BětkaV

BětkaV / Alžběta Marie Magdalena Vašků

Svobodná
BětkaV
BětkaV
kacarovi3

Bětko, až bude mít medvěd mladé, tak si jednoho rezervuji. Už dlouho usínám sám...

dromedar

Takové fajné kartičky by se měly prodávat v místním e-shopu jako propagační předmět.

(Z druhé strany budou noty k písničce na motivy "jezme, pijme, diskutujme, vždyť zítra zemřeme - signály.cz")

BětkaV
BětkaV
BětkaV
BětkaV
BětkaV
BětkaV
Matísek

Myslím, ze nepatří a učili jsme se, ze tomu věřící nemusí věřit tak, jako by to bylo dogma. Kněží se tam muzou vyjadrovat o evoluci a nemusí to být rovnou názor církve...

kacarovi3

Bětko, píšeš o kázání, jako by to byl soubor zvuků a energií. Chápu, někdy slova nejsou důležitá, když je nám v té chvíli dobře, když se zastaví čas.

BětkaV
BětkaV
Eliška Kalová

To jsi vystihla přesně!!! :D Jen počkej ještě bude odveta!!! :D Byl to super jednou hrát tak jak jsi psala. Díky za hru. :D Těším se na další!

Ferenc

Připomnělo mi to hlášku z bangu! "Byla jsi hubatá Bang! na Tebe"

deFlegmatique

Hnus! Propagovat takhle veřejně hru, která podněcuje lidskou soupeřivost. Správně se má hrát tak, že na jednom políčku může stát i více pinčlíků, ale pokud někomu padne číslo tak, že by mohl vyhodit vlastního pinčlíka, má za povinnost to udělat. Je vidět, že jste z kraje zabedněnců, které bude třeba převychovat. Nehledě k té skandální různosti barev.

Eliška Kalová

@deFlegmatigue jako vážně? Ta hra má různé způsoby jak jí hrát. Takže, nechápu proč takové hnusné slova. My jsme to tak dělali, že jsme si vyhazovali i vlastní pinčlíky. Ale opravdu si myslím, že je to na každém jak tu hru hraje.

medofil

Předpokládám, že stejně většina her končí pozvracením herní plochy v důsledku nezměrné ohavnosti slova "pinčlík".

deFlegmatique

@puma Ne. Ale souhlasím, že slovo hnus je hnusné.

@medofil máte úplnou pravdu a nelze jinak, neboť pinčlík je jediný správný výraz pro pinčlíka ke hře Člověče, nezlob se! užití jakéhokoli jiného výrazu je naprostým herním diletantstvím. Proto (bohužel) nelze, než zvracet.

JiKu

pinčlík je jediný správný výraz

To jsou zase nějaké moravské či brněnské dialekty, ne?

Ivka-Iva-el

To nevím, jsem z Brna a slovo Pinčlík jsem nikdy neslyšela v souvislosti s touto hrou.
Pinčl = malý pinč (pes obecně).

Ivka-Iva-el

My hrajeme s figurkami nebo panduláky či znám ještě jeden název :-D

Ivka-Iva-el

@Eliška PS. Oni si dělají srandu, ale jsou schopni tě na té srandě totálně vytočit, jestli se necháš.

JiKu

@Ivka-Iva-el: Kteří ONI a kde si dělají srandu z @Elišky?
Nic jsem nepostřehl.

Ivka-Iva-el

A kde píšu, že si dělají srandu z Elišky?

medofil

Pinďourek.

JiKu

@Ivka-Iva-el: Aha, sorry, oni si dělají srandu z někoho jiného, či dokonce si dělají srandu jen tak a Eliška by se nechala vytočit tou srandou z jiného či jen tak.

PS: @deFlegmatigue si srandu nedělá. To, co napsal, to je velice vážné a aktuální. Zakázat tato drakonická pravidla "Člověče nezlob se!", kde se vyhazuje a soupeří je přesně v intencích zakazování pohádek O Sněhurce a podobných, které navozují pro mládež nevhodné stereotypy. Dopustil se jen anticipace :-)

Hra, pokud má být dobrá (a to "Člověče, nezlob se!" je), musí být modelem reálného života. Tréning na zpracovávání reálných situací.

Tato hra opravdu není inkluzivní. Tak jako život není inkluzivní. Ale měl by být! A proto je to hra do nové doby nevhodná.

spitfire

"Hra, pokud má být dobrá (a to "Člověče, nezlob se!" je), musí být modelem reálného života. Tréning na zpracovávání reálných situací."

Jestli je to tak, pak už jsem jako dítě byl zločinec.

KáťaM

My hrajeme podle vylepšených pravidel - ještě o krůček zákeřnější :)
Bety, Eliško, ráda naučím :)

dromedar

My také chceme zákeřnější pravidla!

JiKu

Zelené figurky mohou postoupit o počet kroků, který padl hodem kostky, o jednu více či o jednu méně, jak se hráči hodí.

BětkaV

vyhazují se i vlastní pinčlíci. (uvažovali jsme nad tím pravidlem, ale nakonec se nám zdálo až moc kruté, tak asi někdy jindy.)

JiKu

To snad je jen na začátku, když padne 6, nasadím figurku a musím pohnout právě jen s ní.

deFlegmatique

Jediné správné pravidlo: Tah, kterým můžeš vyhodit; tah, kterým musíš vyhodit.

spitfire

Nechci někomu brát iluze, ale pokud se pravidlo týká jen hry, tak žádné z nich není kruté. Kruté snad mohou být, až když skrze pravidlo propojíte "oba" světy: hru a mimo-hru.

JiKu

@spitfire: Tentokrát jednoznačné ano.

JiKu

Krutost a nelítostnost vůči sobě samému, to je výhoda pro toho druhého. A vice versa.

Pokud mě k tomu nutí pravidla, je to modelem eutanásie.
Sebevražda, které ostatní tleskají, protože jim z toho plynou výhody.

kacarovi3

Je třeba dodržovat předepsaná pravidla a ne si dělat svá! Jsem lovec, číhám a lovím. O to abych byl v chlívku co nejdřív myslím těsně před ním. Není to mým cílem a je mi smutně, že nemůžu ještě jednou dokola.

BětkaV
BětkaV
dromedar

Přiznávám, že o aktuálních trendech naprosto nemám přehled - jestli mě paměť neklame, za celý život jsem vlezl do čajovny jednou a do kavárny dvakrát.

Rezkaaa

...jako by mi někdo zpíval ze srdce <3
Co se týče "čaje to go" tak právě Dobrá čajovna v Olomouci tohle nabízí :) Akorát otevírá až k odpoledni, ale tak aspoň tak :)

BětkaV
BětkaV
slachmánek

On odpočinek je pro každého něco jiného, takže úplně nejde říct jaké činosti to jsou.

majkiki

@slachmánek: Bezesporu. Jak píšu, ty kategorie jsou příliš obecné a každý je má rozvržené individuálně, ale řekla bych spíše, že jde víc o to rozvržení než o pojmenování. I když (ačkoli jsem psala, že "odpočinek" není ideální), určitě to není špatný pojem. Navíc se ty kategorie u někoho budou i prolínat, já jsem například během mateřské chodila odpočívat do práce. A i čas strávený studiem byl pro mě v podstatě odpočinkový.

majkiki

Autorky si taktéž vážím a ani by mě nenapadlo považovat kohokoli za sobě nerovného. Jsem prostě šetrnější člověk.:)

"kdyby vědomé a dobrovolné." To snad doufejme hrozí jen zcela výjimečně až bych řekla raritně, ne-li nemožně. Těžko si představit, že by někdo vynaložil tolik úsilí a námahy (i když na kýč či nevkus se vždy stráví nepřiměřeně námahy), aby zhotovil něco záměrně bezbožného.

deFlegmatique

"Jsem prostě šetrnější člověk."

Dromouš je zvíře, od toho bych odvozoval základní rozdíl.

BětkaV
BětkaV
BětkaV

nevadí mi, že se diskuze rozrůstá do netušených rozměrů, pokračujte si jak dlouho chcete. teda do té doby než tu začnou padat osobní urážky, to nemám ráda.

a třeba se občas zapojím, ale o víkendu bez internetu to moc dobře nešlo :)

každopádně díky za podnětné komentáře ke všemu, co se tu řeší :)

RomanS

@Lukáš Hala: Můžeme se vrátit a navázat nit: Píšete: "Více vašich příspěvků je mi záhadou."
Abych si to dokázal spojit, uveďte pár konkrétních příkladů. Mohlo by to být zajímavé (nejen pro mě, ale pro ostatní) taková sonda do povahy konkrétního míjení, do příčin, které to mají na svědomí.

BětkaV
BětkaV
Marek Záveský

Myslím, že je nutné ve všem, co dělám, hledat něco víc, než je "čistě křesťanská láska". Dělat totiž cokoliv z "čistě křesťanské lásky" znamená, že z toho já sám nemám žádný prospěch, a to podle mě nikdo dlouhodobě nevydrží (i když po omezený čas asi jo). Tím osobním prospěchem klidně může být radost z dané činnosti, setkání a vztahy s lidmi, společenství, seberealizace... Ale "čistě křesťanská láska" k anonymnímu davu těch, co ode mě potřebují pomoc, a já jsem tak dobrý, že jím ji můžu zcela nezištně poskytnout...
Vždyť ani Kristus nejde dobrovolně na kříž z "čistě křesťanské lásky", ale kvůli osobnímu vztahu ke konkrétnímu člověku.

dromedar

Myslím, že je nutné ve všem, co dělám, hledat něco míň, než je "čistě křesťanská láska". Usilovat o osobní prospěch, realizovat své plány, naplňovat své ambice a tak. Účinně se tím předchází "křesťanské nadřazenosti" i nedoceněnosti/ublíženosti.