Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Antiochia

Více než 25 let navštěvuje české a moravské farnosti misijní Společenství Antiochia. Bohoslovci a mladí křesťané z celé republiky tráví letní prázdniny v místech, kde žije málo věřících, a po vzoru křesťanů z Antiochie se zapojují do života obce. Připravují zábavné a kulturní programy pro děti, poznávací výlety, navštěvují osamocené a nemocné. Hlavní myšlenkou misijního společenství Antiochia je přiblížit nenásilnou formou křesťanství lidem, kteří se s ním již po generace neměli možnost přímo seznámit. Misie se konají vždy o letních prázdninách a jsou rozděleny do 4 turnusů. Na dva týdny… Více o společenství »

Vojtěch Hýbl (VVRH)

http://www.katyd.cz/clanky/antiochie-meni-pohled-na-viru.html

ZelenýBanán Vojti, myšleno třeba tak, že by s některým nejvýraznějším semínkem na konci léta byl udělán neformální rozhovor, kde by se zjistilo, jak se těch lidí antioška dotkla. Že třeba ten člověk řekne pár vět a nějaký antiošák se postará, aby se svědectví dostalo ven. Ono asi těžko řeknu nějakému dítěti: napiš článek. Ale byla by to supr zpětná vazba pro arcibížu, pro nás i pro obec.

Vojtěch Hýbl (VVRH) Jo, to by byla, ale nesmělo by se to řídit od zeleného stolu, ale přímo na Antiochii. Pár krát už jsem zažil novináře přímo v akci den na turnusu a myslím, že to bylo mnohem lepší, než dát dohromady pár informací shora.

Antiochia

https://www.zonerama.com/Antiochia/Album/3624185

Antiochia

https://www.zonerama.com/Antiochia/Album/3608650

Antiochia

https://www.zonerama.com/Antiochia/Album/3515290

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Antiochia má 25 let! – zaslouží si blahopřání

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Antiochia má 25 let! – zaslouží si blahopřání Čeká se velká oslava. Už když se slavilo dvacet, bylo spočítáno, že Antiochie navštívila 44 farností v ČR, takže teď už jsme lehce přes 50, z bohoslovců bylo vysvěceno na 200 kněží a vystřídalo se 2000…

Antiochia

#Antiochia, #misie, #Stráž+pod+Ralskem, #fara, #mladí, #mládež, #bohoslovci

Otevřete dveře...

Antiochia

Co je Antiochia jsem před vstupem do fary ve Stráži pod Ralskem nevěděl. Vlastně jsem ani nevěděl, že název vychází z místa, kde si poprvé jistá skupina lidí začala říkat křesťané… I přes tuto neznalost jsem se „vstupu“ do neznáma nijak neobával.…

Mot

Jsi dnes v Olomouci na CSM? Tak se nezapomeň stavit na stánku Antiochie. Káťa s Michalem už čekají a uvidíš, co chystají ;-)

Mot

Drobná, ale podstatná změna. SSL už je funkční. Jedeme na zabezpečeném webu https :-D
https://antiochia.cz/

Vojtěch Hýbl (VVRH)
Vojtěch Hýbl (VVRH)