Antiochia

Základní informace

Popis společenství:

Více než 25 let navštěvuje české a moravské farnosti misijní Společenství Antiochia. Bohoslovci a mladí křesťané z celé republiky tráví letní prázdniny v místech, kde žije málo věřících, a po vzoru křesťanů z Antiochie se zapojují do života obce. Připravují zábavné a kulturní programy pro děti, poznávací výlety, navštěvují osamocené a nemocné.

Hlavní myšlenkou misijního společenství Antiochia je přiblížit nenásilnou formou křesťanství lidem, kteří se s ním již po generace neměli možnost přímo seznámit. Misie se konají vždy o letních prázdninách a jsou rozděleny do 4 turnusů. Na dva týdny přijede do dané farnosti skupina mladých vedených bohoslovci a po dvou týdnech je vystřídá další.

Konkrétní činnost ve farnostech se odvíjí individuálně, podle potřeb lidí, za kterými Antiochia přijela. Snaží se oslovit a zabavit děti, mládež, ale také navštěvovat seniory a osamocené lidi. Jakmile přijde čas opustit farnost, protože mladým začíná školní rok, zůstává často po Antiochii mnoho kontaktů a práce pro tamní duchovní. "Antiošákům" se totiž podařilo probudit něco nového k životu.

 

Více informací na webových stránkách:

http://antiochia.cz/

 

Zkušenosti z Antiochie si můžete poslechnout třeba v pořadu "Všimli jsme si" na radiu Proglas:

http://www.proglas.cz/detail-poradu/2012-03-09-16-00.html

 

Nebo si přečíst pár stránek z časopisu Milujte se! (s. 6-15):

http://www.milujte.se/storage/dalsi/milujte-se-2011-17.pdf

 

 

Skupina na facebooku:

https://www.facebook.com/groups/569434056450138/

 

Od první Antiochie uplynulo mnoho let a stejně tak se z mnohých bohoslovců stali kněží. Třebas je i v Tvém okolí kněz Antiošák :-)

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=zlrWjRagW7TY.klO50JZh2hI0


Adresa společenství: www.signaly.cz/antiochia
Správce:
mot
Číslo společenství (ID): 26343