Antonio V. Pérez C.

AntonioId / Antonio V. Pérez C.

V celibátu

Pokud mate rádi hory, kněžstvo a filmy… snad byste se mohli na to podívat: http://poslednivrchol.cz/

Jenda

diky za pripomenuti... v praze to znamena ted v patek... skoda, ze to tam na strankach kina nemaji;((

inspiracion

V Praze se bude film promítat až v únoru, v Kině Atlas.

Zobrazit 2 komentáře »

Buďte svatí… jako ten Duch, co ve vás žije!

Antonio V. Pérez C.

Upozornění na odstavce "Duch přebývá v církvi, posvěcuje ji, uvádí ji do veškeré pravdy, sjednocuje ji ve společenství a ve službě. K tomu ji vybavuje a řídí různými dary." (podle Lumen gentium)

Antonio V. Pérez C.

Ve skutku celý text zni takto: Duch přebývá v církvi i v srdci věřících jako v chrámě (srov. 1 Kor 3,16; 6,19), modlí se v nich a vydává svědectví o jejich přijetí za děti (srov. Gal 4,6; Řím 8,15-16 a 26). Uvádí církev do veškeré pravdy (srov. Jan 16,13), sjednocuje ji ve společenství a ve službě, vybavuje ji a řídí různými hierarchickými a charismatickými dary a zdobí svými plody (srov. Ef 4,11-12; 1 Kor 12,4; Gal 5,22). (II. Vatikánský Koncil, dogmatická konstituce o církvi „Lumen gentium“, kap. 1 § 4) http://www.vatican.va/archive/hist_councils/ii_vatican_council/documents/vat-ii_const_19641121_lumen-gentium_cs.html

Zobrazit 2 komentáře »

Říkají o něm

Johny06 říká o něm:
Antonio es un gran sacerdote, porque de él hemos tenido la experiencia de campo más exclusivo de España en Madrid, para mí es fuente de inspiración muy espiritual cada vez que puede convertirse en él con un alegato en favor de la vida espiritual. =o)
Jenda říká o něm:
kněz se stejným temperamentem jako já - je totiž Španěl;) takže objímání pro nás není žádná neznámá;)