Angelar

Angelar / Vladimír Zeman / 33 let

V celibátu
Thompson

Raději, než abychom bojovali s leností, tak jí dáme jiné jméno - "prokrastinace"...
Díky za velice výstižný a aktuální článek!!

jjkohoutek

přemýšlel jsem

Angelar

@ Thompslon: "prokrastinace" zřejmě pochází z latinského "pro-"=na a "cras"= zítra, tedy jde o odložení činnosti na později (z důvodu lenosti).

jjkohoutek

nemyslím, že se dá lenost zaměňovat za prokrastinaci, je to něco odlišného

Zobrazit 4 komentáře »

V adventním čase se křesťané modlí "Rorate caeli desuper et nubes pluant iustum" (Rosu dejte, nebesa shůry a oblakové dštěte spravedlivého). Vzhledem k tomu, že je téměř zima, nepřichází déšť, ale rovnou sníh, jak je tomu nyní v Jeruzalémě při sněhové kalamitě, což je ve Středomoří poměrně nečekaná událost: http://www.novinky.cz/zahranicni/322107-izrael-kolabuje-pod-privaly-snehu-pres-sto-let-nic-takoveho-nepamatuje.html Tedy slova tohoto adventního zpěvu jsou podivuhodně aktuální: "Sion deserta facta est, Ierusalem desolata est." Nezbývá než dodat ze 4. sloky: "Salvabo te, noli timere" … Zobrazit více

V adventním čase se křesťané modlí "Rorate caeli desuper et nubes pluant iustum" (Rosu dejte, nebesa shůry a oblakové dštěte spravedlivého). Vzhledem k tomu, že je téměř zima, nepřichází déšť, ale rovnou sníh, jak je tomu nyní v Jeruzalémě při sněhové kalamitě, což je ve Středomoří poměrně nečekaná událost: http://www.novinky.cz/zahranicni/322107-izrael-kolabuje-pod-privaly-snehu-pres-sto-let-nic-takoveho-nepamatuje.html Tedy slova tohoto adventního zpěvu jsou podivuhodně aktuální: "Sion deserta facta est, Ierusalem desolata est." Nezbývá než dodat ze 4. sloky: "Salvabo te, noli timere" (Zachráním tě, neboj se)

Ferenc

Rosu dejte, nebesa, shůry, oblaka, spusťte déšť práva - takhle se mi to líbí víc ;-)

Angelar

Františku, až jednou vyjdeš z fary a budou tam pršet Kodexy východní i západní, Němciáni, Pejškové, Hrdinové apod. ... :)

Ferenc

@Angelar: To abych si vzal štít :-D Horší kdyby padaly New Commentary on the Code of canon law (ta kniha má tři kila...)

Angelar

Já si spíš myslím, že by předtím měly chvilku padat trakaře, abys měl na čem ty vzácné publikace odvážet :).

Ferenc

@Angelar: :-D Řekni, že by ses nepřidal...

Zobrazit 5 komentářů »
vitus

Vynikající článek. Lidé si musí uvědomit, co je mše svatá a co je hlavním cílem, pak teprve může přijít náležitá úcta k Nejsvětější oběti.

Angelar

K označení "blud", "hereze" je třeba uvést, že je používám ve smyslu, jak odpovídá doktrinální nótě kard. Ratzingera z r. 1998. Více v článku: https://angelar.signaly.cz/1312/o-bludech-dogmatech-a-zivote

Zobrazit 6 komentářů »
Ferenc

Včera jsem na Tebe myslel...

Angelar

Je pravda, že téma diplomky člověka asi poznamená na celý život. Pokud budu poznamenán teologií a životním přikladem svatého Ireneje, budu za to celkem rád.

Ferenc

@Angelar: Vladimíre to je trefné, jen doufám že nebudu poznamenán překážkou ke svěcení :-D

Angelar

@Ferenc: Já jsem myslel, že jenom "iregularitou" :).

Vojtěch Hýbl (VVRH)

To je docela vhodná modlitba i na Antiochii. Nechceš ji dát k církevnímu schválení, abychom se ji mohli modliti veřejně?

Angelar

Ono by se dalo říct, že každý světec, který mluvil o Pánu Bohu, by svým způsobem mohl být patronem Antiochie :).

Vojtěch Hýbl (VVRH)

To by byl každý světec. Neznám žádného, který by o Pánu Bohu nemluvil.

Angelar

A co třeba svatá "Mláďátka betlémská" (či lépe řečeno "Nevinné děti betlémské)? :)

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Ta měla alespoň zbožné rodiče a evangelista Matouš promluvil za ně. Nezaložíme v Prosenicích kapli Mláďátek Betlémských, byli bychom originální.

Angelar

Můžeme, třeba v tom altánku na farní zahradě.

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Jo, mám fotku ze Svaté země, z baziliky Zvěstování Páně

Vojtěch Hýbl (VVRH)

Už jsem to tlumočil Petrovi. Kaplička bude.

Zobrazit 12 komentářů »

Jak se pěkně naplnila slova Písma svatého z Mt 6,19-20: "Neukládejte si poklady na zemi, kde je ničí mol a rez a kde je zloději vykopávají a kradou. Ukládejte si poklady v nebi, kde je neničí mol ani rez a kde je zloději nevykopávají a nekradou."

http://www.novinky.cz/koktejl/304965-duchodkyne-mela-doma-pres-milion-v-bankovkach-vyradili-se-na-nich-termiti.html

Eleeshebat

chudák...nevěřila bankám a tohle se jí stalo...

Zobrazit 1 komentář »

"Duch Páně naplňuje celý svět, zná každou řeč, aleluja aleluja, aleluja" Takhle nějak jsme to zpívali dneska před evangeliem...
V rozjímání jsem se zastavil nad tím, jak Duch svatý pozoruhodně a beze zbytku proniká všechny živly: Je ohněm, který rozpaluje lidská srdce. Je rosou posvěcující všechno a vodou zchlazující útoky zla. Je hukotem, který se strhl o Letnicích z nebe a přichází obnovit tvářnost země.

Napsat komentář »
barikamohammed

Dobrý den, My Dear,
Mé jméno je slečna Barika Mohammed, vysoký dobře vypadající mladá holka, tak krásné a péči s dobrým porozuměním, veletrh v pleti, péče s dobrou sdílení, honesty.I viděl váš profil zde, které mě zajímá hodně a já jsem se rozhodl kontaktovat you.I opravdu chci mít dobré přátelství s vámi, i když jste se oženil můžeme být přátelé, mám důvod výběru vás jako svého přítele, prosím, pokud chcete vědět, more.Please kontaktujte mě přes tento můj e-mailovou adresu (barikamohammed52 @ hotmail.com) Musíme si promluvit a znát své vlastní více, a stejně tak sdílet obrázky na každý other.hope slyšet od vás. Prosím, odpovězte mi na mou e-mailovou adresu (barikamohammed52@hotmail.com) Tvůj nový kamarád slečna Barika, Děkuji.

gift4u

Ahoj
Jmenuji Miss darem jsem zajímavý v tobě
obraťte se na mě zpátky na můj email (giftmensah@hotmail.com) vám pošlu můj obrázek

................................
Hi
My name miss gift i am interesting in you
please contact me back to my email(giftmensah@hotmail.com) I will send you my picture


Zobrazit 6 komentářů »

Říkají o něm

Kristýna Kuráňová říká o něm:
nechtěl si od mě nechat zalepit rozbité čelo :D
JaniU říká o něm:
No jooo Vlááďa:-) Náš akční Pardubický spolčař, který nás opouští a ze kterého prý bude pan farář, jestli to nejsou jen drby;o)
Jaroslav Rašovský (Famon) říká o něm:
Spolustudent CMTF
maranas říká o něm:
při poutích na Velehrad jsem se seznámila s mnoha a mnoha zajímavými lidmi:-) a Vláďa je jeden z nich
truba říká o něm:
budoucí pallotin...? :)