspirovala k tvorbě v oblasti digitální evangelizace.

 

Děkujeme všem partnerům a sponzorům: Česká biskupská konference, Kristýn Služebník, Institute H21, Festival United, EzAzANap, Godzone Shop, Biblion, YourChance, CampFest, Karmelitánské nakladatelství, Penzion Marianum, Festival Lumen, Hrad Loket, Chess KEY Room, Televize Noe, Katolický týdeník, Rádio Proglas, Člověk a Víra, Křesťan Dnes, Časopis IN, Christnet, Život víry a Svět Víry.

 

CELKOVÉ VÝSLEDKY VŠECH KATEGORIÍ: 

Zobrazeno 1982×
komentáře
suposlav

Nová dimenze soutěže: medailisté všech kategorií nemají se signály absolutně nic společného...

klukvkristu007

@suposlav Proč si to myslíš? Nejde o Signály - jde o nový koncept této soutěže a to jsou nejen mladí lidé na sociálních sítích. - Soutěž je pod Signály. Navíc máme celkově dobré ohlasy, což si myslím, že je super. :-)

Zdendanda

Já jsem velmi zvědavá na to, jak dopadne hodnocení poroty. Škoda, že kategorie blog nezůstala jenom pro signály...

Irelevantní

Evangelikálové na plné čáře. Což je v pořádku. Umí ten nejvyhafanější popkřesťanský kýček .. a mainstream vždy vítězí.
Pax et bonum ;)

paulo

@suposlav To, že není soutěž omezena jenom na signály, je rozhodně dobře, protože z toho signály budou těžit mnohem víc, a to mediální pozorností díky zapojení do "tekutých sítí", než kdyby byla pozornost signálů obrácena jenom k sobě. Proč? Jde o "vznikající kvadranty" nad spoluprací, které by nespoluprací nevznikly. Pro dnešní dobu je potřeba jinak pochopit konkurenční boj - jako pomáhající stranám, co spolu spolupracují, i když jsou konkurenty. Příklady můžu dodat, ale jedná se např. o celou vědu, odborné konference, open-source atd.

Literatura k tématu:
- https://www.databazeknih.cz/knihy/odkud-se-berou-dobre-napady-112648
- https://www.melvil.cz/kniha-nastaveni-mysli/

suposlav

Já to tedy vnímám tak, že poslední roky jdou signály z kopce, ubývá aktivních uživatelů a tím pádem i obsahu. A když se rozjela dobrá, motivační iniciativa, soutěž v blozích (skloňuje se to tak?), tak po 3 ročnících se nastaví tak, že domácí se úplně vymažou a smetanu slíznou ti, co o nějakých signálech nikdy neslyšeli a patrně se tu ani nikdy víc neobjeví...

dromedar

@suposlav "A když se rozjela dobrá, motivační iniciativa, soutěž v blozích (skloňuje se to tak?), tak po 3 ročnících se nastaví tak, že domácí se úplně vymažou"

Dost možná i proto, že v "soutěži v blozích" na Signálech už skoro neměl kdo soutěžit :)

suposlav

To takový velbloudí trus by byl schopen si vytrusit čistý hattrick! :-)

dromedar

To těžko. Ale zcela jistě ne, když má jít o evangelisaci.

ObiSkyWalker

@suposlav: Blog Velbloudí trus nominován byl. Ale pak zmizel.

dromedar

Zmizel zcela řádně, prostě jsem využil práva nechat se vyškrtnout. Můj postoj k soutěži "Blog roku" je od začátku v podstatě stejný https://dromedar.signaly.cz/1706/proc-jsem-utekl-ze-souteze , letos k tomu navíc přistupuje ono deklarované evangelisační zaměření. Bylo by absurdní, kdybych se pokoušel soutěžit třeba v atletice, ale ještě mnohem absurdnější by byl výskyt Velbloudího trusu na startovní listině soutěže v evangelisaci.

Irelevantní

@JiKu mě požádal, abych vložila jeho komentář, protože komentovat nemůže.
"Není pravda, že hlasování se mohl účastnit kdokoliv. Jen ti, kteří mají účet na facebooku nebo instagramu."

Komentář k výhradě: To považuji za daleko větší zradu signálů ze strany RT, než otevření soutěže pro nesignální díla.

Katusi

@Irelevantní prosím vyřídí JiKuovi, děkuji mnohokrát: To sms potvrzování hlasování je fakt škoda (a neříkám to jen proto, že kvůli tomu nehlasovala spousta lidí, který jsem s tím otravovala, abych si trošku pohlaďkala svý (neevangelizující) bloggerský ego). (To s tím egem mu možná nevyřizuj radši :D)

@všichni: Pište sem beze všeho všechny připomínky a hejty. Já si je taky píšu. A příští rok to bude lepší. Zase na druhou stranu jsme si poměrně dost spravili jméno.

Zdendanda

@Katusi Já bych u blogů udělala kategorii signály vs mimosignály nebo tak. To soupeření “profi” blogerů živících se de facto slovy a mladých signálních autorů je prostě dost mimo...

dromedar

"soupeření “profi” blogerů živících se de facto slovy a mladých signálních autorů"

Jako jo, ten nositel Templetonovy ceny trochu vyčnívá, ale Kopecká je naše (a tudíž dnes značné části "mladých signálních autorů") vrstevnice.

dromedar

Tím samozřejmě nijak nezpochybnuji tezi o ligové nesouměřitelnosti s hráči ze signálovské blogosféry. Akorát je to rozdíl ligy, věk bych do toho netahal.

Katusi

On ten rozdíl mezi lidmi z venku a od nás je taky dost tím, že oni mají "fanbase", podpořenou kolikrát i instagramem, k tomu často dost vymakaný grafiky. Když hlasují fanoušci takového blogu, je to v číslech prostě někde jinde, než když hlasují pro některý signálový blog (a to i přesto, že řada z nich je kvalitnější minimálně literárně než ty "venkovní" blogy). Já si taky nepročítala všechny blogy v nominacích, dala jsem to svým oblíbencům. Určitě příští rok popřemýšlíme o oddělení kategorií.

Hrabosh

@Irelevantní Evangelikálové? Ne spíš evangelíci?

dromedar

@slu-nicko vhodnější (trvanlivější, pro budoucího čtenáře sledovatelnější) by bylo odkázat na permalink příspěvku https://www.signaly.cz/jiku/prispevek/801464

vasekpetru

Tleskám za nápad i provedení. Signály byly vidět a díky soutěži jsem si aspoň rozšířil obzory o autory, o kterých jsem nevěděl.

jjkohoutek

Škoda že nedáváte taky FB stránkám.
Je tady jedna pěkná: https://www.facebook.com/jnazaretsky/

Irelevantní

@Hrabosh Ne, evangelikálové a nebo letniční. Většina z nich jsou nějaký KSka, CBčks, ACčka a tak.. Případně nedenokinační sbory, což jsou taky často evangelikálové..

Irelevantní

*nedenominační :D

Hrabosh

Deník farářky, to je tuším hustika. Roll blog to je evangelík, pastoral brothers - to jsou evangelíci. Halík to je katolík, Brno worship to jsou taky katolíci, city hall brno to jsou evangelikálové. Instagram nevím, ten je pro mě naprosto nečitelný. Nicméně celkově mi to na prvních místech zavání protestanty a katolíky..

Irelevantní

@Hrabosh Pardon, já mluvila o IG :)

Tofl

Pokud to dobre chapu, tak "Signály Awards 2020" je zcela nova soutez, ktera se v podstate netyka signalu.cz.
Portal Signaly.cz je jen vyhlasovatel a do souteze se muze zapojit jakykoli blog. Dokonce i kdyz je blog na zavadnem portalu (politicky nebo nesplnuje krestanske hodnoty).

Tofl

To si docela protireci, kdyz by blog i videokanal mel byt krestansky a pri tom se v pravidlech jasne pise "Nezáleží na platformě, na které je blog publikován."

Vzdyt i platforma je dulezita, nejen samotny blog nebo videokanal.

Tim padem se do souteze muze dostat blog, ktery je na platforme, ktera je zalozena na nenavisti, netoleranci ci nekrestanskych hodnotach. Kdyz se treba v blogu paradoxne objevi obcas clanek s krestanskou tematikou.

Chtelo by to do pristiho rocniku vychytat mouchy.

Zdendanda

"Výsledky hodnocení odborné poroty (blog roku) budou známé příští týden." Přespříští? Přespřespříští? Kolik těch přes budu muset přidat?

klukvkristu007

Na to že jsi byla porotkyně - tady jedeš bomby :D Neumíš napsat kolegyni s kterou jsi komunikovala? Nechápu tě ...

Hrabosh

Ok, mě to taky zajímá a chtěla bych vědět, kdy to bude.

Tofl

Vypada to, ze "Signaly Awards 2020" jedou same bomby :-D :-D :-D
No nic, konec srandy a sem s tema vysledkama.

Irelevantní

@klukvkristu007 Na to, že máš v nicku Krista tady taky jedeš na @Zdendanda docela bomby ..

Zdendanda

@klukvkristu007 Samozřejmě že napsat vzkaz umím, a kdyby to bylo něco, co by se týkalo jen mě a dotyčné, tak jí napíšu. Ale jaksi předpokládám, že výsledky poroty jsou věc, která zajímá víc lidí, než jen mě (minimálně o jednom dalším jsem věděla). Navíc v článku byl jasně daný časový údaj, který nebyl splněn. Je proto divné, že vznesu dotaz v tomto směru?
A zvlášť, když jako členka poroty dobře vím, že já jsem své hodnocení posílala už cca před 3 týdny (prostě ještě před tím tv vyhlášením).

klukvkristu007

Olalaaa najednou mají signálnící zájem :D se něco dozvědět :D Netradiční :D Bomby tu jedete vy :D

Zdendanda

Nakolik za své mnohaleté působení zde vím, ze strany (některých) "signálníků" byl zájem se něco dozvědět vždy. Bohužel ze strany vedení už nebyl zájem odpovídat (nebo zájem byl a pokulhávala jen realizace?), zato je velký zájem tahat z nás "signálníků" prachy (viz žádosti podpořte všude, kam se člověk podívá). Tohle teda já osobně považuju za "netradiční".

Zdendanda

Pardon, vypadlo mi tam u toho vedení "v poslední době" - rozhodně můj výrok nesměřoval ke všem vedením za celou historii signálů, jen k tomu aktuálnímu.

Irelevantní

@klukvkristu007 zbytečně moc emocí, na ofiko představitele projektu bych byla míň defenzivní .. just sayin...

Irelevantní

@Zdendanda Ta FR strategie je náhodou dobrá. Asi by se to dalo dělat zajímavěji, ale tohle je úplnej standard .. A jinak klobouk dolů za chladnou hlavu :)

Václav Vacek

To vedení - pochopil jsem 😁 A výsledky ankety #cenaporoty? Doufám, že dnes. Dřív jsme to prostě nezvládli. Příště se polepšíme.

Tofl

@klukvkristu007 Byt tebou, tak bych Trosku brzdil a uz jen z postaveni, ze jsi clenem RT by jsi mohl byt vic diplomaticky a ne tak vybusnej.
Jinak signalnici maji stale zajem, ale bohuzel kvuli nevhodnemu chovani nekterych clenu z rad RT (patris prave mezi ne), je vetsina signalniku otravena.

Tofl

@vacekvaclav: Diky za reakci, Vasku ;-)

Zobrazit 46 komentářů »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.