Křesťanství, přátelé, signály.cz

Prožívej naplno svůj duchovní život. Společně s přáteli. Více o signály.cz »

Zaregistrovat se

Advent

Advent - očekávání Vánoc - můžeme prožít společně se Signály. Každý den nabízíme malé kroky, které můžeme učinit směrem k Pánu. Abychom byli připraveni, až bude chtít On sám udělat velký krok směrem k nám. Nedělní adventní zamyšlení pro nás připravuje P. Martin Hönig.  1. neděle adventní 2. neděle adventní   3. neděle adventní 4. neděle adventní Více o společenství »

Katusi, NatkaHorová, Mikuláš Mašek, listrak, Elinka-s Katusi, NatkaHorová a 3 další se stali členy společenství Advent.
Advent

#signaladvent Je Štědrý den! A tak buďme štědří. Nejen dnes, ale po celý následující rok. Vůči Bohu, vůči druhým lidem... Protože: Dávejte, a bude vám dáno; dobrá míra, natlačená, natřesená, vrchovatá vám bude dána do klína. Neboť jakou měrou měříte, takovou Bůh naměří vám.

Advent

#signaladvent Je neděle. Chval Pána. Zapřemýšlej nad tím, co pro tebe a pro svět udělal dobrého, a chval jej za to, i když to třeba zrovna úplně nejde.

Kollenka

Čtvrtá adventní neděle: STATEČNOST

Kollenka

Statečnost? Nebojme se lidem přinášet Boha. Advent se blíží ke svému vrcholu, závěrečné čtvrté videozamyšlení otce Martina je tu: Prožívali jste advent společně se Signály? Nebojte se o tom napsat. Na svůj blog anebo na blog společenství Advent.…

Advent

#signaladvent Pomodli se dnes radostný růženec a rozjímej o událostech souvisejících s Ježíšovým narozením.

Advent

#signaladvent Další otázka k tématu spravedlnost: Nešidíš někde někoho, neubližuješ někomu, nezneužíváš svého postavení, své moci?

Klotylda Modlím se za ty, co mají moc, modlím se, ať nedochází ke zneužití pravomoci

Advent

#signaladvent Máš před sebou nějaký úkol, do kterého se ti moc nechce, který dlouho odkládáš? Udělej ho!

Advent

#signaladvent Přečti si dnešní Evangelium. Vypráví příběh o tom, jak archanděl Gabriel oslovil Zachariáše, aby mu zvěstoval narození Jana Křtitele. Jak na Boží milost zareagoval Zachariáš? A jak Alžběta?

Advent

#signaladvent Zapřemýšlej: Plníš si poctivě svoje povinnosti s ohledem na dobro druhých? Jsi-li student, studuješ poctivě? Pracuješ-li, pracuješ poctivě?

Advent

#signaladvent Máš doma něco dvakrát, něco co už nepotřebuješ, ale jinde by to ještě mohlo posloužit? Zapřemýšlej, kde by se to dalo smysluplně upotřebit, jdi a rozdej to!

Ivka-Iva-el Dneska zrovna beru na sraz kamarádek.

Advent

#signaladvent Podívej se na video, které jsme připravili na třetí neděli adventní. Kdy je a kdy není tvoje jednání spravedlivé?

Kollenka

Třetí neděle adventní: SPRAVEDLNOST

Kollenka

Třetí neděle adventní je zvaná také Radostná. Kněz dnes oblékne ornát růžové barvy. Tak tedy: Radujte se! Ale nezapomínejte i na spravedlnost:

Advent

#signaladvent Co předvánoční úklid? Pro někoho jasná věc, někdo nestíhá, někomu se nechce. Dnes je dobrá příležitost udělat si ve věcech pořádek, možná i vyřadit něco už nepotřebného, srovnat si věci na stole, ve skříni...