BětkaV

BětkaV / Alžběta Marie Magdalena Vašků

Svobodná
BětkaV
BětkaV
kacarovi3

Bětko, až bude mít medvěd mladé, tak si jednoho rezervuji. Už dlouho usínám sám...

dromedar

Takové fajné kartičky by se měly prodávat v místním e-shopu jako propagační předmět.

(Z druhé strany budou noty k písničce na motivy "jezme, pijme, diskutujme, vždyť zítra zemřeme - signály.cz")

BětkaV
BětkaV
BětkaV
BětkaV
BětkaV
BětkaV
Matísek

Myslím, ze nepatří a učili jsme se, ze tomu věřící nemusí věřit tak, jako by to bylo dogma. Kněží se tam muzou vyjadrovat o evoluci a nemusí to být rovnou názor církve...

kacarovi3

Bětko, píšeš o kázání, jako by to byl soubor zvuků a energií. Chápu, někdy slova nejsou důležitá, když je nám v té chvíli dobře, když se zastaví čas.

BětkaV
BětkaV
BětkaV
BětkaV
Leňouš

Běty, nádherné, úplný doják!
Dodala jsi mi chut napsat o kavárné a polovalečech...(ach, ta čeština )

M-Tina

Ooo, to jsi tak nádherně, kouzelně a pohádkově napsala, že bych to líp neřekla :)

KMirjam

Opravdu příjemné čtení. Díky!

Marteo

Úplně to ve mně probudilo touhu se do takového magického prostoru, kde se čas téměř zastavil, znovu podívat, nasát vůni čajů, zakouřit vodní dýmku a jen tak být ... :)

Ivka-Iva-el

Cajovny me tedy vubec nelakaji.

Ferenc

Hezke povidani; ja jsem milovnik kavy a caffè to go piju pouze vyjimecne (obvykle v aute). Tuhle kavu si clovek nevychutna, protoze neni v porcelanu ;)

Cajovny mic nemusim, protoze kdysi jsem se musel vyzout, coz jsem necekal :D
(Vsichni prezili)

Ferenc

@Ivka-Iva-el: Moje rec :), radeji mam kavarny, obcas tam chodim sam s notebookem...

KMirjam

Myslím, že tady nejde zas až tak o to co má kdo raději, kavárnu, čajovnu nebo vinárnu. Ale že když má někdo něco doopravdy rád, jeho duše prostě začne zpívat. Nějak tak si myslím že potom mohou vzniknout takhle krásně napsané články.
( A neříkám to jen tak. Jsou tu články nejrůznější, s různým obsahem a významem, pěkně zase jinak třeba, ale abych se tady setkala s takhle hezkou neváham říci, literaturou, se tak často nestává )

Je to zkrátka natolik hezky napsané, že je vlastně jedno jestli jde o čajovnu nebo kavárnu, ale o to, že autorka umí.zprostredkivat pěkný zážitek.

JiKu

Jeden pozitivní článek každý týden? To nedáte!

lalup

Děkuji za milý článek, také mám čajovny ráda. Mně teda vodní dýmka vadí, bez té bych se v čajovnách obešla, ale čajovny bez ní asi ne, to uznávám :) Hlavně se mi u čajoven líbí (i když tolik jich neznám), jak jsou oproti některým kavárnám, jde-li to vůbec srovnávat, rozmanitější a kolik tváří můžou mít.

BětkaV

@JiKu Do Vánoc dám. (o co? :) ) Pak přijde čas na předstátnicové vzdychací články.

BětkaV

@Ferenc jo, taky mi chvilku trvalo než jsem přivykla. nedáte tomu ještě šanci? ;)

jinak jak jsem psala, kavárny jsou taky skvělé. jenom já z nich tak úplně nemám to hlavní - totiž kafe. i když mi moc voní a chutná, tak moje zažívání má na věc jiný názor. a to nemluvím o opravdu extrémní nespavosti.

tak jsem místo toho objevila čaje. a čím dál víc jim přicházím na chuť :)

dromedar

"Luxusní kafe to go je možné sehnat na každém rohu už od brzkého rána. Ale co my, čajemilovní?"

Vy čajemilovní jste uchráněni (lehkého?) environmentálního hříchu, kterým koupě kafe v kelímku na jedno použití bezesporu je. Z hříchu lehkého(?) se navíc snadno stane těžký, když je kelímek z nerecyklovatelného materiálu, nebo na jeho recyklaci dokonce ani nepomyslíte.

M-Tina

@dromedar Proto se čím dál více kaváren zapojuje do systému vratných kelímků nebo nemají problém udělat kafe do vlastního kelímku typu KeepCup...

dromedar

Přiznávám, že o aktuálních trendech naprosto nemám přehled - jestli mě paměť neklame, za celý život jsem vlezl do čajovny jednou a do kavárny dvakrát.

Rezkaaa

...jako by mi někdo zpíval ze srdce <3
Co se týče "čaje to go" tak právě Dobrá čajovna v Olomouci tohle nabízí :) Akorát otevírá až k odpoledni, ale tak aspoň tak :)

BětkaV
BětkaV
slachmánek

On odpočinek je pro každého něco jiného, takže úplně nejde říct jaké činosti to jsou.

majkiki

@slachmánek: Bezesporu. Jak píšu, ty kategorie jsou příliš obecné a každý je má rozvržené individuálně, ale řekla bych spíše, že jde víc o to rozvržení než o pojmenování. I když (ačkoli jsem psala, že "odpočinek" není ideální), určitě to není špatný pojem. Navíc se ty kategorie u někoho budou i prolínat, já jsem například během mateřské chodila odpočívat do práce. A i čas strávený studiem byl pro mě v podstatě odpočinkový.

majkiki

Autorky si taktéž vážím a ani by mě nenapadlo považovat kohokoli za sobě nerovného. Jsem prostě šetrnější člověk.:)

"kdyby vědomé a dobrovolné." To snad doufejme hrozí jen zcela výjimečně až bych řekla raritně, ne-li nemožně. Těžko si představit, že by někdo vynaložil tolik úsilí a námahy (i když na kýč či nevkus se vždy stráví nepřiměřeně námahy), aby zhotovil něco záměrně bezbožného.

deFlegmatique

"Jsem prostě šetrnější člověk."

Dromouš je zvíře, od toho bych odvozoval základní rozdíl.

BětkaV
BětkaV
BětkaV

nevadí mi, že se diskuze rozrůstá do netušených rozměrů, pokračujte si jak dlouho chcete. teda do té doby než tu začnou padat osobní urážky, to nemám ráda.

a třeba se občas zapojím, ale o víkendu bez internetu to moc dobře nešlo :)

každopádně díky za podnětné komentáře ke všemu, co se tu řeší :)

RomanS

@Lukáš Hala: Můžeme se vrátit a navázat nit: Píšete: "Více vašich příspěvků je mi záhadou."
Abych si to dokázal spojit, uveďte pár konkrétních příkladů. Mohlo by to být zajímavé (nejen pro mě, ale pro ostatní) taková sonda do povahy konkrétního míjení, do příčin, které to mají na svědomí.

BětkaV
BětkaV
Marek Záveský

Myslím, že je nutné ve všem, co dělám, hledat něco víc, než je "čistě křesťanská láska". Dělat totiž cokoliv z "čistě křesťanské lásky" znamená, že z toho já sám nemám žádný prospěch, a to podle mě nikdo dlouhodobě nevydrží (i když po omezený čas asi jo). Tím osobním prospěchem klidně může být radost z dané činnosti, setkání a vztahy s lidmi, společenství, seberealizace... Ale "čistě křesťanská láska" k anonymnímu davu těch, co ode mě potřebují pomoc, a já jsem tak dobrý, že jím ji můžu zcela nezištně poskytnout...
Vždyť ani Kristus nejde dobrovolně na kříž z "čistě křesťanské lásky", ale kvůli osobnímu vztahu ke konkrétnímu člověku.

dromedar

Myslím, že je nutné ve všem, co dělám, hledat něco míň, než je "čistě křesťanská láska". Usilovat o osobní prospěch, realizovat své plány, naplňovat své ambice a tak. Účinně se tím předchází "křesťanské nadřazenosti" i nedoceněnosti/ublíženosti.