Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Bůh, sex a manželství

Dvanáctidílný seriál o Božím plánu pro manželství otvírá základní otázky lidské sexuality. Videa jsou doplněna materiály ke stažení k prohloubení tématu. Přednášející Mgr. Karel D. Skočovský, Ph.D. je kněz Olomoucké arcidiecéze. Působí jako kaplan ve farnosti Panny Marie v Kroměříži. Vystudoval psychologii na FF MU v Brně (v doktorské práci se věnoval psychologii přirozeného plánování rodičovství) a teologii v Olomouci a Římě. Dlouhodobě se zabývá teologií manželství a rodiny, morální teologií, sexuální etikou a bioetikou. Známý je také jeho blog na signály.cz s názvem „Snubní tajemství“. … Více o společenství »

Friskos

Přijměte pozvání na prázdninovou pouť do Medjugorje, tentokráte jako EXERCICIE V MEDJUGORJE v termínu 2. - 8. 7. 2018.
Duchovní cvičení jsou jedinečným časem pro zastavení se, ztišení a setkání se s Bohem, vyprošování si požehnání, duchovní posily, hledání odpovědí… Časem pro nás a naši víru.
Tématem exercicií je „Eucharistie a Panna Maria na naší cestě do nebe“ a povede je kroměřížský kaplan P. Karel D. Skočovský. Cena dopravy je 2.450 Kč, ubytování a strava pak 80 €. Více informací a přihlašování na: www.zajednahlubinu.cz.

LudmilaLáz

trošku z politického soudku:
pokud budete volit hodnoty, které jdou proti Desateru, tak tím poškodíte nejen sebe,svou rodinu, ale i spoust dalších , kteří si váží svobody. Možná jste nezažili, že by někdy z Vaší rodiny či z Vašich blízkých byl zavřený či jinak pronásledovaný pro svoje náboženské přesvědčení, Vy jste možná nezažili, že jste nemohli jít studovat, jen kvůli "náboženské otázce"... a proto nemohu volit nikoho, kdo dříve režimem proklouzával. A proto volím pana Fischera.

Terka-8-8

Podpořme prosím papeže Františka v jeho práci! https://www.pro-pope-francis.com/site/home

LudmilaLáz

12.10. v 17,00 v Hodoníně v Centru pro rodinu bude přednáška „Zázrak zrození“ . Společně se zamyslíme nad tím, co všechno můžeme udělat pro to, aby k početí děťátka došlo zdraví nepoškozující cestou, s důstojným přístupem ke vztahu. Srdečně zveme nejen ty, kterým se početí nedaří, ale i ty, kteří by rádi někomu ze svých blízkých pomohli nebo jen by se chtěli k dané problematice dozvědět více.

LudmilaLáz

Jste manželský nebo snoubenecký pár a chcete se správně naučit orientovat ve své společné plodnosti? Jste svobodná, a chcete lépe rozumět svému menstruačnímu cyklu? Pak právě pro Vás je připraven Kurz STM https://www.cenap.cz/kurz-stm-ppr. Začínáme v říjnu!!

LudmilaLáz

Ráda bych pozvala lékaře, fyzioterapeutky, porodní asistentky, ale i student/ky porodní asistence a medicíny na akreditovaný kurz NAPROHELP https://www.cenap.cz/naprohelp

LudmilaLáz

milí přátelé společenství, zvu Vás na stránku https://www.signaly.cz/cenap

LudmilaLáz

Každého, kdo se chce umět dobře orientovat v zákonitostech lidské plodnosti, kdo chce znát spolehlivou metodu, s jednoznačnými pravidly, zveme do Brna na kurz STM PPR. Již je možné se hlásit na březnové termíny- jak ve čtvrtky, tak i o sobotách. Více na http://www.cenap.cz/kurz-stm-ppr

Terka-8-8

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat na jednu věc, co mě trápí. Byla jsem s kamarádem na školním plese. Mezi sebou máme naprosto jasno že mezi námi nic není a nebude. Ale jak jsme se bavili (a protože se nám nechtělo donést další židli, posadil si mě na klín. Bylo to naprosto nevinné, ale teď když je to s denním odstupem pořád přemýšlím, jestli to nebyla chyba. Máme doma dost těžké období a já jsem prostě potřebovala vypnout. Bylo příjemné a povzbuzující, že jsem se mohla uvolnit, že jsem cítila že je se mnou někdo, komu na mě záleží. Ale pořád teď přemýšlím, jak se s tím vypořádat. Dost mě… Zobrazit více

Ahoj všichni, chtěla bych se zeptat na jednu věc, co mě trápí. Byla jsem s kamarádem na školním plese. Mezi sebou máme naprosto jasno že mezi námi nic není a nebude. Ale jak jsme se bavili (a protože se nám nechtělo donést další židli, posadil si mě na klín. Bylo to naprosto nevinné, ale teď když je to s denním odstupem pořád přemýšlím, jestli to nebyla chyba. Máme doma dost těžké období a já jsem prostě potřebovala vypnout. Bylo příjemné a povzbuzující, že jsem se mohla uvolnit, že jsem cítila že je se mnou někdo, komu na mě záleží. Ale pořád teď přemýšlím, jak se s tím vypořádat. Dost mě hryže svědomí... Budu vděčná za jakýkoliv názor na danou situaci. Díky!

Lenka Semanská Napsala jsem ti do vzkazu

LudmilaLáz @Terka-8-8 já bych to tak dramaticky neviděla- naopak- vnímala jsi tělesnou blízkost s někým, s kým ti bylo v dané chvíli dobře, a při tom jste se zachovali v mezích přátelství. Zda se ze všeho časem vyvine něco více než jen přátelství, se uvidí. A pokud by mělo přátelství přerůst v lásku, proč se jí bránit?

LudmilaLáz

Po porodu se řada lidí nechává přesvědčit k užívání antikoncepce. Že se dá vše zvládnout i bez ní, neničit si zdraví, vztah, že je možné rozpoznat známky vracející se plodnosti, vyhodnotit hranice plodných dnů, učíme každého, kdo se na nás obrátí. Ale protože vnímáme důležitost spolupracovníků i mimo samotný CENAP, proto pořádáme semináře, školení kurzy. V sobotu 4.2. to bude akreditovaný seminář především pro porodní asistentky, duly, poradce PPR na téma „Kojení a návrat plodnosti“. Nezáleží ani tak na profesi, jako spíše na ochotě smysluplně a správně pomáhat. Více na http://www.cenap.czZobrazit více

Po porodu se řada lidí nechává přesvědčit k užívání antikoncepce. Že se dá vše zvládnout i bez ní, neničit si zdraví, vztah, že je možné rozpoznat známky vracející se plodnosti, vyhodnotit hranice plodných dnů, učíme každého, kdo se na nás obrátí. Ale protože vnímáme důležitost spolupracovníků i mimo samotný CENAP, proto pořádáme semináře, školení kurzy. V sobotu 4.2. to bude akreditovaný seminář především pro porodní asistentky, duly, poradce PPR na téma „Kojení a návrat plodnosti“. Nezáleží ani tak na profesi, jako spíše na ochotě smysluplně a správně pomáhat. Více na http://www.cenap.cz/kojeni-a-navrat-plodnosti