Anna Strmisková

AničkaStrmisková / Anna Bernadetta Strmisková

"I když jsi na dně, Boží ruka je stále pod tebou."
Pavel Kosorin

Petr Steinbauer (PetrST)

Jo, ale když jsi na dně, tak si to moc neuvědomuješ, pociťuješ strach, pochybnosti, bolest. V tu chvíli se o tebe rve Kristus a ďábel. Vítěz je předem jasný - Kristus, ale na čí stranu se v tu chvíli přidáš je jen na tobě. Tohle je asi hlavní, co by sis měla uvědomit. Citovat je moc pěkné, ale prožít to tak, to je velmi obtížné, ba nemožné. Člověk musí vždy bojovat. Není chvíle, kdy člověk nemusel bojovat o své srdce, čistotu, víru, o sebe sama.

Anna Strmisková

Peťo, to máš pravdu.Ale to, že někdo něco cituje, neznamená, že to musí prožít.Je na světě hodně přísloví, citátů, úryvků z bible, které jsme neprožili, ale můžeme se z nich poučit, povzbudit, obohatit a uvědomit si, co druzí kolem nás zažívají a vážit si toho co máme.Pán Ježíš když šel na Golgotu prožíval stejné strachy, pochybnosti, úzkost.Ale neustále věřil, že Boží ruka je pod Ním.Pokud máš velký dar víry, nemůžeš pochybovat o Boží ruce, která je neustále pod tebou.Každopádně mám velkou radost, že nad tím takto přemýšlíš.Citáty a mnohdy i citace nesou hojné ovoce, když se nad tím někdo zamýšlí :)

Petr Steinbauer (PetrST)

1) Ty citáty často upozorňují (alespoň v mém případě) na chyby, které jsem udělal. Na jednu stranu je mi to protivné, že mi nějaký citát připomíná mou chybu, ale na druhou stranu je dobře, že na tu chybu upozorní citát nebo poučka místo bolavého a krvácejícího místa po střele.
2) Víra je jen dar. Víra je jako semeno a ty jsi jako půda. Semeno do tebe vsadil rozsévat a záleží jen na tobě (jako na půdě) jestli mu dáš vzkvést v nádhernou květinu nebo jestli ho zahubíš.
3) Dále vědomí o Boží ruce u tebe, andělů strážných ještě neznamená, že věříš. Ale ano, je to možná jeden z takových subjektivních částí mé víry: "Mé útočiště, má pevná tvrz je Bůh v nějž doufám. On svým andělům vydal o tobě příkaz, aby tě střežili na všech tvých cestách." (Žalm 91:2,11)

Anna Strmisková

Mě osobně citáty hlavně povzbuzují a člověk si při nich hodně uvědomí (ať už jsou to chyby moje či ostatních ) a poučí se.Víra je obrovský dar a je potřeba si ho vážit a modlit se za něj ("Ať Kristus vírou přebývá ve vašem srdci" - Ef 3,17).

Zobrazit 4 komentáře »
Napsat komentář »

změnila svůj nick z "Strmisková" na @AničkaStrmisková.

Napsat komentář »

Říkají o ní

Marie Steinbauerová (včelka-malka) říká o ní:
Super výhrnka z tee-pee =D
ZdeňčaLeksová říká o ní:
Nejlepší sestra na světě :)
Tofl říká o ní:
* CSA 2014