Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Bůh, sex a manželství

Dvanáctidílný seriál o Božím plánu pro manželství otvírá základní otázky lidské sexuality. Videa jsou doplněna materiály ke stažení k prohloubení tématu. Přednášející Mgr. Karel D. Skočovský, Ph.D. je kněz Olomoucké arcidiecéze. Působí jako kaplan ve farnosti Panny Marie v Kroměříži. Vystudoval psychologii na FF MU v Brně (v doktorské práci se věnoval psychologii přirozeného plánování rodičovství) a teologii v Olomouci a Římě. Dlouhodobě se zabývá teologií manželství a rodiny, morální teologií, sexuální etikou a bioetikou. Známý je také jeho blog na signály.cz s názvem „Snubní tajemství“. … Více o společenství »

LenkaJarosova18

ahoj dekuji za prijeti :) hezky den

LudmilaLáz

Na https://ludmilalaz.signaly.cz/1903/proc-konzultovat-zaznamy-stm se věnuji palčivé otázce konzultací záznamů, „boji“ se záznamy STM. Bolí mne, když vidím, jak se lidé s metodou trápí. Kolikrát slyším, jak „metoda přinesla do vztahu napětí“. Aby tomu tak nebylo, vyzývám manžele či snoubence k odvaze záznamy konzultovat.

Proč konzultovat záznamy STM?

LudmilaLáz

Občas se setkávám s názorem, že žena se nejprve pokusí záznamy „nějak vyhodnotit“, že se svými „nedokonalými pokusy nechce v CENAP obtěžovat“. V tomto přístupu vidím dva základní problémy Úplně zásadní je tehdy, pokud je žena ve vztahu a ona sama…

LudmilaLáz

Na https://www.cenap.cz/vedomostni-dotazniky (v sekci
„kurzy a vzdělávání“) je ještě několik dnů k vyplnění vědomostní dotazník.. Tentokrát se týká PPR v období přechodu ženy.

LudmilaLáz

Další možnost vyzkoušet si své vědomosti ohledně znalostí v oblasti
pravidel STM PPR a celé škály dalších otázek, týkajících se zdraví tou
nejpohodlnější cestou ,tedy přes internetový vědomostní dotazník, je
opět na webu na https://www.cenap.cz/vedomostni-dotazniky (v sekci
„kurzy a vzdělávání“). Tentokrát se týká PPR po porodu.
Je to téma stále aktuální, proto předpokládáme, že i pro Vás může být
tento vědomostní dotazník přínosný.
Pokud máte zájem, zkuste vyplnit dotazník a zašlete nám své odpovědi
nejpozději do 27.6..

LudmilaLáz

V sobotu jsme byli v Bratislavě na zajímavé konferenci https://ludmilalaz.signaly.cz/1805/mnozte-se-a-naplnte-zemi

Množte se a naplňte zemi

LudmilaLáz

Pod tímto názvem se 26.5. konala v Bratislavě konference k 50.výročí vydání encykliky Humanae vitae. Pořádala ji Nadácia Slovakia Christiana. Po úvodním slově a modlitbě vystoupil se svou přednáškou dr. Malý, který účastníky seznámil s historickým…

Friskos

Přijměte pozvání na prázdninovou pouť do Medjugorje, tentokráte jako EXERCICIE V MEDJUGORJE v termínu 2. - 8. 7. 2018.
Duchovní cvičení jsou jedinečným časem pro zastavení se, ztišení a setkání se s Bohem, vyprošování si požehnání, duchovní posily, hledání odpovědí… Časem pro nás a naši víru.
Tématem exercicií je „Eucharistie a Panna Maria na naší cestě do nebe“ a povede je kroměřížský kaplan P. Karel D. Skočovský. Cena dopravy je 2.450 Kč, ubytování a strava pak 80 €. Více informací a přihlašování na: www.zajednahlubinu.cz.

LudmilaLáz

trošku z politického soudku:
pokud budete volit hodnoty, které jdou proti Desateru, tak tím poškodíte nejen sebe,svou rodinu, ale i spoust dalších , kteří si váží svobody. Možná jste nezažili, že by někdy z Vaší rodiny či z Vašich blízkých byl zavřený či jinak pronásledovaný pro svoje náboženské přesvědčení, Vy jste možná nezažili, že jste nemohli jít studovat, jen kvůli "náboženské otázce"... a proto nemohu volit nikoho, kdo dříve režimem proklouzával. A proto volím pana Fischera.

Terka-8-8

Podpořme prosím papeže Františka v jeho práci! https://www.pro-pope-francis.com/site/home

LudmilaLáz

12.10. v 17,00 v Hodoníně v Centru pro rodinu bude přednáška „Zázrak zrození“ . Společně se zamyslíme nad tím, co všechno můžeme udělat pro to, aby k početí děťátka došlo zdraví nepoškozující cestou, s důstojným přístupem ke vztahu. Srdečně zveme nejen ty, kterým se početí nedaří, ale i ty, kteří by rádi někomu ze svých blízkých pomohli nebo jen by se chtěli k dané problematice dozvědět více.

LudmilaLáz

Jste manželský nebo snoubenecký pár a chcete se správně naučit orientovat ve své společné plodnosti? Jste svobodná, a chcete lépe rozumět svému menstruačnímu cyklu? Pak právě pro Vás je připraven Kurz STM https://www.cenap.cz/kurz-stm-ppr. Začínáme v říjnu!!