S přáteli na nejen křesťanské akce

Zjistíš, kam jedou tví přátelé a můžeš se přidat. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Církev uprostřed genderového chaosu

úterý, 20. února   do   čtvrtek, 22. února
Soukenická 15, Praha
http://evangelikalniforum.cz/
všichni účastníci »

Milí přátelé,

rádi bychom Vás pozvali na další ročník Evangelikálního fóra, které se bude konat 20. - 22. února 2017 v Praze. Hlavním tématem EF 2018 je Církev uprostřed genderového chaosu. Evangelikální fórum je jedinečným prostorem pro otevírání a reflexi důležitých témat v kontextu české církve a společnosti, inspiraci, podporu a propojování vedoucích a sdílení podnětných myšlenek a zdrojů. 
 
Proč takové téma?
Jako církev se ocitáme v situaci, kdy jsou otázky sexuální identity a genderová problematika natolik rozdělujícím a politizovaným tématem, že je rozhovor nad nimi, který by se držel faktů i skutečné reality lidí, kterých se tato oblast osobně týká, jen velmi obtížný. Na jedné straně v církvi žije řada lidí s LGBT orientací, o jejichž dilematech často nemáme ani ponětí, na druhé straně jsme svědky velmi promyšlené kampaně www.jsmefer.cz za zrovnoprávnění homosexuálního manželství a prosazení plně dostupné adopce homosexuálními páry. Mladí lidé nejen v církvi si jsou stále nejistější ohledně otázek spojených se sexuální orientací a vedoucí často tápají, jak být v těchto situacích pomocí. Teologická interpretace textů týkajících se homosexuality je rovněž spíše bitevním polem, který odráží základní přístupy výkladu Písma i hodnotové předpoklady, které implicitně či explicitně vyznávají jednotlivé denominace. EF 2018 chce být místem kvalitního a informovaného rozhovoru i v těchto otázkách.

Hlavním řečníkem bude MARK A. YARHOUSE, PSY.D., (profesor psychologie na Regent University ve Virginii)

Zde se můžete registrovat. Do konce listopadu je možné se přihlásit za sníženou cenu, tak s registrací neotálejte. Studenti a členové ČEA mají možnost se Fóra účastnit také za sníženou cenu 500 Kč.

Evangelikální fórum pořádá Česká evangelikální aliance s Evangelikálním teologickým seminářem a dalšími partnery.