aďásek

aďásek / Adéla Komárková / 31 let

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10394012509-hranice-bez-hranic/412236100191013-prajzsko/
Chcete-li podívejte se. Moc pěkný dokument o Prajzké. A neříkám to proto, že tam je aj zmínka o našem malém pivovaru a kolenech. Velmi pěkně jsou zde nastíněna spacifika tohoto regionu :) Pěkné podívání

Tetina

skoro jak u nás na Valachoch....;-)

mynameisjames

Docela pěkné, jen trochu moc pozornosti bylo věnováno "polské" straně. A Hrabyně je na císarském, tak nevím, co tam dělá:-)

aďásek

No s Hrabyní se to krapek nepovedlo. ale jinak mi přijde, že není víc času věnováno polákům. Samozřejmě jsou další věci, které by byly pěkné, kdyby tam byly, ale bylo to časově omezené. Mi se však celkově líbí, jak je celý ten dokumentární cyklus natočený :)

Zobrazit 3 komentáře »

Mám prosbu!!! Hledám sklárnu! Potřebuji nějakou sklárnu, kde by mi udělali určitý typ sklenic. Prosím víte-li o někom nebo že někdo má známe, který má známého, tak prosím napište. Všechny kontakty jsou vítány.

LidiLidi

http://www.sklarnajakub.cz
Sklárna Jakub ve Vrbně pod Pradědem
Orientují se hlavně na historické sklo, ale je to ruční výroba, nic ve velkém, takže myslím, že když tam zavoláš, tak by mohlo jít se s nima domluvit. Je to taťka a dva bratři myslím a když jsem tam kdysi byla, byli velmi příjemní a pohodoví. Zkus to a uvidíš.

Tetina

....a já mám kamaráda, který dělá krásné typy sklednic - je to sklář ;-)

Zobrazit 2 komentáře »

prosím jedna moje kamáradka se teď dostala do Ol na školu. Nevíte někdo o nějakém ubytování???

Míkael

Leopoldinum? :-)

aďásek

No už jsem psala vícimu, ale moc to nevidím. bývá to fest obsazené...

Zobrazit 2 komentáře »

Přátelé, tak je ze mě Bc. teda ;) Moc vám všem děkuji za podporu, za to že jsem mysleli a Duchu svatému, že mě nenechal ve štychu ;)

Napsat komentář »

Přátelé poslední oznámení... Zítra od 8.00 mě čeká 5/5 státnic.... Doufám, že to nějak už dokopu. Každopádně moc prosím, můžete-li vzpomeňte ;)

Josef Lavička (Pepa9)

Adélko, držím palce:-) +

amálie

Adélko, vydrž! Myslím na tě! +

Zobrazit 2 komentáře »

přátelé, týden se s týdnem sešel a já zase prosím, kdo zítra můžete vzpomeňte si... Pochybuji sice, že to zvládnu, ale třeba se stane zázrak.... Takže zítra od 12.00 bojuju za 4/5 státnic....

Semper

Adélko, samozřejmě na Tebe budu myslet :) Určitě to dáš, si holka šikovná!!! :)

UMaja

Aďo, bojuj!:-)

Pajdulka

Adélko, určitě vzpomenu. :) Neboj, zvládneš to, Duch sv. Tě neopustí a pomůže..Je to borec! :-)

aďásek

4/5 zvládnuta, ale bylo to tak tak.... Děkuji vám všem.... ;)

Semper

Gratuluji!!! :)

Zobrazit 5 komentářů »

prosím... pokud můžete vzpomeňte zítra na mě... Zítra mám totiž 3/5 mých státnic...

Napsat komentář »

Při studiu státnicových otázek ze základů speciální pedagogiky, jsem se zděšením zjistila, že církev či náboženství je ve většině případů bráno jako něco negativního a s mírným výsměchem.....

aďásek

Jo jako, to že se na mě dívají skrz prsty mě nijak nepřekvapuje, s tím žiju celý život. A naopak, dost si to teď užívám ;) Jen mě to v té vypracované otázce tak zarazilo. Prostě, to že rodiče dítěte s postižením najdou východisko v církvi je špatné.... (pravda, že tady bylo namysli asi hlavně nějaké sekty atd. ale to tam už napsáno nebylo)Tož asi tolik k tomu.. už se nebudu rozčilovat ;)

LidiLidi

Já z té formulace, kterou jsi uváděla, nenabyla dojmu, že když člověk kvůli postiženému dítěti či jiným problémům dojde k víře, je to špatně. Ono je to tam pojmenováno jako obranný mechanismus - lidé totiž často v podobných situacích opravdu začínají hledat odpovědi na otázku "proč právě já?", a v tom jim církve a další náboženská společenství celkem uspokojivě odpovídají. Otázkou "proč?" se od problému často distancujeme, místo abychom ho přijali. A potom je třeba rozlišovat, jestli jde člověk za Bohem, nebo za uspokojením vlastního problému, což bývá v těchto případech častější (a je otázka, zda je to dobře nebo ne).
Člověk by asi musel číst text v širším kontextu aby zjistil, jestli je to opravdu míněno negativně, takže se vším, co píšete taky souhlasím ;-).

Zobrazit 7 komentářů »
zaf

Tak to je krasa Adelko, moc dik!:) Krucek po krucku... to bude panecku den, kdyz tak pekne zacal!!:)
Hodne zdaru ke zkousce!:) "pan teolog"

Mony

ááááách :-)

magru

Adélko dráhá!!!!!!! :-)

Zobrazit 3 komentáře »

prosíííím.... Hledáme chatu na tábor... Organizuji už 4 rokem obecní tábor. Hledám chatu, nemáte někdo nějaký tip??? Je ovšem problém ten, že nejezdíme jako farní, tudíž, klidně pojede ma faru,ale jen na takovou kde by knězi nevadilo, že nejsme farní tábor a že se pravidelně nemodlíme (ikdyž s věřícími z tábora jsem si už loni vyřvala ranní modlitby). Takže pokud třebas víte o nějaké chatě (max 150 km od Rohova pište). Cena by měla být tak do 120 kč/os/noc.

Jaňynka

čau Adi
my jedeme na orlí hnízdo....a co vím, tak otec Gacík, který ho má na starosti, není moc nakloněný "nekřesťanským" akcím...a hlavně je tam dost nácvak, takže si může vybírat, koho si tam vezme a koho ne ... ale za zkoušku nic nedáš :o)

Hahi

starehute.uh.cz

Zobrazit 9 komentářů »

Říkají o ní

lilie říká o ní:
Aďas- noční pouť nezapomenutelnááááááá!!! :-D a ty rady-budou taky luxusni :-D sak my je naucime :-D
Sněhurka říká o ní:
jéééé naše Aaaaďa :-) super holčina se kterou vás vždy bolí pusa od smíchu:-)....to pak jeden neodolá a musí říct ANO :-D
Oropher říká o ní:
Adelka, taková veselá borka a dobrá hostitelka, velvyslankyně Prajzské :)
UMaja říká o ní:
Vitaj Doma:-D
Eliška88 říká o ní:
Adélka je moc šikovná. Nevím, jak bych to lépe vyjádřila. Je všude tam, kde to žije (VŠUDE), je s ní spousta legrace a má superní nápady... Navíc sedíme spolu na Radách...=)